Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Dear Esther

Wieści ze świata (Valve Software / Steam, Dear Esther, Star Wars: Battlefront III, Stormblood) 19/9/2016

Draug, 19 września 2016, 14:33

Dziś piszemy o aferze związanej z usunięciem przez Valve Software ze Steama gier dewelopera, który chciał pozwać graczy ostro krytykujących jego dzieła, a także o teatralnej adaptacji Dear Esther, gameplayu z misji treningowej w skasowanym Star Wars: Battlefront III i o zarejestrowaniu przez Square Enix marki Stormblood. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Sprzedano ponad 250 tysięcy egzemplarzy gry Dear Esther

Muninn, 19 lipca 2012, 11:56

Przedstawiciel studia thechineseroom poinformował, że gra Dear Esther osiągnęła wynik 250 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Niewątpliwie przyczyniła się do tego wyprzedaż na serwisie Steam.

Znamy zwycięzców czternastego Independent Games Festival. Fez zgarnął główną nagrodę

Kono, 9 marca 2012, 09:45

Organizatorzy czternastego Independent Games Festival ujawnili listę tytułów niezależnych, które zwyciężyły w czternastej edycji tego prestiżowego konkursu. Główną nagrodę odebrali twórcy produkcji zatytułowanej Fez.

Sukces gry Dear Esther. 50 tysięcy egzemplarzy w tydzień od premiery

Kono, 27 lutego 2012, 11:32

Zespół Thechineseroom, twórcy gry Dear Esther, poinformował, że produkcja w ciągu tygodnia od dnia premiery sprzedała się w nakładzie 50 tysięcy egzemplarzy.

Amnesia: A Machine for Pigs – wspólny projekt studia Frictional Games i twórcy Dear Esther!

Hed, 23 lutego 2012, 08:56

Studio Frictional Games i twórca gry Dear Esther pracują nad nową odsłoną przerażającej serii Amnesia. Produkcja o tytule A Machine for Pigs pojawi się jeszcze w tym roku.

Wieści ze świata (Team Fortress 2, Mass Effect 3, L.A. Noire, Eligium) 16/2/12

Sarge, 16 lutego 2012, 14:30

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o mikropłatnościach w strzelaninie Team Fortress 2, braku oficjalnego wsparcia dla padów w pecetowej wersji Mass Effect 3, dodanej obsłudze DirectX 11 w grze L.A. Noire oraz rozpoczęciu otwartych beta testów produkcji MMO Eligium: Wybraniec.

Dear Esther już dostępna na Steamie

Mruqe, 15 lutego 2012, 10:53

Dear Esther - nietypowa przygodówka trafiła do sprzedaży w walentynki. Tajemnicza wyspa jak ze snu czeka na graczy.

Dear Esther - gra przygodowa na silniku Source zadebiutuje już 14 lutego

Len, 18 stycznia 2012, 15:00

Poznaliśmy właśnie datę premiery innowacyjnej gry przygodowej Dear Esther. Pojawi się ona na runku 14 lutego. Ponadto twórcy opublikowali pierwszy zwiastun z głosem narratora w tle, który będzie nam towarzyszyć przez całą rozgrywkę.

Znamy nominowanych do nagród Independent Games Festival. Spelunky, Dear Esther i Fez w czołówce

Kono, 11 stycznia 2012, 11:59

Organizatorzy czternastego Independent Games Festival ujawnili listę tytułów, które powalczą o nagrody dla najlepszych gier niezależnych ostatnich dwunastu miesięcy. Najwięcej wyróżnień otrzymały gry: Dear Esther, Spelunky oraz Fez.

Remake popularnego moda do gry Half-Life 2 trafi do sprzedaży przez Steam

Olek, 12 lutego 2011, 13:07

Cieszący się dużą popularnością wśród fanów Half-Life 2 mod Dear Esther autorstwa Dana Pinchbecka będzie miał swój remake i jeszcze w tym roku trafi do sprzedaży poprzez platformę Steam. Duży wkład w projekt ma Robert Briscoe, współtwórca Mirror's Edge.