Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Combat Mission: Beyond Overlord

Zapowiedziano Combat Mission: Battle for Normandy

Adrian Werner, 27 grudnia 2010, 09:25

Specjalizujące się w realistycznych grach wojennych studio Battlefront ujawniło swój najnowszy projekt. Okazało się nim być Combat Mission: Battle for Normandy, czyli najnowsza odsłona najpopularniejszego cyklu tej firmy.

Nadchodzi Combat Mission Afghanistan

Adrian Werner, 5 lutego 2010, 09:10

Battlefront.com - niszowy wydawca gier wojennych ujawnił najnowszą produkcję ze znanej serii gier taktycznych. Tym razem przyjdzie nam toczyć boje podczas radzieckiej interwencji w Afganistanie.

Gry firmy Battlefront.com w systemie GamersGate

Krystian Smoszna, 13 października 2006, 07:13

System elektronicznej dystrybucji GamersGate, który specjalizuje się w sprzedaży gier strategicznych, wzbogacił się wczoraj o kolejne tytuły. Tym razem twórcy serwisu zaoferowali swoim użytkownikom produkty z katalogu firmy Battlefront.com.

Szczegółowo o Combat Mission: Shock Force

eLKaeR, 28 października 2005, 14:44

Realia współczesnego pola walki stały się ostatnio modne wśród twórców gier – za przykład może posłużyć Conflict: Global Terror oraz pozycja pt. Battlefield 2: Modern Combat, która właśnie trafiła do sklepów w USA. Także kojarzony do tej pory głównie z II Wojną Światową cykl Combat Mission zmierza ku wspomnianemu tematowi, gdyż nadchodzi CM: Shock Force. Mamy screenshoty i garść innych szczegółów.

Seria Combat Mission przenosi się w przyszłość

Henkel, 12 października 2005, 15:30

Firma BattleFront.com – twórca hardcore'owych strategii wojennych – ogłosiła swoje plany dotyczące nowych gier, których produkcja rozpocznie się w najbliższym czasie. Kierunek rozwoju jaki przyjął ten developer może być zaskoczeniem dla wszystkich przyzwyczajonych do tego, iż gry z serii Combat Mission obejmują jedynie wydarzenia z okresu II Wojny Światowej.

Combat Mission 2: Barbarossa to Berlin - desant w Polsce

Łosiu, 26 lipca 2004, 13:17

Fanów znakomitej, aczkolwiek wymagającej serii strategicznych gier wojennych o tytule Combat Mission nie brakuje w naszym kraju (patrz fun site http://cmhq.gry-online.pl/), aczkolwiek, brakuje możliwości zakupu kolejnych jej części. Po tym jak CD Projekt wydał część pierwszą dwa lata temu (mowa o „Combat Mission: Beyond Overlord”), kolejnych dwóch próżno szukać w marketach i czy sklepach – każdy fan zmuszony był i jest zamawiać gry na zachodzie płacąc sporą sumę pieniędzy. Sytuacja ta ulegnie zmianie 27 września kiedy to firma PLAY wyda „Combat Mission 2: Barbarossa to Berlin” w cenie 29,90 PLN (wersja angielska z polską instrukcją obsługi).

Australijskie siły zbrojne szkolone na Combat Mission 3?

Elrond, 23 maja 2004, 19:14

Zapewne niejednokrotnie spotkaliście się z osobami potępiającymi gry komputerowe - jakie to one są niedobre, wypaczają umysł i światopogląd młodego człowieka i inne, podobne w tonie wypowiedzi. Dziwne w tym jest, czemu przy takich okazjach nie wspomina się o edukacyjnych walorach gier, zarówno tych dla całkiem małych dzieci jak również dla dzieci trochę większych. Nie jest tajemnicą, iż z gier będących symulacjami walk korzysta armia USA. Teraz amerykańskim żołnierzom pozazdrościli ich australijscy koledzy a Australian Defence Simulation Office zażyczył sobie specjalnej wersji strategicznej gry wojennej, Combat Mission 3: Africa Corps.

