Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Homeworld

Dziś zapowiedź Homeworld 3? Tajemniczy tweet Gearbox Software

Aquma, 30 sierpnia 2019, 12:46

Wygląda na to, że w czasie trwającej imprezy PAX West 2019 firma Gearbox Software zapowie kolejną część cyklu Homeworld. Gra może zostać ogłoszona jeszcze dzisiaj - w czasie konferencji koncernu. Źródłem informacji jest tajemniczy wpis zamieszczony na Twitterze.

Tekst z okazji 15-lecia premiery Homeworld

Filip „fsm” Grabski, 26 września 2014, 19:15

W Internecie wszystko musi być szybciej, więc na 3 dni przed faktyczną rocznicą zapraszam na wspominkowy tekst o genialnej grze Homeworld. 15 lat temu Relic Entertainment wypuściło na rynek jednego z najlepszych RTSów w historii.

Odświeżone wersje Homeworld 1 i 2 zaoferują rozdzielczość Ultra HD

Góral, 15 lutego 2014, 11:57

Studio Gearbox Software podzieliło się szczegółami dotyczącymi odświeżonych wersji dwóch pierwszych części serii Homeworld. Okazało się, że obie gry przejdą gruntowne zmiany i zaoferują prawdziwą rozdzielczość Ultra HD. Dodatkowo do prac nad oprawą dźwiękową zatrudniono twórców oryginalnego audio.

Homeworld 1 i 2 doczekają się reedycji na Steam oraz remake'ów HD

Adrian Werner, 20 lipca 2013, 15:45

Studio Gearbox, czyli nowy właściciel marki Homeworld, zapowiedziało wypuszczenie obu głównych odsłon serii na serwisach dystrybucji elektronicznej. W planach jest również stworzenie odświeżonych graficznie wersji Homeworld i Homeworld 2.

Homeworld w rękach studia Gearbox, Darksiders przejęte przez Nordic Games - wyniki drugiej aukcji aktywów THQ

Adrian Werner, 23 kwietnia 2013, 09:10

Poznaliśmy rezultaty drugiej aukcji aktywów firmy THQ. Studio Gearbox Software kupiło markę Homeworld i szykuje się do wyprodukowania trzeciej części. Natomiast szwedzki wydawca Nordic Games przejął prawa m.in. do serii Darksiders i Red Faction.

Homeworld ma nowego właściciela i nie jest nim studio teamPixel

Sarge, 19 kwietnia 2013, 13:30

15 kwietnia zakończyła się licytacja praw do marki Homeworld. Na razie wiemy tylko, że nie wygrało jej studio teamPixel, które przymierzało się do wskrzeszenia serii. Jak dotąd nie zdradzono, kto jest zwycięzcą aukcji.

Zbiórka pieniędzy na „uratowanie” marki Homeworld powróciła na Kickstarterze

Hed, 11 marca 2013, 13:26

Studio teamPixel wystartowało z akcją na Kickstarterze, która ma na celu odkupienie licencji Homeworld i wyprodukowanie jej dwóch nowych odsłon. Mały deweloper próbował podobnej zbiórki w konkurencyjnym serwisie IndieGoGo, gdzie zebrał 14 tysięcy dolarów.

Mały producent chce „uratować” markę Homeworld i zbiera pieniądze na ten cel

Hed, 25 stycznia 2013, 13:49

Niezależne studio teamPixel wystartowało ze zbiórką społecznościową, która ma „uratować serię Homeworld”. Deweloper chce kupić prawa do marki od THQ, aby przywrócić jej świetność. W planach jest między innymi stworzenie Homeworld 3. Niestety, akcja budzi pewne wątpliwości.

Pobierz za darmo Homeworld: Raider Retreat

Jiker, 28 września 2009, 10:10

Przetestuj za darmo poszerzoną demonstrację pierwszej odsłony cyklu Homeworld. Do dyspozycji graczy oddano w niej m.in. pełnowymiarowy tryb rozgrywki wieloosobowej przez sieć.

Homeworld 3 w produkcji?

