Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Castlevania: Portrait of Ruin

Nowa Castlevania całkowitym zaskoczeniem?

Elrond, 29 czerwca 2008, 10:06

Serwis GoNintendo, który dzięki uprzejmości jednego ze swoich czytelników wszedł w posiadanie informacji o najnowszej odsłonie popularniej serii Castlevania (zamieszczonych w magazynie Nintendo Power), podaje, iż może być ona całkowitym zaskoczeniem dla fanów gry. Po pierwsze Castlevania Judgment, bo taką nazwę nosić ma nowa część, zadebiutuje na konsoli Wii, a po drugie ... będzie bijatyką 3D!

Nowa Castlevania zmierza na DS-a

Przemysław Zamęcki, 15 kwietnia 2008, 10:48

Kilka dni temu informowaliśmy o fakcie zarejestrowania w amerykańskim urzędzie patentowym przez japońską firmę Capcom nowego tytułu z serii Castlevania – Order of Ecclesia.

Konami rejestruje w urzędzie patentowym nowy tytuł z serii Castlevania

Przemysław Zamęcki, 6 kwietnia 2008, 16:59

Saga rodu Belmontów, czyli gry z serii Castlevania ostatnimi czasy jakby nieco straciły swoją popularność wśród graczy. Być może więc najwyższy czas, aby przywrócić należne im miejsce na piedestale najlepszych dwuwymiarowych platformówek?

Warren Ellis ukończył scenariusz do animowanego cyklu Castlevania

Jiker, 16 grudnia 2007, 15:16

Mija właśnie czternasty miesiąc od kiedy zapoznaliśmy się z pierwszymi informacjami poświęconymi animowanej serii filmów opartych o historię opowiedzianą w grze pod tytułem Castlevania III: Dracula’s Curse. Wielu mogłoby sądzić, że pomysł umarł. Warren Ellis, będący inicjatorem owego projektu i autorem scenariusza, wyprowadza nas z tego błędu i przekazuje nowe wieści.

Kolejna część Castlevanii wyłącznie na X360?

Metatron, 12 września 2007, 16:04

Koji Igarashi, człowiek stojący za popularną serią Castlevania, udzielił interesującego wywiadu magazynowi Game Informer. Wypowiedział się w nim na temat jeszcze niezapowiedzianej kolejnej części cyklu. Przyznał, że według wszelkiego prawdopodobieństwa ukaże się ona na konsolę Xbox 360.

Film Castlevania bez scenariusza Paula Andersona

Metatron, 29 sierpnia 2007, 13:56

Wygląda na to, że Paul W. S. Anderson (m.in. Resident Evil, Mortal Kombat) nie tylko nie będzie reżyserem filmu Castlevania, ale również nie napisze do niego scenariusza. Ten bowiem, jak donosi filmowy serwis internetowy Bloody Disgusting, będzie przepisany całkowicie od początku przez kogoś innego.

Znamy nazwisko nowego reżysera filmu Castlevania

Major Doktor Upiorna, 15 czerwca 2007, 09:09

Przedostatniego dnia marca doszły do nas informacje, że Paul Anderson może nie wyreżyserować filmu opartego na grze Castlevania. Niemniej jednak zapewniał on wówczas, że dołoży wszelkich starań, aby wziąć udział w przygotowaniu tego projektu. Dowiedzieliśmy się, że Anderson nadal będzie odpowiadał za scenariusz i produkcję, aczkolwiek fotel reżysera przekaże Sylvainowi White’owi.

Nowe informacje o animowanej serii Castlevania

Metatron, 8 maja 2007, 16:28

W październiku ubiegłego roku informowaliśmy was o tym, że ciesząca się niezwykłą popularnością seria gier Castlevania doczeka się nie tylko adaptacji filmowej, ale również wersji animowanej, nad którą czuwa Warren Ellis, popularny twórca komiksowy (m.in. Transmetropolitan). Po kilku miesiącach znane są już dalsze szczegóły odnośnie tej produkcji.

Paul Anderson jednak wciąż zaangażowany w produkcję filmu Castlevania

Major Doktor Upiorna, 30 marca 2007, 17:03

Wczoraj na łamach naszego serwisu pojawiły się informacje o rzekomej rezygnacji Paula Andersona z pracy przy filmie Castlevania. Te niepokojące wiadomości zostały podane przez Dread Central. Główny bohater całej sprawy w rozmowie z redaktorami IGN zaprzecza owym doniesieniom.

Paul Anderson zrezygnował z filmu Castlevania?

Krystian Smoszna, 29 marca 2007, 09:25

Jeśli wierzyć doniesieniom serwisu Dread Central, nad filmem Castlevania zawisły czarne chmury. Z tworzenia ekranizacji popularnego cyklu gier video wymigał się bowiem reżyser Paul Anderson, który był siłą napędową projektu od samego początku.

