Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 listopada 2017, 20:01

autor: Góral

Xbox One X w Wielkiej Brytanii w pierwszym tygodniu sprzedał się lepiej od PlayStation 4 Pro

Doczekaliśmy sie pierwszych wyników sprzedaży konsoli Xbox One X. Najnowszy sprzęt Microsoftu w pierwszym tygodniu obecności na rynku w Wielkiej Brytanii cieszył się większym wzięciem niż PlayStation 4 Pro podczas swojej premiery.

Xbox One X w Wielkiej Brytanii w pierwszym tygodniu sprzedał się lepiej od PlayStation 4 Pro - ilustracja #1

7 listopada na rynku zadebiutowała konsola Xbox One X – mocniejsza wersja pierwotnego modelu, przystosowana do obsługi gier w rozdzielczości 4K. Nie wiemy jeszcze, jak sprzęt wypadł podczas premiery w skali światowej, ale docierają już do nas pierwsze, pozytywne sygnały. W serwisie GamesIndustry.biz ujawniono wyniki z premierowego tygodnia w Wielkiej Brytanii. Okazało się, że urządzenie rozeszło się w ponad 80 tysiącach egzemplarzy. To świetny rezultat, gdyż Nintendo Switch osiągnęło taką samą liczbę podczas swojego debiutu, a PlayStation 4 Pro musiało się zadowolić „tylko” 50 tysiącami sztuk – do 80 tysięcy dotarło po czterech tygodniach. Jak jednak zaznaczono w artykule, sprzedaż sprzętu Nintendo i Sony mogłaby być wyższa, gdyby nie problemy z dostępnością konsol. Niemniej Microsoft z pewnością może być zadowolony z przyjęcia Xboksa One X w Wielkiej Brytanii.

Warto jeszcze wspomnieć, że z danych Christophera Dringa – wydawcy GamesIndustry.biz – wynika, że 55% z 80 tysięcy sprzedanych Xboksów One X przypada na limitowaną wersję Project Scorpio.

Xbox One X w Wielkiej Brytanii w pierwszym tygodniu sprzedał się lepiej od PlayStation 4 Pro - ilustracja #2

Czekamy zatem na wyniki z pozostałych rynków, w tym przede wszystkim z USA, gdzie Xboksy od zawsze cieszą się dużą popularnością. W międzyczasie zachęcamy do przeczytania naszej recenzji najnowszej konsoli, z której dowiecie się, czy warto płacić za ten sprzęt ponad 2000 zł.