Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 31 października 2022, 16:05

autor: Damian Miśta

Trwa globalna awaria Instagrama

Użytkownicy Instagrama zgłaszają, że ich konta zostały zawieszone bez podania powodu od właścicieli portalu. Ponadto maleje liczba obserwujących profile, czyli tzw. „followersów”.

Źródło fot. Unsplash | Solen Feyissa.
i

Koniec października zostanie zapamiętany na długo przez właścicieli Facebooka. Ich portal jest w tarapatach.

Awaria aplikacji

30 października niektórzy użytkownicy Instagrama doświadczyli problemów z działaniem mobilnej aplikacji serwisu (via HITC). Program nie uruchamiał się bądź wyłączał po upływie 30 sekund. Spotkało to głównie korzystających z systemu iOS. W przypadku Androida zjawisko zdarzało się rzadziej. Natomiast według naszych źródeł problem na ogół nie dotknął m.in. osób polskojęzycznych. Dostępne informacje wskazują, iż był to chwilowy błąd, podobny do tego, który miał miejsce 5 października.

Znikający „followersi”

Kto nie doświadczył wczorajszej frustracji, ten dzisiaj mógł zostać niemiło zaskoczony. W okolicach godziny 14.00 polskiego czasu instagramerzy zaczęli masowo raportować niedziałanie portalu na Downdetector i innych stronach internetowych. Wiele kont zostało zawieszonych bez podania powodu. Na domiar złego maleje liczba obserwujących poszczególne profile.

Trwa globalna awaria Instagrama - ilustracja #1
Źródło: Twitter | Matt Navarra.

Instagram wie o problemie, o czym poinformował na Twitterze. Pojawiają się już pojedyncze doniesienia, że sytuacja wraca do normy. Osoby, które doświadczyły trudności, odreagowują wrzucaniem tematycznych memów na „ćwierkającym” portalu pod tagiem #instagramdown.

Trwa globalna awaria Instagrama - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Damian Miśta

Damian Miśta

Pisał tu i ówdzie hobbystycznie od młodych lat. Był krótko na kierunku dziennikarskim, gdzie zainteresował się psychologią, którą aktualnie studiuje. Mimo tego planów znacznie nie zmienił i zaczął działać na GRY-Online w lipcu 2022 roku. Najlepiej czuje się w tematach technologicznych, chociaż gry i filmy nie kryją przed nim tajemnic. Spędził niezliczoną ilość godzin przemierzając Khorinis, a serię o przygodach Indiany Jonesie zna na pamięć. Czytał również od deski do deski czasopisma branżowe. Poza tym majsterkuje lub wybiera się w podróż do minionych epok.

więcej