Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 grudnia 2022, 11:30

autor: Kamil "KSulej" Sulej

Windows 11 w końcu nauczy się nagrywać ekran

Microsoft po wielu latach w końcu zaoferuje natywną aplikację do nagrywania ekranu. Narzędzie wycinanie w Windowsie 11 da możliwość rejestrowania pulpitu.

Źródło fot. Tadas Sar | Unsplash
i

Nagrywanie ekranu w narzędziu do robienia zrzutów ekranu w przyszłości zostanie zaktualizowane o funkcję nagrywania pulpitu. Dotychczas użytkownicy systemu Windows musieli korzystać z innych aplikacji. Chociażby wbudowanego Xbox Game Bar czy innych od firm trzecich. Ten pierwszy co prawda jest dedykowany graczom i nie zapewnia takiej funkcjonalności jaką ma dać „narzędzie wycinanie”.

Windows 11 w końcu nauczy się nagrywać ekran - ilustracja #1
„Snipping Tool” wreszcie zaoferuje nagrywanie ekranu. Źródło: Microsoft

Przede wszystkim aplikacja zaoferuje dużą prostotę w samym procesie nagrywania i późniejszym eksporcie wideo. Dodatkowo warto wspomnieć o możliwości nagrywania konkretnego wycinka pulpitu, która tylko ułatwi proces zarządzania takim filmem, eliminując chociażby wstępną obróbkę, dzięki której chcielibyśmy uzyskać mniejszy kadr.

„Wiemy, że narzędzie do wycinania jest ulubionym narzędziem społeczności Insiderów, dlatego z radością przedstawiamy w tej aktualizacji wbudowany rejestrator ekranu! Narzędzie Snipping Tool zawsze umożliwiało szybkie i łatwe przechwytywanie i udostępnianie treści z komputera, a dzięki wbudowanemu nagrywaniu ekranu rozszerzamy te możliwości na jeszcze więcej rodzajów treści” - wyjaśnia Dave Grohocki, główny kierownik ds. aplikacji skrzynki odbiorczej systemu Windows.

Być może sobie jeszcze poczekamy

W obecnej chwili to rozwiązanie jest dopiero we wczesnej fazie testów, którą Microsoft przeprowadza na własnym kanale deweloperskim. To oznacza, że może minąć kilka tygodnii, a nawet miesięcy nim nowa funkcja trafi do każdego użytkownika systemu Windows 11. To wciąż jednak wspaniała wiadomość, - Windows wreszcie otrzyma natywne narzędzie do nagrywania.

Windows 11 w końcu nauczy się nagrywać ekran - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.