Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 lipca 2019, 14:45

autor: Aquma

Valve prawdopodobnie pracuje nad Steam Controller 2

Patent zarejestrowany przez firmę Valve przedstawia nową wersję Steam Controllera, wyposażoną m.in. w przyciski w uchwycie, które wykrywają siłę nacisku. Urządzenie pojawia się także w plikach zestawu narzędzi dla deweloperów Steamworks.

Steam Controller otrzyma następcę? - Valve prawdopodobnie pracuje nad Steam Controller 2 - wiadomość - 2019-07-04
Steam Controller otrzyma następcę?

Użytkownicy forum Reddit dotarli do dokumentu, który prezentuje nową wersję Steam Controllera. Mowa o patencie, który został zarejestrowany przez firmę Valve w czerwcu zeszłego roku, a kilka miesięcy później (w grudniu) został opublikowany w Internecie. Urządzenie miałoby posiadać przyciski w uchwycie, które będą wykrywać siłę nacisku – podobnie jak np. gałka analogowa w klasycznym padzie.

Projekt Steam Controllera 2.
Projekt Steam Controllera 2.

Patent jest pewnego rodzaju ciekawostką, ale sam z siebie nie stanowiłby powodu do dużej ekscytacji – dokumenty tego typu często są jedyną pamiątką po nigdy niezrealizowanych planach tego czy innego koncernu. Wzmianki o drugiej wersji Steam Controllera pojawiły się jednak także w innym miejscu – w oprogramowaniu Steam Input, będącym częścią SDK Steamworks (pod skrótem kryje się Software Development Kit, czyli zestaw narzędzi dla programistów). Do informacji dotarł youtuber stojący za kanałem Critical Input. Co ważne, pokrywają się one z tymi, które zostały zawarte we wspominanym patencie.

Choć nadal nie można uznać tych doniesień za jednoznaczne potwierdzenie (kod może być pozostałością po projekcie, który nie wypalił), to istnienie Steam Controllera 2 wydaje się dzięki nim znacznie bardziej prawdopodobne. Jak sądzicie, czy to odpowiedni moment na kolejną wersję komputerowego pada od koncernu Valve? Czy urządzenie ma szansę wnieść coś nowego do branży?

  1. Steam – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.