Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 marca 2012, 16:21

autor: Piotr "mandarynek" Lewandowski

Usprawniamy legendarne FPP (Half-Life 2, Quake 4, Prey i inne)

Cztery legendarne strzelaniny FPP nadal żyją w sieciowym undergroundzie. Wszystko dzięki darmowym modyfikacjom i wspaniałej pracy grafików, którzy postanowili doprowadzić wygląd gier do standardów obowiązujących w 2012 roku. Wystarczy poświęcić kilka minut na instalację dodatków aby uzyskać zdumiewające efekty.

Half-Life 2

Cinematic Mod 11 do Half-Life 2 jest naprawdę ogromny. Zmienia praktycznie wszystko. Poprawia grafikę, grywalność, dodaje nową, kinową ścieżkę dźwiękową (bardzo klimatyczna). Prawdziwym rarytasem są nowe modele postaci. Przygotowano je z ogromną dbałością o szczegóły. Szczególną popularnością cieszy się model Alyx, dla którego bazą była modelka, A.Lima. Mod wymaga Half-Life 2 w najnowszej wersji, czy zaktualizowanej przez Steam. Do gry przyda się sporo wolnej pamięci RAM i szybka karta graficzna. Instalacja modyfikacji jest bardzo prosta, wystarczy użyć instalatora.

  1. MOD do Half-Life 2

Doom 3, Quake 4 i Prey

Sikkmod przeznaczony jest do gier Doom 3, Quake 4 i Prey. Instalacja dodatku polega na rozpakowaniu archiwum do folderu nazwa gry/base. W przypadku gdy w folderze znajdują się już takie same pliki, trzeba je zastąpić. Do Doom 3 dodatkowo możemy zainstalować tekstury w wysokiej rozdzielczości. Są od 16 do 36 razy większe niż oryginalne tekstury z Doom 3. Zawartość archiwum z teksturami także wypakowujemy do folderu Doom 3/base. Uwaga, mod wraz z nowymi teksturami ma wysokie wymagania sprzętowe.

Dodatek poprawia między innymi:

  1. Efekty świetlne,
  2. Mapowanie wybojów,
  3. Cieniowanie obiektów,
  4. Efekt blur.

Quake II

  1. MOD do Quake II

Mod do Quake II ma własny instalator i znacznie mniejsze wymagania sprzętowe. Po instalacji głównej modyfikacji trzeba dodatkowo zainstalować patch, czyli instalator q2xp1261.exe. Po uruchomieniu gry konfigurujemy ustawienia według wzoru. Rozdzielczość ekranu wybieramy dowolną.

Usprawniamy legendarne FPP (Half-Life 2, Quake 4, Prey i inne) - ilustracja #4