Trzecia część cyklu Combat Mission w produkcji

Łosiu, 6 kwietnia 2003, 09:42

Już w 2000 roku, wkrótce po tym jak okazało się, iż gra wojenna „Combat Mission: Beyond Overlord” odniosła sukces, jej twórca, firma Battlefront, nieoficjalnie zapowiedział, że w przyszłości pojawią się jeszcze trzy kolejne części z cyklu „Combat Mission”. W roku ubiegłym zadebiutował „Combat Mission 2: Barbarossa to Berlin” i pomimo kilku niedociągnięć spełnił oczekiwania fanów serii. Teraz zaś otwarto oficjalną stronę poświęconą grze Combat Mission 3: Afrika Korps i równocześnie oficjalnie zaanonsowano ten tytuł.

Combat Mission Gold PL już za 2 tygodnie - ERRATA

Fajek, 9 sierpnia 2002, 12:02

W ostatniej informacji na temat Combat Mission Gold PL tzw. chochlik newsletterowy (nowy gatunek ;) wprowadził spore zamieszanie zmieniając cenę gry. CMG PL będzie oczywiście kosztowała 79,90, a nie jak zostało podane wcześniej 99,90 PLN. Przepraszamy wszystkich zainteresowanych grą Combat Mission Gold PL.

Combat Mission Gold PL już za 2 tygodnie

Fajek, 8 sierpnia 2002, 10:46

Jedynie dwa tygodnie pozostały do premiery polskiej wersji jednej z najlepszych gier taktycznych na PC - Combat Mission Gold. 21 sierpnia, bo właśnie tego dnia gra trafi na półki sklepowe, będzie bez wątpienia ważną datą dla wszystkich miłośników strategii.

Combat Mission Gold w sierpniu

Solnica, 19 czerwca 2002, 13:23

Firma CD Projekt poinformowała, iż premiera niezwykle ciekawej strategii z czasów II wojny światowej, Combat Mission Gold, została ostatecznie ustalona na dzień 7 sierpnia 2002 roku.

Strategie, na które warto czekać w odczuciu skromnego gracza

Łosiu, 10 marca 2002, 13:08

Na wstępie zaznaczam, że nie chodzi tu o przedstawienie wszystkich nadchodzących RTS-ów, czy turówek, ale gier, które starają się jak najwierniej oddać realia historycznych wojen i potyczek. Jak wiemy, do roku 2000 prym w tej dziedzinie wiodła seria Close Combat, niestety odeszła do lamusa, a część piąta okazała się być ostatnią. Również w 2000 roku ukazała się gra Combat Mission: Beyond Overlord, przejęła palmę pierwszeństwa i trzyma ją do dziś, już blisko dwa lata. Przez ten czas praktycznie nie było żadnego innego tytułu tego typu godnego uwagi, jednak rok bieżący rok oraz początek roku 2003 może odmienić panującą sytuację. W tym okresie ma, bowiem zostać wydanych kilka bardzo ciekawie zapowiadających się tytułów, które pokrótce wam przedstawię.

WWII: D-Day To Berlin - zwykły RTS, czy też coś więcej?

Łosiu, 27 lutego 2002, 09:05

Na zachodnim serwisie Computer and Video Games pojawiły się pierwsze screenshoty z najnowszej produkcji zespołu Bitmap Brothers i firmy Codemasters zatytułowanej WWII: D-Day To Berlin. Przypominam, że będzie to strategia czasu rzeczywistego przenosząca nas do czasów II Wojny Światowej, gdzie obejmiemy dowodzenie nad walczącymi oddziałami. Być może to zbyt duży i zbyt wczesny wniosek, ale patrząc na screeny, wygląda na to (jest nadzieja :-), że nie będzie to zwykły RTS, lecz rasowy symulator ówczesnego pola walki wzorowany na grze G.I.Combat, a idąc dalej na Combat Mission (bo na tej wzoruje się G.I.Combat).

Combat Mission w ofercie CD Projektu!

Łosiu, 14 lutego 2002, 12:14

Dziś ziściły się marzenia wielu polskich miłośników strategii – przyznam się, w tym i moje. Mianowicie firma CD Projekt oficjalnie poinformowała, że została wyłącznym dystrybutorem strategii Combat Mission: Beyond Overlord w Polsce, Czechach i Słowacji.

CDV wyda Combat Mission Gold

Sznur, 10 stycznia 2002, 12:52

Niemiecki wydawca CDV poinformował, iż w lutym zamierza wydać Combat Mission Gold. Będzie to pierwsza komercyjna wersja tej słynnej strategii turowej, stworzonej przez zespół Big Game Software. Combat Mission: Beyond Overlord, który ukazał się na początku 2000 roku, stał się jedną z najpopularniejszych strategii wojennych na świecie. Aktualnie trwają pracę nad drugą częścią zatytułowaną Barbarossa to Berlin.

