Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 11 grudnia 2012, 14:55

autor: Hed

Pojawiły się obrazki z nowego dema 3DMark

Futuremark pokazał obrazki z kolejnego dema, jakie wejdzie w skład programu benchmarkowego 3DMark. Cloud Gate, bo taka nazwę nosi test, posłuży do sprawdzenia słabszych sprzętów i kart grafiki.

Cloud Gate to test wchodzący w skład nowej wersji 3DMark, który sprawdzi słabszy sprzęt.  - Pojawiły się obrazki z nowego dema 3DMark - wiadomość - 2012-12-11
Cloud Gate to test wchodzący w skład nowej wersji 3DMark, który sprawdzi słabszy sprzęt.

Firma Futuremark opublikowała obrazki z Cloud Gate, nowego dema, jakie pojawi się w następnej odsłonie programu 3DMark. Producent ujawnił, że ten test benchmarkowy będzie wykorzystywał silnik DirectX 11 ograniczony do funkcji z wcześniejszego wydania bibliotek (a konkretniej wersji modułu Direct3D 10.0). Posłuży ono do sprawdzenia możliwości laptopów i typowych pecetów domowych oraz słabszych kart grafiki DirectX 11.

Pojawiły się obrazki z nowego dema 3DMark - ilustracja #2

Cloud Gate to alternatywa dla ujawnionego niedawno Fire Strike, imponującego dema technologicznego, które przetestuje najpotężniejsze karty. W tym pokazanym właśnie narzędziu benchmarkowym zobaczymy podniebne statki, pogrążone w świetlistych chmurach. W dniu premiery nowej odsłony popularnego programu firmy Futuremark Cloud Gate będzie dostępny podobno tylko w wersji na system Windows.

Pojawiły się obrazki z nowego dema 3DMark - ilustracja #3

3DMark to jeden z najpopularniejszych kombajnów benchmarkowych, czyli programów z narzędziami do testowania wydajności komputera i w szczególności karty grafiki. Futuremark potwierdził na Facebooku, że nowa odsłona 3DMark zaliczy drobne opóźnienie i pojawi się w styczniu w wersji na system Windows. Później producent chce wypuścić także edycje na Androida, iOS oraz Windows RT. Po szczegóły odsyłamy na stronę oficjalną dewelopera.

  1. Oficjalna strona firmy Futuremark
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.