Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Guitar Hero II

Nadciąga Guitar Hero: Warriors Of Rock

Rock Alone, 26 maja 2010, 10:15

Najnowsza produkcja z serii Guitar Hero została oznaczona podtytułem Warriors of Rock. W takiej postaci gra trafiła do sklepu amazon.com. W tej chwili pozostaje jednak pytanie czy mówimy tutaj o Guitar Hero 6, o którym było już wiadomo od jakiegoś czasu, czy też jest to może zupełnie nowy tytuł.

Prace nad Guitar Hero 7 i Band Hero 3 już w toku?

Rock Alone, 17 maja 2010, 10:41

Ostatnimi czasy o wielu tytułach dowiadujemy się od deweloperów, którzy w swoich CV załączają bardzo ciekawe informacje. W ten właśnie sposób w nasze ręce trafiła wiadomość o Guitar Hero 7 i Band Hero 3.

Pierwsze konkrety na temat Guitar Hero 6

Adrian Werner, 15 maja 2010, 12:53

Pomimo silnego eksploatowania marki Guitar Hero wciąż cieszy się ona wielką popularnością. Activision ani myśli zwalniać tempa produkcji i na końcówkę roku szykuje szóstą część cyklu. Najnowszy numer The Official Xbox Magazine przyniósł trochę konkretów na temat tej produkcji.

Guitar Hero: Red Hot Chili Peppers w planach Activision?

Hed, 2 maja 2010, 13:07

Firma Activision najwyraźniej rozważa możliwość stworzenia kolejnej „tematycznej” odsłony Guitar Hero, tym razem poświęconej zespołowi rockowemu Red Hot Chili Peppers. Tak przynajmniej wynika z doniesień serwisu Kotaku, powołującego się na sondaż, w którym wydawca bada zainteresowanie odbiorców właśnie produkcją o kalifornijskiej kapeli.

Nadchodzą nowe gry z cyklu Guitar Hero

Jiker, 12 lutego 2009, 11:32

Wczorajsza konferencja Activision Blizzard obrodziła w sporą ilość istotnych informacji. Kolejną jest zapowiedź następnych produkcji z cyklu Guitar Hero, mających trafić do sprzedaży w 2009 roku.

Activision o planach związanych z cyklem Guitar Hero

Jiker, 16 września 2008, 12:13

Firma Activision Blizzard zabrała głos w sprawie przyszłości cyklu Guitar Hero. Jednym z głównych założeń długoterminowego planu ma być zwiększenie liczby wydawanych tytułów oraz dodatków powiązanych z tą serią. Informacje przedstawił Mike Griffith, prezes koncernu.

Raczej nie zobaczymy (i nie usłyszymy) Led Zeppelin w grze muzycznej

Elrond, 6 lipca 2008, 20:00

Wraz z pojawieniem się na rynku gier muzycznych w rodzaju Guitar Hero czy też Rock Band, tuzy muzyki "zwietrzyły" nowy sposób na dotarcie do słuchaczy. Niedawno ukazała się Guitar Hero dedykowana zespołowi Aerosmith, w przyszłym roku na rynek zawita wydanie poświęcone Metallice, a wieści głoszą, iż Activision prowadzi zaawansowane rozmowy z Van Hallen.

Stworzymy własne utwory w Guitar Hero 4?

vampire, 13 maja 2008, 12:24

W poście użytkownika SolidSnakex na forum NoeGAF możemy przeczytać o informacjach zawartych w czerwcowym numerze amerykańskiego magazynu Game Informer. Między innymi podane zostały szczegóły dotyczące Guitar Hero 4. Jedną z nowości ma być możliwość tworzenia własnych utworów, a następnie udostępniania ich innym graczom poprzez GH Tunes.