Twój model czołgu w Combat Mission 2: Barbarossa to Berlin

Łosiu, 6 stycznia 2002, 10:23

Firma Battlefront ogłosiła konkurs, który powinien zainteresować wszystkich miłośników modelarstwa oraz symulacji pola walki Combat Mission: Beyond Overlord. Mianowicie każdy może wysłać zestaw zdjęć swego najlepszego modelu czołgu lub wozu bojowego z czasów II Wojny Światowej do firmy Battlefront. Później najlepsze z nadesłanych modeli zostaną zamienione w modele elektroniczne i zawarte w grze.

Combat Mission 2: Barbarossa to Berlin - do zrobienia zostało jeszcze 5% gry

Łosiu, 14 listopada 2001, 09:28

Sensacyjna wiadomość (oczywiście dla fanów militariów i strategii traktujących o zmaganiach II Wojny Światowej). Przedstawiciel firmy Big Time Software poinformował, że Combat Mission 2: Barbarossa to Berlin jest już w 95% procentach ukończony i zostanie wydany w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Beta testy Combat Mission 2: Barbarossa to Berlin

Łosiu, 21 października 2001, 10:19

Z przyjemnością informuję, że prace nad drugą częścią znakomitej gry strategiczno-taktycznej Combat Mission: Beyond Overlord dobiegają końca i trwają już bardzo zaawansowane wewnętrzne beta testy. Gra zostanie wydana prawdopodobnie na przełomie 2001/2002 roku.

Strona z dodatkowymi scenariuszami do Combat Mission: Beyond Overlord

Łosiu, 30 lipca 2001, 10:52

Zachodni serwis poświęcony grom wojennym, symulatorom maszyn wojskowych i strategiom SimHQ otworzył specjalną stronę z której możecie pobrać nowe scenariusze do gry Combat Mission: Beyond Overlord.

Oficjalna europejska strona Combat Mission: Beyond Overlord

Łosiu, 23 lipca 2001, 08:30

Z niezmierną przyjemnością mogę dzisiaj poinformować o tym, iż niezwykła i innowacyjna gra strategiczna Combat Mission: Beyond Overlord została w końcu dostrzeżona w Europie i doczekała się swojej oficjalnej europejskiej strony internetowej.

Polska strona poświęcona Combat Mission: Beyond Overlord

Łosiu, 25 czerwca 2001, 11:35

Miłośnicy strategii, II Wojny Światowej, a zwłaszcza znakomitej gry Combat Mission: Beyond Overlord łączcie się i zaglądajcie do Rami’ego na stronę poświęconą w całości tylko tej grze.

Druga część Combat Mission już w drodze

Łosiu, 19 czerwca 2001, 14:16

Na dobrą sprawę obecnie bardzo niewielu miłośników gier strategicznych miało okazję zagrać w Combat Mission: Beyond Overlord i poznać tą przełomową produkcję stworzoną przez zespół Big Time Software, prawdziwych pasjonatów tego gatunku, a w sieci już pojawiły się pierwsze materiały zapowiadające jej drugą część Combat Mission 2: Barbarossa to Berlin.

Desert Fox-Desert Rats - wyśmienita pozycja dla miłośników strategii

Łosiu, 28 marca 2001, 08:31

Nie wiem czy wszyscy słyszeliście o wyśmienitej strategicznej grze Combat Mission: Beyond Overlord, ale sądząc po jej siódmym miejscu na naszej liście przebojów powoli, mimo uboższej niż u konkurencji oprawy graficznej oraz utrudnionej dostępności (tylko z witryny producenta) znajduje ona zasłużone uznanie w gustach strategów. Dzisiaj dla wszystkich jej zwolenników mam interesującą wiadomość, mianowicie zespół DFDR Group wypościł tzw. moda tej strategii noszącego nazwę Desert Fox-Desert Rats.

Ponad 5000 głosów oddanych na Listę Przebojów GRY-OnLine

Mariusz Klamra, 3 marca 2001, 20:23

Popularność Listy Przebojów GRY-OnLine przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. W ciągu dwóch miesięcy oddaliście ponad 5 tysięcy głosów (aktualnie 5.051), czas więc na małe podsumowanie.