Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Crisis Core: Final Fantasy VII

Ranking najlepszych towarzyszek w grach komputerowych!

MaKaB, 27 czerwca 2013, 12:47

Subiektywna lista dziesięciu najbardziej niezapomnianych postaci żeńskich towarzyszących głównemu bohaterowi.

Sprzedaż premierowych gier Square Enix w drugim kwartale 2009 roku

Jiker, 11 sierpnia 2009, 07:45

Japońska firma Square Enix uzupełniła informacje zawarte w raporcie ekonomicznym za okres od kwietnia do końca czerwca bieżącego roku o wyniki sprzedaży kilku swoich najważniejszych marek. Potwierdzona została również informacja, że największy wpływ na nieco słabszą kondycję japońskiego producenta i wydawcy miała finalizacja zakupu brytyjskiej firmy Eidos.

Szara przeszłość i różowa przyszłość Square Enix

Jiker, 23 maja 2009, 10:59

Japońska firma Square Enix upubliczniła szczegóły rocznego raportu finansowego za 2009 rok fiskalny (okres od 1/04/08 do 31/03/09). W jego ramach ujęła m.in. sprzedaż swoich najlepszych produkcji oraz podzieliła się z nami oczekiwaniami co do przyszłych wyników finansowych.

Sony zapowiada mocną listę wydawniczą dla PSP w 2009 roku

Ramsik, 31 stycznia 2009, 09:32

Ubiegłe lata raczej nie obfitowały w wysyp hitów na PlayStation Portable. Konsolka Sony widocznie przegrywa z konkurencyjnym DS od Nintendo. Ci pierwsi nie zamierzają się jednak poddawać i zapowiadają, że rok 2009 będzie wyjątkowy.

Japonia motorem napędowym Square Enix

Jiker, 8 listopada 2008, 15:10

Japońska firma Square Enix podzieliła się ze światem swoimi rezultatami finansowymi, osiągniętymi w pierwszym półroczu roku fiskalnego 2008. Wynika z nich, że przyszłość firmy uzależniona jest od powodzenia i renomy, jaką cieszy się ona na terenie Japonii. Tamtejszy rynek jest bowiem zdecydowanie największym odbiorcą gier popularnego producenta tytułów należących do gatunku jRPG (choć nie tylko).

Premiery gier w Polsce (7-13 lipca)

Vercetti, 14 lipca 2008, 10:25

Jedenaście premierowych gier trafiło do polskich sklepów w ubiegłym tygodniu. Był wśród nich długo oczekiwany, w pełni spolonizowany Mass Effect, stworzona w hołdzie zespołowi Aerosmith edycja Guitar Hero oraz oficjalna gra nadchodzących igrzysk olimpijskich w Pekinie, Beijing 2008 - The Official Video Game of the Olympic Games.

Dziś europejska premiera Crisis Core: Final Fantasy VII

vampire, 20 czerwca 2008, 13:19

Już dziś swoją europejską premierę ma przygotowany wyłącznie z myślą o Sony PSP prequel siódmej, przez wielu uważanej za najlepszą, części Final Fantasy. Przypomnijmy, że na Starym Kontynencie dostępne jest także specjalne wydanie składające się z gry oraz albumu zawierającego związane z nią artworki.

Specjalna europejska edycja PSP poświęcona Crisis Core: Final Fantasy VII

vampire, 9 czerwca 2008, 12:18

Już niedługo, bo 20 czerwca, odbędzie się europejska premiera Crisis Core, prequela Final Fantasy VII przeznaczonego na przenośną konsolę Sony. W tym samym czasie na Stary Kontynent trafi także specjalne kolekcjonerskie wydanie PSP Lite nawiązujące do produkcji studia Square Enix.

