Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat STALKER Apocalypse

Twórcy S.T.A.L.K.E.R. o West Games: „Oni chcą ukraść pieniądze”

Entelarmer, 11 lutego 2015, 10:20

Valentine Yeltyshev, dyrektor generalny studia GSC Game World, wypowiedział się w sprawie „duchowych spadkobierców” serii S.T.A.L.K.E.R. W wywiadzie z serwisem Polygon zdyskredytował twórców STALKER Apocalypse oraz zwięźle przedstawił sytuację we własnym studiu.

GSC Game World powraca – twórcy S.T.A.L.K.E.R.-a pracują nad nową grą

Meehow, 21 grudnia 2014, 17:00

GSC Game World powraca do gry i pracuje nad niezapowiedzianym jeszcze tytułem. Twórcy S.T.A.L.K.E.R.-a zapowiadają, że nie jest to produkcja free-to-play.

Kontrowersyjne Areal zmienia nazwę na STALKER Apocalypse

Jakub Mirowski, 12 grudnia 2014, 14:47

West Games, ukraińskie studio, które w czerwcu tego roku zapowiedziało Areal, po serii kontrowersji zmieniło tytuł swojej produkcji - od teraz nazywa się ona STALKER Apocalypse i ma zostać ufundowana poprzez właśnie rozpoczętą kampanię na portalu World Wide Funder.

Areal – zawieszenie i restart zbiórki pieniędzy

Draug, 23 lipca 2014, 11:07

Kickstarterowa zbiórka pieniędzy na grę Areal została nieoczekiwanie zawieszona. Jako przyczynę takiego działania administratorzy strony podają próbę oszustwa ze strony studia West Games, jednak zdaniem dewelopera Kickstarter uczynił to ze strachu przed kontrowersjami wokół gry. Twórcy gromadzą teraz fundusze od nowa przez własną stronę internetową.

Areal ufundowany na Kickstarterze. Putin wspiera projekt

luckie, 21 lipca 2014, 10:55

Areal – duchowy następca S.T.A.L.K.E.R.-a (a.k.a. najbardziej kontrowersyjny Kickstarter ostatnich miesięcy) – został ufundowany. Gra studia West Games otrzymała od fanów kwotę przekraczającą docelowe 50 tysięcy dolarów. Co więcej, do listy zwolenników produkcji dołączył prezydent Władimir Putin.

Areal – obejrzyj gameplay z wczesnej wersji gry

Renox, 18 lipca 2014, 12:58

Studio West Games opublikowało wczoraj krótki fragment rozgrywki pochodzący z wczesnej wersji gry Areal – produkcji współfinansowanej przez graczy za sprawą zbiórki na Kickstarterze. Upubliczniony materiał rozwiewa do jakiegoś stopnia wiele wątpliwości, które nadal towarzyszą wspomnianej akcji crowdfundingowej.

Areal - do zespołu deweloperskiego dołączył główny projektant S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla

Adrian Werner, 8 lipca 2014, 12:30

Na stronie Kickstartera kontrowersyjnego projektu Areal pojawiła się aktualizacja z filmikiem video, w którym główny projektant cyklu S.T.A.L.K.E.R. potwierdza, że zaangażowani w przedsięwzięcie ludzie pracowali wcześniej nad tą kultową serią. Sam zresztą dołączył do zespołu jako producent. Rozwiewa to przynajmniej część wątpliwości towarzyszących zbiórce.

Areal dostał zielone światło od twórców S.T.A.L.K.E.R.-a [UAKTUALNIENIE - jednak nie]

luckie, 1 lipca 2014, 08:37

Studio GSC Game World, które dało światu serię S.T.A.L.K.E.R., zadeklarowało swoje poparcie dla projektu Areal, jednocześnie krytykując studio Vostok Games za dyskredytowanie jego twórców. Innymi słowy, „spadkobierca” postapokaliptycznego cyklu może liczyć na poparcie właścicieli marki S.T.A.L.K.E.R.

Areal – twórcy duchowego spadkobiercy gry S.T.A.L.K.E.R. odpowiadają na oskarżenia o oszustwo

Ender, 28 czerwca 2014, 15:12

Właściciele studia West Games, odpowiadającego za kickstarterową kampanię gry Areal, ochrzczonej mianem duchowego następcy S.T.A.L.K.E.R.-a, odpowiadają na oskarżenia o oszustwo i wyłudzanie pieniędzy. Mimo wyjaśnień ze strony szefa projektu oraz filmu na którym przedstawia swój zespół, wątpliwości co do wiarygodności dewelopera pozostają niezmienione.

Areal - "duchowi spadkobiercy S.T.A.L.K.E.R.-a" oszustami?

Jakub Mirowski, 25 czerwca 2014, 13:20

Areal, fundowana przez Kickstartera post-apokaliptyczna gra akcji, która w przeciągu doby zebrała ponad 20 tysięcy dolarów, może być oszustwem. Byli pracownicy GSC Game World już zapewnili, że twórcy tej produkcji nie są związani ze S.T.A.L.K.E.R.-em, a część grafik na stronie projektu pochodzi ze źródeł zewnętrznych.

Areal – nowy postapokaliptyczny shooter byłych twórców gry S.T.A.L.K.E.R.

Renox, 23 czerwca 2014, 20:03

Trzon ekipy zajmującej się niegdyś serią S.T.A.L.K.E.R. pracuje nad zupełnie nową produkcją zachowaną w postapokaliptycznym klimacie – grą Areal. Dzięki udostępnieniu tytułu w serwisie Kickstarter, każdy zainteresowany gracz może wspomóc finansowo twórców ze studia West Games od 26 czerwca.