Guitar Hero IV z większą liczbą instrumentów

Jiker, 22 kwietnia 2008, 14:35

Guitar Hero przeżywa aktualnie drugą młodość. Seria sprzedaje się świetnie, a autorzy liczą gigantyczne zyski. Na jednym jednak polu przegrywa wyraźnie z Rock Bandem od Electronic Arts. Chodzi mianowicie o liczbę instrumentów, na których można odegrać poszczególne piosenki. Czwarta odsłona GH powinna to jednak zmienić, o czym poinformował właśnie prezes koncernu Activision.

Czy utwory Def Leppard trafią do Guitar Hero IV?

Jiker, 28 marca 2008, 09:24

Guitar Hero IV pozostaje dla nas wielką niewiadomą. W chwili obecnej wszystkie siły przerobowe firm Neversoft oraz Activision zostały bowiem rzucone do produkcji Guitar Hero: Aerosmith. Od czasu do czasu przebijają się jednak do sieci różnego rodzaju plotki, mogące sugerować m.in. zawartość GH IV. Tak jest i w tym przypadku.

Guitar Hero: Aerosmith z utworami innych kapel

Jiker, 27 marca 2008, 11:34

Oficjalna zapowiedź najnowszej odsłony cyklu Guitar Hero – specjalnej edycji poświęconej kultowemu zespołowi rockowemu Aerosmith – pociągnęła za sobą szereg wątpliwości, czy aby skupienie się na twórczości jednego tylko zespołu wyjdzie produkcji na dobre. Wiele wskazuje jednak na to, że były to obawy przedwczesne, o czym stara się przekonać gitarzysta Aerosmith, Joe Perry.

Gibson kontra firmy związane z Rock Band i Guitar Hero

Von Zay, 25 marca 2008, 14:13

Ciąg dalszy sporu pomiędzy Gibson Guitar i Activision. Legendarny producent gitar nie poprzestał na pozwaniu wydawcy serii Guitar Hero i rozpoczął zakrojoną na szeroką skalę akcję wymierzoną przeciwko sklepom, a do tego przymierza się do ataku na firmy związane z siostrzaną grą – Rock Band.

Guitar Hero powodem sporu pomiędzy Activision a Gibson Guitar

Jiker, 13 marca 2008, 11:38

Cykl Guitar Hero łamie patenty popularnego producenta gitar, firmy Gibson Guitar? Wiele wskazuje na to, że taka sytuacja rzeczywiście ma miejsce. Activision nie do końca wierzy w tłumaczenia kultowego wytwórcy instrumentów muzycznych i zwraca się do amerykańskiego sądu o rozstrzygnięcie sporu.

Activision zapowiada Guitar Hero: Aerosmith

Metatron, 15 lutego 2008, 20:14

Guitar Hero III to jeden z bestsellerów ubiegłego roku. Trudno się więc dziwić, że Activision pragnie maksymalnie wykorzystać tę markę. Wygląda na to, że jedna gra z serii w roku to dla wydawcy za mało, dlatego też nie poprzestanie na Guitar Hero IV, ale wcześniej wyda inną, tym razem tematyczną produkcję.

Activision rejestruje nazwę Guitar Hero: On Tour

Przemysław Zamęcki, 28 stycznia 2008, 12:55

Seria Guitar Hero bije na świecie rekordy popularności. Ekspansja w nowe, dotychczas niezdobyte rejony trwa w najlepsze, czego znakomitym przykładem jest znajdująca się obecnie w produkcji gra przeznaczona dla kieszonsolki Nintendo DS.

Miliard dolarów Guitar Hero

Przemysław Zamęcki, 22 stycznia 2008, 11:43

Koncern Activision poinformował, iż marka Guitar Hero, której pierwsza część półki sklepowe ujrzała w listopadzie 2005 roku, do tej pory sprzedała się w ilości czternastu milionów egzemplarzy oraz wygenerowała przychód rzędu 1 miliarda dolarów w samych tylko Stanach Zjednoczonych.