Hed, 25 listopada 2008, 09:39

W jednym z wywiadów firma Relic przyznała, że poważnie zastanawia się nad trzecią częścią jednej z najlepszych strategii kosmicznych – Homeworld. Wobec tego wyznania wiele zagranicznych serwisów spekuluje o trwających już pracach nad tym tytułem, na który czeka przecież znaczna rzesza fanów. Chociaż nie zostało to oficjalnie potwierdzone, jest to całkiem prawdopodobne.

Sierra zamyka oficjalne serwery 21 gier

Jiker, 9 października 2008, 11:45

Firma Sierra poinformowała nas o planowanym zamknięciu oficjalnych serwerów, dzięki którym możliwe jest toczenie rozgrywek sieciowych w 21 tytułach wydanych w okresie od 1998 do 2006 roku. Oznacza to, że większość funkcjonalności i ułatwień wynikających z obecności serwerów dedykowanych zostanie wyłączona.

Nowe plany autorów Company of Heroes

Przemysław Zamęcki, 25 lutego 2008, 10:24

Relic Entertainment po olbrzymich sukcesach odniesionych takimi seriami, jak Warhammer 40 000: Dawn of War czy Homeworld nie zamierza zapadać w sen zimowy. Głowy pracowników są pełne świeżych pomysłów, zaś o jednym z nich poinformował słuchaczy podcastu Games For Windows Josh Mosqueira, główny projektant ostatniego hitu firmy – Company of Heroes.

Wiadomo już do kogo należy Homeworld

Thorwalian, 7 listopada 2007, 09:02

Wyjaśniła się ostatecznie kwestia posiadania praw do marki Homeworld. Kres plotkom położył sam zainteresowany, czyli koncern THQ, zabierając w tej ważnej dla wielu graczy sprawie oficjalne stanowisko.

Seria Homeworld będzie kontynuowana?

Metatron, 5 listopada 2007, 09:06

Po tym, kiedy studio Relic Entertainment zostało wykupione przez THQ, fani kosmicznych strategii czasu rzeczywistego Homeworld stracili nadzieję na kontynuację serii. Jak się jednak okazało, istnieje prawdopodobieństwo, że takowa powstanie.

Homeworld powraca do źródła?

Łosiu, 5 lipca 2006, 10:39

Nie wiem jak, ale jakimś cudem wieść ta ominęła wszystkie znaczące media internetowe. W czerwcowym numerze najpopularniejszego na świecie magazynu o grach – Game Informer – w sekcji niepotwierdzonych doniesień, pojawiła się informacja, iż studio Relic odkupiło od koncernu Vivendi prawa do serii Homeworld.

THQ przejęło na własność studio Relic Entertainment

ComCo, 13 sierpnia 2004, 10:48

Najpierw była mowa o ponad ośmiu, teraz - niecałych dziesięciu milionach dolarów. Taką kwotę korporacja THQ zapłaci za całkowicie przejęcie studia developerskiego Relic Entertainment, które specjalizuje się w produkcji strategii czasu rzeczywistego (vide Impossible Creatures czy słynna seria Homeworld).

Homeworld i Warlords: BattleCry w styczniowym wydaniu magazynu CD-Action?

Phoenix, 18 grudnia 2003, 17:55

Tak, to prawda! W dniu dzisiejszym nasza redakcja weszła w posiadanie niezwykle interesującej informacji. Otóż z dobrze poinformowanych źródeł wiemy, iż w najnowszym numerze magazynu CD-Action oznaczonym numerem 01/2004 dostępne będą dwa niezwykle ciekawe tytuły z branży elektroniczno-rozrywkowej. Pierwszym z nich jest rewolucyjna strategia kosmiczna osadzona w pełni trójwymiarowym świecie nosząca tytuł Homeworld. Drugą zaś niespodzianką, jaką przygotowali redaktorzy rzeczonego pisma jest równie wciągająca gra - Warlords: BattleCry, która to również zalicza się do gatunku RTS.

Engine Homeworld 1 ogólnie dostępny

Kull, 22 września 2003, 10:56

Mimo pojawienia się w sklepach wspaniałej gwiezdnej strategii Homeworld 2, jej poprzedniczka (z numerem 1) nadal trzyma dobry fason i może poszczycić się szeroko rozwiniętą grupą jej miłośników. Producent gry planuje udostępnienie na swojej stronie jej engine’u, co z pewnością rozpocznie lawinę amatorskich dodatków i ulepszeń gry.