Square Enix w liczbach - pół miliona subskrybentów Final Fantasy XI

Przemysław Zamęcki, 27 maja 2008, 10:10

Zaledwie przed kilkoma dniami przedstawialiśmy Wam plany japońskiego Square Enix, który planuje coraz śmielej rozpychać się na rynku rozrywki elektronicznej. Posiadając olbrzymie zaufanie odbiorców i inwestorów, a także tak potężne marki, jak Final Fantasy czy Dragon Quest, teoretycznie nic nie powinno Japończykom stanąć na przeszkodzie w przejmowaniu konkurencji. A jednak, nie będzie to takie proste, jak się prezesowi Square wydaje. Wyniki finansowe za ostatni rok są dla firmy mało optymistyczne.

Imperialistyczne zapędy Square Enix

Thorwalian, 21 maja 2008, 12:55

Japoński Square Enix, znany doskonale choćby fanom serii Final Fantasy, coraz poważniej próbuje zaznaczyć swoją obecność na międzynarodowym rynku. Plan jest prosty, a zdradził go w rozmowie z agencją Reuters, prezes firmy, Yoichi Wada.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (27 marca 2008)

Jiker, 27 marca 2008, 10:00

Dark Sector i Crisis Core: Final Fantasy VII w sklepach, atak hackerów na serwis PlayStation Store, demonstracja Ninja Gaiden II w maju, nowe dodatki do pecetowej wersji Team Fortress 2 zapowiedziane, spore szanse na nowy model PlayStation 3 w Europie – wczorajszy dzień obrodził w kilka dosyć istotnych premier i informacji.

Crisis Core: Final Fantasy VII wiosną w Europie

Metatron, 16 stycznia 2008, 18:19

Crisis Core to gra na PSP osadzona w uniwersum znanym z hitu sprzed lat, przez wielu wciąż uważanego za najlepszą część serii, Final Fantasy VII. Square Enix wydało ją w Japonii we wrześniu ubiegłego roku. Amerykanie na swoją wersję muszą czekać do 25 marca. Jak się okazało, tym razem Europejczycy nie będą musieli wykazywać się anielską cierpliwością.

Square Enix aktualizuje swój plan wydawniczy

Przemysław Zamęcki, 18 grudnia 2007, 09:28

Firma Square-Enix zaktualizowała swój plan wydawniczy dotyczący wczesnego okresu przyszłego roku. Do podawanych już wcześniej przez nas informacji dotyczących premier takich gier, jak Final Fantasy XII: Revenant Wings, Dragon Quest Swords i The World Ends With You możemy dopisać już dzisiaj dwa kolejne tytuły.

PSP dominuje w Japonii - ponad 300,000 egzemplarzy w trzy dni!

Jiker, 26 września 2007, 11:38

Firma Enterbrain, m.in. wydawca magazynu Famitsu, przedstawiła najświeższe informacje na temat sprzedaży nowej wersji konsoli PSP – Slim & Lite – na terenie Japonii. Okazuje się, że wprowadzenie jej na tamtejszy rynek było strzałem w dziesiątkę, podnoszącym dotychczasową sprzedaż pierwszej przenośnej platformy Sony aż kilkunastokrotnie.

Najlepiej sprzedające się gry w Japonii (10 - 16 września)

Misiek, 21 września 2007, 12:37

Crisis Core: Final Fantasy VII okazał się prawdziwym mega-hitem kasowym dla Square Enix. W zaledwie jeden tydzieńł wspomniany tytuł na PSP znalazł 487 tysięcy nabywców w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Japończycy wciąż kochają Square Enix

BK, 18 czerwca 2007, 15:45

Zapowiedziana niedawno gra jRPG The Last Remnant zadebiutowała właśnie w rankingu najbardziej pożądanych pozycji w Kraju Kwitnącej Wiśni. Tworzony przez Square Enix produkt trafił na ostatnie, dwudzieste miejsce, zrzucając jednocześnie z listy zajmujące je do tej pory Halo 3.

Światowa premiera Crisis Core: Final Fantasy VII 13 września 2007 roku

Jiker, 14 maja 2007, 09:46

Firma Square Enix ujawniła wreszcie oficjalną datę światowej premiery gry Crisis Core: Final Fantasy VII, powstającej na przenośną konsolę PSP. Japońskie sklepy, bo to one jako pierwsze zostaną zaopatrzone w tę pozycję, rozpoczną jej sprzedaż 13 września 2007 roku.