Guitar Hero bez gitary i konsoli

Metatron, 9 stycznia 2008, 19:45

Odbywające się właśnie w Las Vegas targi CES to prawdziwe święto dla miłośników gadżetów i nowinek technicznych. Wśród nich znaleźć można naprawdę pomysłowe urządzenia niejednokrotnie związane z branżą gier. Jednym z nich jest produkt firmy Jada Toys, który najlepiej można określić jako Guitar Hero bez gitary i konsoli.

Guitar Hero II w wersji bez gitary wkrótce w Europie

Metatron, 4 stycznia 2008, 11:09

Jak poinformował serwis IGN, 25 stycznia na brytyjskie półki sklepowe trafi Guitar Hero II na X360 w wersji bez dołączanej gitary. Niewykluczone jest, że gra w tej edycji ukaże się również w innych europejskich krajach.

Udostępniono kolejną paczkę utworów do Guitar Hero II

Jiker, 2 grudnia 2007, 15:04

Firma Harmonix nie zapomniała o drugiej odsłonie cyklu Guitar Hero i jej fanach. W ramach usługi Xbox Live wydała właśnie kolejną paczkę utworów przeznaczoną do ostatniej swojej pozycji wydanej przy współpracy z RedOctane. Dodatek otrzymał nazwę Indie Label Pack II.

Zestaw dwóch pierwszych części Guitar Hero już w sklepach

Misiek, 9 listopada 2007, 11:50

Koncern Activision ogłosił, że w sklepach pojawił się już zestaw składający się z Guitar Hero oraz Guitar Hero II, dedykowany PlayStation 2. To dobra okazja dla tych posiadaczy konsol Sony, którzy nie posiadają jeszcze dwóch pierwszych części serii, a chcieliby nadrobić zaległości.

Guitar Hero w najnowszym odcinku serialu South Park

Metatron, 6 listopada 2007, 12:01

Stworzenie odcinka South Park parodiującego World of Warcraft przyniosło twórcom serialu nagrodę Emmy. Trudno więc się dziwić, że postanowili przygotować kolejny epizod, którego akcja będzie kręcić się wokół gry. Nie będzie to już jednak MMO, ale zupełnie inna, również niezwykle popularna produkcja – Guitar Hero.

Jubileuszowe nagrody Golden Joystick rozdane - Gears of War wielkim zwycięzcą

Jiker, 28 października 2007, 19:58

Blisko cztery miesiące musieliśmy czekać na rozstrzygnięcie jednego z najstarszych plebiscytów poświęconych rynkowi elektronicznej rozrywki. W piątek, późnym wieczorem po raz dwudziesty piąty rozdane zostały doroczne nagrody Golden Joystick!

Utwory z Guitar Hero już dostępne do pobrania

Misiek, 24 października 2007, 14:30

W poprzednim tygodniu informowaliśmy Was, że utwory z serii Guitar Hero już wkrótce mają być dostępne w internecie do ściągnięcia (oczywiście po uiszczeniu stosownej opłaty). I rzeczywiście – właśnie umieszczono je w serwisie iTunes.

Piosenki z Guitar Hero będzie można ściągnąć

Misiek, 19 października 2007, 11:04

WaveGroup, zespół muzyków, który nagrywał i opracowywał piosenki w Guitar Hero, Guitar Hero 2 oraz Guitar Hero: Rocks The 80s zapowiedział, że wszystkie utwory z tych tytułów już wkrótce będą dostępne w internecie do ściągnięcia.

Trzy metalowe utwory do Guitar Hero II w ofercie Xbox LIVE Marketplace

Metatron, 20 września 2007, 11:15

Pomimo dość wysokiej ceny, dodatkowe piosenki do Guitar Hero II na X360 cieszą się ogromną popularnością. Trudno się więc dziwić, że twórcy dbają o to, by co jakiś czas udostępniać kolejne tytuły. Tym razem przygotowano pakiet, który zainteresować może fanów cięższego brzmienia, a przede wszystkim miłośników metalcore’owego grania.

