Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Dragonshard

Konflikt między Hasbro a Atari o Dungeons & Dragons

Adrian Werner, 18 grudnia 2009, 10:18

Korporacja Atari wydaje gry korzystające z licencji Dungeons & Dragons od wielu lat. Teraz jednak sielanka może dobiec końca, gdyż firma Hasbro (właściciel Wizards of the Coast i tym samym całej marki D&D) wytoczyła przeciwko Atari pozew o naruszenie warunków umowy licencyjnej.

Poradnik: Dragonshard

Redakcja GRYOnline.pl, 17 listopada 2005, 19:19

Poradnik do gry Dragonshard, ambitnego dzieła będącego połączeniem strategii czasu rzeczywistego oraz gier fabularnych czyli RPG. Materiał zawiera opis dwóch kampanii z uwzględnieniem zadań głównych jak i pobocznych.

Dragonshard do kupienia w Stanach Zjednoczonych

Krzysztof Bartnik, 28 września 2005, 09:21

Jak poinformowała korporacja Atari, do sklepów w Ameryce Północnej trafiła oczekiwana przez wielu graczy strategia czasu rzeczywistego (RTS), wykorzystująca zasady systemu Dungeons & Dragons, pt. Dragonshard. Za developing gry odpowiadają pracownicy studia Liquid Entertainment (twórcy The Lord of the Rings: The War of the Ring czy Battle Realms).

Premiera Dragonshard za niewiele ponad miesiąc

Krystian Smoszna, 11 sierpnia 2005, 08:47

Sierpień powinien być dla sympatyków Dragonshard miesiącem niezwykle szczęśliwym. Zaledwie kilka dni temu cieszyli się oni z pierwszego, oficjalnego demo programu, a już teraz mogą zacierać ręce na nowe wieści z obozu Atari – dodajmy, że wieści to istotne, gdyż dotyczą premiery gry na rynku.

Przetestuj wersję demonstracyjną gry Dragonshard

Marcin Kolasiński, 5 sierpnia 2005, 08:43

Korporacja Atari w porozumieniu ze studiem Liquid Entertainment udostępniła na łamach Sieci wersję demonstracyjną gry Dragonshard. Oferuje ona dwa pierwsze rozdziały z kampanii Order of the Flame.

Demo Dragonshard jeszcze w tym tygodniu

Krystian Smoszna, 12 lipca 2005, 08:46

Według ostatnich zapowiedzi, wyprodukowana przez studio Liquid Entertainment gra Dragonshard ukaże się we wrześniu bieżącego roku. Zainteresowania tą produkcją gracze nie będą jednak musieli czekać tak długo, aby zobaczyć jak ów produkt sprawuje się w akcji. Wydawca programu – koncern Atari – zapowiedział, że w pełni grywalne demo ukaże się jeszcze w tym tygodniu.

Jeszcze późniejsza premiera Dragonshard

Radosław Grabowski, 20 czerwca 2005, 12:44

Nie doczekaliśmy się na początku bieżącego roku uprzednio zapowiadanej premiery gry o tytule Dragonshard, mającej zaoferować strategiczną zabawę z elementami gatunku cRPG, osadzoną w kultowym uniwersum Dungeons & Dragons. Korporacja wydawnicza Atari przesunęła bowiem moment rynkowego debiutu owego produktu w przyszłość. Wiemy już o jakim terminie mowa.

Atari zamyka dwa oddziały - Dragonshard i Boiling Point opóźnione

Krystian Smoszna, 10 lutego 2005, 09:08

Stało się już tradycją, że po ogłoszeniu swoich podsumowań finansowych, koncern Atari żegna się z częścią swoich developerów. W ubiegłym roku zamknięto studio Legend Entertainment (producentów Unreal 2) oraz WizardWorks (znane głównie z Deer Hunter). Tym razem wyrok zapadł na dwa oddziały lokalne Atari: jedno w Santa Monica, drugie w Beverly.

Dragonshard oficjalnie w sieci

Daniel Sodkiewicz, 21 stycznia 2005, 11:23

Dragonshard to gra łącząca elementy programów RTS i RPG, osadzona w świecie Dungeons and Dragons, którą tworzy zespół Liquid Entertainment. Wydawca tytułu – koncern Atari, otworzył w sieci oficjalna witrynę poświęconą temu projektowi.

Beta testy Dragonshard dopiero w połowie stycznia 2005 roku

Włodarczak Adam, 1 grudnia 2004, 18:40

Twórcy dobrze zapowiadającej się strategii czasu rzeczywistego pt. Dragonshard, grupa developerska Liquid Entertainment oraz konsorcjum wydawnicze Atari, pod koniec października rozpoczęli przyjmowanie chętnych osób na stanowisko beta testerów. Dzisiaj natomiast poinformowano, że wszyscy zainteresowani rozpoczną swą „prace” dopiero w połowie stycznia przyszłego roku.

Zapisy na beta-testy Dragonshard rozpoczęte

Andrzej Klimczuk, 29 października 2004, 08:56

Jakiś czas temu pisaliśmy, że Atari zamierza przeprowadzić beta testy swojej strategii czasu rzeczywistego opartej o zasady systemu Dungeons & Dragons. Dziś natomiast poinformowano, że już teraz można zgłosić się do tego zadania.

Beta-testy Dragonshard w przyszłym miesiącu

Krzysztof Bartnik, 24 września 2004, 07:34

Korporacja wydawnicza Atari zaktualizowała witrynę poświęconą beta-testom produkcji sygnowanych jej logiem. W ostatnim komunikacje, na 26 października 2004 firma zapowiedziała rozpoczęcie powyższego procesu dla nadchodzącej strategii zespołu developerskiego Liquid Entertainment, pt. Dragonshard.