Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Candy Crush Saga

9 milionów osób spędza ponad 3 godziny dziennie w Candy Crush Saga

Frozen, 1 lipca 2019, 16:05

Według starszego wicedyrektora firmy King, ponad 9 milionów graczy spędza od trzech do sześciu godzin dziennie w grze free-to-play Candy Crush Saga. Przedstawiciel studia zapewnia jednak, że produkcja nie ma właściwości uzależniających.

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Guild of Dungeoneering i Mobius Final Fantasy)

Adrian Werner, 14 lutego 2017, 12:55

W najnowszym przeglądzie najciekawszych mobilnych aktualizacji polecamy sprawdzenie łatek do takich gier jak Candy Crush Soda Saga, Disney Crossy Road, Guild of Dungeoneering, Mobius Final Fantasy oraz Subway Surfers.

Amerykańskie wybory i nowe światy, czyli najlepsze mobilne aktualizacje

Adrian Werner, 8 listopada 2016, 10:57

Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Candy Crush Saga, Junk Jack X, Leap Day, Soda Dungeon i Subway Surfers.

Symbionty, nowe poziomy oraz inne najlepsze mobilne aktualizacje

Adrian Werner, 14 września 2016, 12:34

Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Angry Birds POP!, Candy Crush Saga, Crusaders Quest, Pathfinder Adventures oraz Spider-Man: Unlimited.

Subway Surfers i Candy Crush Saga najczęściej pobieranymi grami w historii Google Play

Adrian Werner, 13 maja 2016, 11:52

Analitycy serwisu App Annie opublikowali raport, z którego wynika, że Subway Surfers i Candy Crush Saga są najczęściej pobieranymi grami w historii Google Play.

Firma King.com, producent serii Candy Crush Saga, ciągle zarabia krocie

Jiker, 16 lutego 2016, 12:34

Twórcy serii Candy Crush Saga nieco zwolnili tempo, ale w dalszym ciągu mogą pochwalić się imponującymi wynikami finansowymi. Miliardowe przychody i wielomilionowe zyski to już tradycja, lecz znaczny spadek liczby aktywnych użytkowników może zwiastować zmiany.

Activision Blizzard kupiło firmę King za niemal 6 miliardów dolarów

Góral, 3 listopada 2015, 09:54

Koncern Activision Blizzard dokonał ogromnej inwestycji, wykupując mobilnego i społecznościowego giganta King Digital Entertainment za 5,9 miliardów dolarów. Twórcy Candy Crush Saga będą działać dalej jako samodzielna jednostka.

Wieści ze świata (Star Wars: Battlefront, Gears of War, Rainbow Six: Siege) 15/5/15

luckie, 15 maja 2015, 14:09

Dziś piszemy m.in. o nowym trybie w grze Star Wars: Battlefront, odpowiedzi firmy Microsoft na wycieki materiałów z remake'a Gears of War oraz poprawkach w Rainbow Six: Siege, zasugerowanych przez alfa-testerów. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Twórcy Candy Crush Saga bogatsi od założycieli Rockstar Games. Ranking najbogatszych Brytyjczyków

Jiker, 21 maja 2014, 09:44

Właściciele studia King.com, znanego przede wszystkim z mobilnego Candy Crush Saga, trafili na listę najbogatszych obywateli Wielkiej Brytanii przygotowaną przez periodyk The Sunday Times. Co ciekawe, zajęli na niej miejsca znacznie wyższe m.in. od Sama i Dana Houserów – założycieli firmy Rockstar Games.

Candy Crush Saga kopią tytułu innego twórcy

Ender, 13 lutego 2014, 17:50

Firma King.com, która w ostatnim czasie zasłynęła z afery związanej z próbą ograniczenia innym deweloperom prawa do wykorzystywania słowa „candy” w tytułach, po raz kolejny pokazuje swoje nienajlepsze oblicze. Okazuje się, że największy przebój dewelopera, a więc Candy Crush Saga, jest najprawdopodobniej kopią wydanego dwa lata wcześniej Candy Swipe. Co więcej, King.com próbuje w tej chwil odebrać prawa do tej gry jej oryginalnemu twórcy.

Candy Crush Saga, Puzzle & Dragons i inne, czyli najpopularniejsze i najbardziej dochodowe gry mobilne w 2013 roku

Adrian Werner, 31 stycznia 2014, 13:05

Ukazał się raport opisujący kształt rynku gier mobilnych w zeszłym roku. Było w nim kilka niespodzianek. Najpopularniejszą produkcją okazało się co prawda Candy Crush Saga, ale pod względem wygenerowanych przychodów musiało uznać wyższość Puzzle & Dragons. Ponadto Japończycy po raz pierwszy wydali na gry mobilne więcej niż Amerykanie.