Wiemy więcej na temat Dissidia: Final Fantasy

eLKaeR, 10 maja 2007, 09:44

Nie tylko o trójwymiarowej wersji Final Fantasy IV dla Nintendo DS można przeczytać w najnowszym numerze japońskiego magazynu Shonen Jump. Znalazło się tam bowiem także nieco informacji, dotyczących ujawnionej przedwczoraj gry pt. Dissidia: Final Fantasy dla PlayStation Portable. Warto zauważyć, że Square Enix zapowie oficjalnie oba powyższe produkty dopiero w najbliższy weekend.

Ujawniono nową grę spod znaku Final Fantasy

eLKaeR, 8 maja 2007, 09:44

Na liście gier dla PlayStation Portable znajdowały się dotąd w katalogu Square Enix cztery produkty spod znaku Final Fantasy – remake "jedynki", "dwójki" i Final Fantasy Tactics oraz Crisis Core: Final Fantasy VII. Właśnie dowiedzieliśmy się, że w planie wydawniczym pojawiła się nowa pozycja dla kieszonkowej konsoli firmy Sony.

Square Enix szykuje prezent dla graczy z okazji dwudziestych urodzin Final Fantasy

eLKaeR, 12 stycznia 2007, 09:44

Blisko siedemdziesiąt milionów sprzedanych gier – takim wynikiem może poszczycić się kultowa seria Final Fantasy, składająca się jak dotąd z dwunastu odsłon głównych i licznych epizodów pobocznych. Dokładnie 18 grudnia bieżącego roku minie dwadzieścia lat od chwili premiery pierwszej części "Ostatecznej Fantazji". Z tej okazji korporacja Square Enix sprawi nam prezent-niespodziankę.

Kieszonkowa gra spod znaku Final Fantasy VII nie pojawi się w bieżącym roku

eLKaeR, 24 września 2006, 14:44

Niestety tegoroczne targi Tokyo Game Show nie przyniosły gry Crisis Core: Final Fantasy VII w wersji interaktywnej. W stolicy Japonii pokazano jedynie przygotowane wcześniej sekwencje video, ukazujące tę dobrze zapowiadającą się hybrydę akcji i elementów gatunku cRPG dla konsoli PlayStation Portable. Przy okazji prezentacji ujawniono, iż nie zobaczymy tej gry na sklepowych półkach w roku bieżącym.

Final Fantasy VII: Advent Children w rozdzielczości HD na nośniku Blu-ray Disc

eLKaeR, 23 września 2006, 08:55

Jednym z filmów, mających promować format UMD (Universal Media Disc), jest Final Fantasy VII: Advent Children, bazujący oczywiście na pamiętnej grze z gatunku jRPG. To kinematograficzne dzieło zostanie wykorzystane również w procesie popularyzowania standardu BD (Blu-ray Disc), o czym poinformowała w trakcie targów Tokyo Game Show 2006 korporacja Square Enix.

Nowa gra spod znaku Final Fantasy VII na pierwszych zrzutach ekranowych

eLKaeR, 11 maja 2006, 06:23

Komukolwiek spodobała się kultowa pozycja pt. Final Fantasy VII, temu zapewne bliskie będą też dwie nowe gry, tworzone de facto w oparciu o nią. Mowa rzecz jasna o Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII dla PS2 i Crisis Core: Final Fantasy VII dla PSP. Pracownicy Square Enix dotąd niechętnie wypowiadali się nt. tego ostatniego produktu, ale przy okazji E3 2006 pokazali nawet pierwsze screenshoty.

„Crisis Core Final Fantasy VII” kolejnym elementem projektu Square Enix

Cisek, 28 października 2004, 14:09

Na witrynie internetowej Square Enix pojawiła się podstrona zapowiadająca rozpoczęcie prac nad kolejnym tytułem wchodzącym w skład nowej linii produktów nawiązujących do chyba najsłynniejszej odsłony cyklu Final Fantasy okraszonej numerem „VII”.