Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 11 grudnia 2012, 14:55

autor: Hed

Pojawiły się obrazki z nowego dema 3DMark

Futuremark pokazał obrazki z kolejnego dema, jakie wejdzie w skład programu benchmarkowego 3DMark. Cloud Gate, bo taka nazwę nosi test, posłuży do sprawdzenia słabszych sprzętów i kart grafiki.

Cloud Gate to test wchodzący w skład nowej wersji 3DMark, który sprawdzi słabszy sprzęt.  - Pojawiły się obrazki z nowego dema 3DMark - wiadomość - 2012-12-11
Cloud Gate to test wchodzący w skład nowej wersji 3DMark, który sprawdzi słabszy sprzęt.

Firma Futuremark opublikowała obrazki z Cloud Gate, nowego dema, jakie pojawi się w następnej odsłonie programu 3DMark. Producent ujawnił, że ten test benchmarkowy będzie wykorzystywał silnik DirectX 11 ograniczony do funkcji z wcześniejszego wydania bibliotek (a konkretniej wersji modułu Direct3D 10.0). Posłuży ono do sprawdzenia możliwości laptopów i typowych pecetów domowych oraz słabszych kart grafiki DirectX 11.

Cloud Gate to alternatywa dla ujawnionego niedawno Fire Strike, imponującego dema technologicznego, które przetestuje najpotężniejsze karty. W tym pokazanym właśnie narzędziu benchmarkowym zobaczymy podniebne statki, pogrążone w świetlistych chmurach. W dniu premiery nowej odsłony popularnego programu firmy Futuremark Cloud Gate będzie dostępny podobno tylko w wersji na system Windows.

3DMark to jeden z najpopularniejszych kombajnów benchmarkowych, czyli programów z narzędziami do testowania wydajności komputera i w szczególności karty grafiki. Futuremark potwierdził na Facebooku, że nowa odsłona 3DMark zaliczy drobne opóźnienie i pojawi się w styczniu w wersji na system Windows. Później producent chce wypuścić także edycje na Androida, iOS oraz Windows RT. Po szczegóły odsyłamy na stronę oficjalną dewelopera.

  1. Oficjalna strona firmy Futuremark