Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 marca 2012, 12:35

autor: Kono

Unreal Engine i DirectX 11 czynią cuda

Firma Epic Games podczas tegorocznego Game Developers Conference pokazała ciekawy materiał filmowy prezentujący szeroki wachlarz możliwości silnika Unreal Engine 3.

Unreal Engine i DirectX 11 czynią cuda - ilustracja #1

Game Developers Conference to nie tylko wykłady i ujawnianie nowych gier. Konferencja w San Francisco jest też dobrym miejscem do pokazywania technologicznej strony elektronicznej rozrywki. Z tej unikalnej okazji postanowiła skorzystać firma Epic, która zaprezentowała ciekawy materiał filmowy o Unreal Engine 3.

Pięciominutowy klip przedstawia niektóre z cech, którymi charakteryzuje się jeden z najpopularniejszych silników wykorzystywanych do produkcji gier z segmentu AAA. Na filmie możemy zobaczyć potencjał Unreal Engine 3 na różnorodnych platformach oraz kilka scenek prezentujących możliwości silnika współpracującego z bibliotekami DirectX 11.

Unreal Engine 3 to silnik stworzony przez firmę Epic Games, współpracujący z platformami PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation Vita, Android, iOS, OSX oraz z komputerami klasy PC. Pierwszym konsolowym tytułem działającym na trzeciej wersji Unreal Engine był Gears of War. Przypominamy, że aktualnie trwają pracę nad Unreal Engine 4. Najnowszy silnik od Epic Games zostanie (bądź już został) zaprezentowany podczas GDC, jednak pokaz obędzie się „za zamkniętymi drzwiami”.