Gitara z motywem zespołu Kiss do Guitar Hero

Misiek, 12 września 2007, 14:06

Firma Art Guitar ogłosiła, że pod koniec tego roku zaoferuje alternatywę dla wszystkich fanów serii Guitar Hero na PS2, którzy chcieliby mieć bardziej unikalny kontroler do swojej ulubionej gry muzycznej. Gitara z motywem zespołu Kiss ma być dostępna za 399$.

Płatne dodatki do gry Guitar Hero II sprzedają się doskonale

Krystian Smoszna, 12 września 2007, 09:36

Płatne dodatki w postaci nowych utworów do gry Guitar Hero II okazały się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Do tej pory użytkownicy konsol Xbox 360 pobierali je z sieci aż 650 tysięcy razy! Warto w tym miejscu podkreślić, że ten imponujący wynik został osiągnięty w pięć miesięcy.

Zespół Aerosmith gwiazdą gry Guitar Hero IV?

Krystian Smoszna, 5 września 2007, 09:14

Do premiery kolejnego odcinka muzycznej przygody o nazwie Guitar Hero III pozostało jeszcze kilka tygodni, ale firmie RedOctane najwyraźniej nie przeszkadza to w planowaniu następnych odcinków serii. Wszystko wskazuje na to, że czwarta odsłona popularnego cyklu jest już w produkcji i co najciekawsze, prawdopodobnie zostanie ona poświęcona jednemu zespołowi, mianowicie Aerosmith!

Posiadacze konsol DualScreen również dostaną Guitar Hero

Maciej Jałowiec, 16 sierpnia 2007, 10:54

Charles Huang z firmy RedOctane ogłosił, że trwają prace na kolejną częścią serii Guitar Hero. Co ciekawe, będzie to pierwsza gra cyklu skierowana do właścicieli konsoli DualScreen.

Trzy nowe utwory do Guitar Hero II do pobrania z Xbox LIVE Marketplace

Metatron, 15 sierpnia 2007, 12:15

Posiadacze X360 mogą pobrać z Xbox LIVE Marketplace kolejny, piąty już zestaw piosenek do gry Guitar Hero II. Firma Red Octane ponownie dostarczyła trzy utwory, za których pobranie trzeba zapłacić 500 MP.

Nowy pakiet piosenek do Guitar Hero II już na Xbox LIVE Marketplace

Metatron, 16 lipca 2007, 11:58

W ubiegłym tygodniu oprócz licznych trailerów i kilku dem gier oferta Xbox LIVE Marketplace powiększyła się również o kolejny pakiet piosenek do gry Guitar Hero II.

Gitarzysta Guns N' Roses wystąpi w grze Guitar Hero III

Major Doktor Upiorna, 9 lipca 2007, 11:11

W piątek przekazaliśmy Wam listę ośmiu tytułów, jakie na pewno usłyszymy i zagramy w Guitar Hero III. Na tym jednak nie koniec dobrych wiadomości dla fanów muzyki rockowej. Dowiedzieliśmy się, że jedną z postaci w grze będzie gitarzysta zespołu Guns N' Roses.

Europejska premiera gry Guitar Hero III w październiku

Krystian Smoszna, 2 lipca 2007, 17:06

Niespełna cztery miesiące dzielą nas od premiery trzeciej odsłony cyklu Guitar Hero na Starym Kontynencie. Jeśli wierzyć doniesieniom holenderskiego magazynu InsideGamer, przygotowywany przez studio Neversoft Entertainment produkt, trafi do europejskich sklepów 28 października bieżącego roku.

Znamy kolejne utwory dla Guitar Hero 3

Sargeras, 4 czerwca 2007, 10:47

Około dwóch tygodni temu koncern Activision oficjalnie zapowiedział wydanie trzeciej części cyklu Guitar Hero, wielkiego hitu na konsole stacjonarne PS2 i Xbox 360. Jedną z pierwszorzędnych rzeczy dla każdej odsłony gitarowej serii są utwory, jakie zostaną uwzględnione.