Filmowa adaptacja sagi Castlevania ma już swój plakat

eLKaeR, 13 listopada 2006, 08:32

Niegdyś zagraniczne filmy w związku z polskimi premierami otrzymywały unikalne plakaty – autorem wielu z nich był słynny Andrzej Pągowski. Teraz wzory narzuca się z zewnątrz, więc skończyło się pole do popisu dla rodzimych plastyków. Niemniej jednak kinowy plakat pozostaje atrakcyjnym dziełem, więc zapewne jesteście ciekawi, jak wygląda on w przypadku filmowej adaptacji serii Castlevania.

Nowe informacje na temat filmowej adaptacji serii Castlevania

Jiker, 3 listopada 2006, 13:56

Dokładnie rok temu zostały opublikowane pierwsze informacje na temat filmowej adaptacji serii gier pod tytułem Castlevania. Od tamtego jednak momentu nad całym projektem zawisła swoista zasłona milczenia. Do wczoraj.

Premiera gry Castlevania: Portrait of Ruin przesunięta na przyszły rok

Krystian Smoszna, 25 października 2006, 06:58

Portrait of Ruin, najnowszy produkt z cyklu Castlevania, który tworzony jest z myślą o konsoli Nintendo DS, zadebiutuje na rynku dopiero w lutym przyszłego roku – poinformowali wczoraj przedstawiciele firmy Konami.

Okolicznościowy prezent dla przedpremierowych nabywców gry Castlevania: Portrait of Ruin

eLKaeR, 23 października 2006, 10:10

Przygodowo-zręcznościowa seria Castlevania obchodzi w tym roku dwudzieste urodziny. Z tej okazji firma Konami szykuje grę pt. Castlevania: Portrait of Ruin, przeznaczoną dla kieszonkowej konsoli Nintendo DS. Rynkowy debiut gotowego produktu nastąpi na Zachodzie jeszcze przed końcem bieżącego roku – niektórzy sprzedawcy zaoferują specjalny bonus wszystkim, którzy złożą zamówienie przedpremierowe.

Warren Ellis pracuje nad animowaną serią "Castlevania"

Metatron, 14 października 2006, 15:09

Seria gier Castlevania kończy w tym roku dwadzieścia lat. Rodzina Belmontów, Dracula i jego potomkowie oraz inne demoniczne bestie pojawiły się już niemal w trzydziestu produkcjach stworzonych na praktycznie wszystkie platformy sprzętowe. Wyrobiona marka, szeroka rzesza fanów i ogólna rozpoznawalność sprawiły, że postanowiono stworzyć film oparty na wydarzeniach przedstawionych w serii.

Konami na targach Tokyo Game Show 2006

Jiker, 14 września 2006, 15:17

Japońska firma Konami ujawniła listę gier, które zostaną przez nią zaprezentowane w trakcie nadciągających targów Tokyo Game Show 2006 (22-24 września). Znalazły się wśród nich pozycje na następujące platformy: Wii, PS3, Xbox 360, PS2, PSP oraz Nintendo DS.

Nowa Castlevania zmienia tytuł

Jiker, 11 sierpnia 2006, 15:17

Pod koniec kwietnia przedstawiliśmy Wam pierwsze informacje o nowej odsłonie legendarnej serii Castlevania, powstającej z myślą o przenośnej konsoli Nintendo DS. Wczoraj okazało się, że japońska edycja gry ukaże się pod zupełnie innym, niż pierwotnie ogłoszono, tytułem.

Nie będzie Castlevanii na Wii?

Krooliq, 17 maja 2006, 10:42

Podczas gdy wielu producentów i wydawców zaczyna ostro pracować nad nowymi projektami przeznaczonymi na najnowszą konsolę Nintendo Wii i za chwilę nastąpi zapewne wyścig w zapowiadaniu kolejnych tytułów, twórcy cyklu Castlevania robią zupełnie coś odwrotnego.

Potwierdzono kolejną część Castlevania w wersji na konsolę DS

Elrond, 22 kwietnia 2006, 12:50

Pod koniec marca informowaliśmy Was o planach korporacji Konami, zamierzającej uraczyć posiadaczy konsol Dual Screen kolejną odsłoną popularnej Castlevanii. Dzisiaj wiadomo już, iż plotki te znalazły potwierdzenie, ponieważ przedstawiciele Konami oficjalnie poinformowali o tworzeniu Castlevania: Portrait Of Ruin.

Nowa gra z serii Castlevania szykowana jest z myślą o konsoli Nintendo DS?

eLKaeR, 28 marca 2006, 09:09

Nadchodzący majowy numer popularnego magazynu Nintendo Power, traktującego zgodnie ze swoją nazwą wyłącznie o konsolach z Kyoto i grach dla nich, zawierać ma zapowiedź wyjątkowo interesującego tytułu dla platformy DS. Przyszły hit trafi nawet na okładkę periodyku, aczkolwiek jeszcze nie zdecydowano się na oficjalne ujawnienie dokładniejszych informacji na ten temat.