Homeworld 2 już w sklepach

Syriusz, 17 września 2003, 09:27

Korporacja Vivendi Universal Games ogłosiła, że Homeworld 2, sequel jednego z najlepszych kosmicznych RTS-ów, jakie pojawiły się na komputerach osobistych PC, opuścił już progi tłoczni i zmierza obecnie do sprzedawców. Cenę detaliczną rzeczonej produkcji ustalono na 49,99 dolarów amerykańskich.

Homeworld 2, Shadows of Undrentide - uczta dla oczu...

Łosiu, 17 stycznia 2003, 09:17

W dniu dzisiejszym firmy Relic Entertainment oraz BioWare zafundowały graczom małą niespodziankę wizualną, tzn. wypuściły najnowsze screeny ze swych nadchodzących i gorąco oczekiwanych tytułów. W przypadku Relic Entertainment mowa o dziewięciu nowych screenach z Homeworld 2, zaś jeżeli chodzi o BioWare, to mam na myśli pierwsze pięć screenów z dodatku do Neverwinter Nights o podtytule Shadows of Undrentide.

Ostatnie dni panowania Homeworld'a?

Fajek, 30 października 2002, 12:51

Wydany klika lat temu Homeworld na stałe zapisał się na kartach historii komputerowej rozrywki. Tytuł przełomowy, zaskakujący i niespotykany, do dziś jest znakomitą pozycją dla fanów gatunku. Czymś co miało zdetronizować Homeworld’a miał okazać się nasz rodzimy Starmageddon. Niestety pomimo całkiem dobrej koncepcji, Starmageddon nie pokonał kilkuletniego już Homeworld’a. Tymczasem kolejny kandydat do tytułu „najlepszego RTS’a 3D rozgrywanego w przestrzeni kosmicznej” czai się już za rogiem. Dziś właśnie O.R.B, bo o nim mowa, zyskał status „gold”, czyli wszelkie prace zostały zakończone i gra powędrowała do tłoczni.

Homeworld w serii Bestseller już 5 lipca

Fajek, 2 lipca 2002, 16:22

Gra Homeworld, która okrzyknięta została przełomem w gatunku strategii czasu rzeczywistego, ukaże się w Polsce już 5 lipca, w serii Bestseller. Oznacza to, że Homeworlda nabyć będzie można w niezwykle okazyjnej cenie 49 zł i profesjonalnej, polskiej wersji językowej.

Homeworld 2 jednak wyjdzie

Fajek, 21 sierpnia 2001, 11:11

Tak to jest jak chce się być na bieżąco. Wczoraj informowałem o prawdopodobnym zawieszeniu przez Sierrę projektu Homeworld 2, tymczasem dziś plotki te zostały również przez Sierrę zdementowane.

10 najładniejszych gier w historii

Łosiu, 25 czerwca 2001, 11:01

Na łamach zachodniego serwisu GameSpot pojawił się interesujący artykuł, w którym jego autorzy przedstawiają 10 gier najlepszych pod względem wizualnym i graficznym jakie kiedykolwiek powstały.

Przykra niespodzianka

Łosiu, 19 maja 2001, 10:28

Wszystkich nas zaskoczyła wiadomość o tym, iż w wielkim tłumie gier i ich projektów przedstawianych na targach E3 zabrakło dwóch niezwykle oczekiwanych tytułów, są to Command & Conquer: Red Alert 2: Yuri's Revenge oraz Homeworld 2.

Homeworld 2 na horyzoncie...

Michał Bobrowski, 22 marca 2001, 09:56

Sierra Studios uruchomiła właśnie stronę startową sequela słynnej gry strategicznej Homeworld. Co prawda znajdziemy na niej tylko zapisy dla subskrybentów i informację o rozpoczęciu „transmisji” za 55 dni, ale już sam fakt pojawienia się takiej strony w serwisie producenta jest jednoznacznym potwierdzeniem, że prace Homeworld 2 zostały rozpoczęte!