Prototypowy model gitarowego kontrolera z Guitar Hero III sfotografowany!

eLKaeR, 1 czerwca 2007, 09:32

Na fale globalnego oceanu informatycznego wypłynęły już pierwsze filmy, przedstawiające rozgrywkę w Guitar Hero III. Zgodnie z ubiegłotygodniowymi informacjami w "trójce" posiadacze PlayStation 3, Xboxa 360 i Wii będą wykorzystywać kontroler, przypominający gitarę Gibson Les Paul – instrument m.in. Slasha z Guns N' Roses. Redakcja serwisu IGN.com zapoznała się z prototypowym modelem tego "wiosła".

Pierwsze filmy z Guitar Hero III już w sieci

Krystian Smoszna, 31 maja 2007, 13:13

W Internecie pojawiły się pierwsze filmy, na których można zobaczyć fragmenty rozgrywki z trzeciej odsłony cyklu Guitar Hero, przygotowywanej przez studio Neversoft Entertainment dla koncernu Activision, Inc.

Harmonix wspiera finansowo fanowską stronę Guitar Hero

Metatron, 25 maja 2007, 12:50

Pomimo tego, że studio Harmonix nie zajmuje się już tworzeniem gier z serii Guitar Hero, nie zapomniało o społeczności jej fanów. Szef firmy, Alex Rigopolous, w imieniu całej ekipy deweloperskiej pomógł ostatnio w kłopotach finansowych stronie Score Hero przelewając na jej konto dwa tysiące dolarów.

Guitar Hero: Rock the 80's już w lipcu dla użytkowników konsol PlayStation 2

Krystian Smoszna, 10 maja 2007, 17:29

Już za dwa miesiące na amerykańskim rynku zadebiutuje kolejna gra z cyklu Guitar Hero. Dedykowany konsolom PlayStation 2 produkt przeniesie nas w przeszłość o dwie dekady i pozwoli rozkoszować się hitami rockowymi z lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia.

Problemy z dostępnością Guitar Hero II w Wielkiej Brytanii i Ameryce Północnej

Metatron, 5 maja 2007, 13:53

Gra Guitar Hero II w wersji na X360 cieszy się tak dużą popularnością, że w krajach takich jak Kanada i Wielka Brytania trudno jest ją już obecnie dostać. Nawet na niektórych obszarach Stanów Zjednoczonych gracze mają problemy ze znalezieniem produkcji w sklepach.

Wii dostanie bogatszą od innych konsol wersję nowej gry z cyklu Guitar Hero

eLKaeR, 30 kwietnia 2007, 12:32

Następna gra z bestsellerowej serii Guitar Hero ma ujrzeć światło dzienne już jesienią bieżącego roku. Wśród docelowych platform sprzętowych, obok m.in. Xboxa 360 i PlayStation 3, figuruje konsola Wii, której wielu posiadaczy z utęsknieniem czeka na muzyczną zabawę z prawdziwego zdarzenia. Właśnie dotarliśmy do świeżych informacji na niniejszy temat.

Nieoficjalnie o kolejnych dodatkach do Guitar Hero II

Jiker, 24 kwietnia 2007, 09:25

Serwis blogowy HarmonixFans donosi, że już niedługo doczekamy się premiery trzech nowych paczek, z których każda zawierać będzie po trzy utwory przeznaczone dla gry Guitar Hero II.

Nowa odsłona serii Guitar Hero co rok?

Jiker, 18 kwietnia 2007, 08:45

RedOctane, wydawca Guitar Hero, poinformował, że planuje wprowadzać rokrocznie na światowy rynek jedno znaczące wydawnictwo wchodzące w skład wymienionej serii. Powiązane z nimi byłyby regularne publikacje dodatków pobieranych z sieci – składające się głównie z nowych utworów.

