Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 27 sierpnia 2015, 12:00

Windows 10 trafił już na ponad 75 milionów urządzeń

Yusuf Mehdi z Microsoftu podzielił się z użytkownikami Twittera statystykami na temat Windowsa 10, wypracowanymi w pierwszym miesiącu od premiery. Gigant z Redmond może mówić o naprawdę ogromnym sukcesie.

Od oficjalnej premiery Windowsa 10 minął już prawie miesiąc i, jak nietrudno było się domyślić, nowy system operacyjny od Microsoftu świętuje spore sukcesy. Dokładnymi statystykami na ten temat podzielił się z użytkownikami Twittera Yusuf Mehdi, wiceprezes firmy ds. Windowsa i urządzeń.

Windows 10 zagościł już na 75 milionach urządzeń. - Windows 10 trafił już na ponad 75 milionów urządzeń - wiadomość - 2015-08-27
Windows 10 zagościł już na 75 milionach urządzeń.

Od 29 lipca „dziesiątka” została zainstalowana na 75 milionach urządzeń w 192 krajach – czyli prawie w każdym państwie na świecie – i na ponad 9 tysiącach unikatowych modeli komputerów oraz tabletów. Aż 14 milionów pobrań zanotowano w przeciągu pierwszej doby od premiery. Na tak duże zainteresowanie wpłynął na pewno fakt, że oprogramowanie Microsoftu jest udostępniane za darmo dla posiadaczy poprzednich wersji systemu. Mehdi ujawnił również, że znacznie większą popularnością cieszą się teraz aplikacje – użytkownicy „dziesiątki” pobierają je aż sześć razy chętniej, niż posiadacze Windowsa 8. Szczególnie ważna dla graczy jest oczywiście ta odpowiedzialna za powiązanie nowego systemu operacyjnego z konsolą Xbox One – korzystając z niej, gracze „przestrumieniowali” na tablety oraz komputery łącznie aż 122 lata obrazu z gier.

Z innych ważnych statystyk: wirtualna Cortana od premiery Windowsa 10 opowiedziała pół miliona żartów. - Windows 10 trafił już na ponad 75 milionów urządzeń - wiadomość - 2015-08-27
Z innych ważnych statystyk: wirtualna Cortana od premiery Windowsa 10 opowiedziała pół miliona żartów.

Microsoft może więc mówić o ogromnym sukcesie – przynajmniej komercyjnym, bowiem użytkownicy nowego systemu operacyjnego zgłaszają dość sporo uwag co do niektórych aspektów działania Windowsa 10, takich jak przymusowe aktualizacje czy zbieranie danych, mających pomóc w ulepszeniu oprogramowania, wbrew woli jego posiadacza.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Microsoft
  2. Windows 10 – odpowiadamy na pytania związane z darmową aktualizacją
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.