Szef RedOctane zapowiada Guitar Hero na NDS

Metatron, 17 kwietnia 2007, 14:54

Wczoraj w Londynie odbyła się impreza, na której prezes i współzałożyciel RedOctane, Kai Huang, podzielił się informacjami o nadchodzącej trzeciej edycji gry Guitar Hero. Wymieniając platformy sprzętowe, na które się ona pojawi (Xbox 360, Wii, PS2, PS3) zapowiedział, że konsola Nintendo DS również dostanie własną grę wykorzystującą tę popularną markę.

Sony rozważa możliwość rozpoczęcia sprzedaży nowej wersji konsoli PlayStation 3

Jiker, 17 kwietnia 2007, 09:55

Rzecznik prasowy Sony Computer Entertainment poinformował na łamach serwisu Bloomberg, że firma bierze pod uwagę możliwość rozpoczęcia produkcji kolejnej wersji konsoli PlayStation 3. Czy zostanie ona zaopatrzona w 80 GB dysk twardy?

Guitar Hero III w wersji na Wii wykorzysta kontroler-gitarę

Vercetti, 16 kwietnia 2007, 16:55

Choć pełnoprawna, trzecia odsłona serii Guitar Hero ciągle nie została oficjalnie zaanonsowana, jej wydawca, firma RedOctane ujawniła już kilka szczegółów na temat najnowszej części sagi, poświęconej domorosłym entuzjastom muzyki. Głos w sprawie nadchodzącego projektu zabrał sam Kai Huang, prezes wymienionego wyżej przedsiębiorstwa.

Aktualizacja do Guitar Hero II psuje konsolę?

Metatron, 16 kwietnia 2007, 13:59

Kiedy pojawiła się aktualizacja do gry Guitar Hero II, mająca naprawić problem z wajchą (whammy bar) dołączanego do gry kontrolera, na niektórych graczy czekała niezbyt przyjemna niespodzianka. Tak przynajmniej twierdzą użytkownicy oficjalnego forum konsoli Xbox 360.

Aktualizacja Guitar Hero II rozwiązuje problem z wadliwymi kontrolerami

Jiker, 15 kwietnia 2007, 10:16

Wygląda na to, że problem z kontrolerami do gry Guitar Hero II w wersji na Xboksa 360 został rozwiązany. Podziękowania należą się oczywiście firmom RedOctane i Harmonix, które opracowały i opublikowały w ramach Xbox Live patch usuwający opisywane przez media kłopoty z tzw. wajchą (vide: Problemy z kontrolerem do gry Guitar Hero II).

Major Nelson o dodatkowych utworach do Guitar Hero II

Metatron, 13 kwietnia 2007, 17:56

Pojawienie się na Xbox Live trzech zestawów utworów do Guitar Hero II wywołało falę protestów użytkowników konsoli. Krytykowano dwie rzeczy: po pierwsze fakt, że piosenki zostały połączone w pakiety, po drugie wysoką cenę takiego zestawu (500 MP). Larry Hryb z Microsoftu, znany również jako Major Nelson, postarał się wytłumaczyć graczom, dlaczego wybrano takie, a nie inne rozwiązanie.

Jak samodzielnie naprawić wadliwy kontroler do Guitar Hero II

Metatron, 12 kwietnia 2007, 12:13

Dla graczy, którzy obawiają się, że wejdą w posiadanie wadliwego kontrolera do gry Guitar Hero II na X360, mamy dobrą informację. Serwis All About The Games znalazł prosty i podobno skuteczny sposób na pozbycie się problemu bez utraty gwarancji.

Dziewięć nowych muzycznych kawałków w Guitar Hero II dla Xboxa 360

eLKaeR, 12 kwietnia 2007, 05:05

Jeszcze wczoraj była to informacja nieoficjalna, ale dziś wszystko jest już jasne. Potwierdziły się bowiem zakulisowe doniesienia, dotyczące nowych utworów muzycznych dla "trzystasześćdziesiątkowej" wersji Guitar Hero II. Posiadacze konsoli Xbox 360 mogą więc już teraz pobrać z Internetu bonusowe kawałki.