Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 stycznia 2020, 11:41

autor: Adrian Werner

Plotka: nowy model Nintendo Switch w połowie 2020 r.

Pojawiły się plotki sugerujące, że firma Nintendo zamierza w połowie roku wypuścić nowy model konsoli Switch. Produkcja ma ruszyć jeszcze w tym kwartale.

Czy w tym roku do dostępnych już modeli Switch dołączy kolejny? - Plotka: nowy model Nintendo Switch w połowie 2020 r. - wiadomość - 2020-01-07
Czy w tym roku do dostępnych już modeli Switch dołączy kolejny?

Pojawiły się plotki sugerujące, że w tym roku zadebiutuje nowy model konsoli Switch. Ich źródłem jest serwis DigiTimes. Według niego firma Nintendo zamierza rozpocząć produkcję jeszcze w tym kwartale, tak aby zdążyć z premierą na połowę 2020 r.

Przypomnijmy że konsola Nintendo Switch ukazała się w marcu 2017 r., a we wrześniu ubiegłego roku ukazał się model Switch Lite, cechujący się mniejszymi gabarytami. W porównaniu z pierwowzorem urządzenie nie posiada osobnych kontrolerów i powiązanych z nimi systemów wibracji oraz kamerki ruchowej.

Wypuszczenie nowego urządzenia tak szybko po premierze Switch Lite może wydawać się dziwne, ale od dłuższego czasu krążą również plotki o modelu Pro, który miałby zaoferować mocniejszą specyfikację. Jeśli doniesienia DigiTimes są prawdziwe, to najprawdopodobniej chodzi właśnie o tę konsolę.

Warto wspomnieć, że kilka dni temu dr Serkan Toto z firmy analitycznej Kantan Games podzielił się swoimi prognozami na ten rok. Przewiduje on, że Nintendo Switch Pro zadebiutuje w połowie tego roku, tak aby uprzedzić premiery PlayStation 5 i nowego Xboksa. Według niego, urządzenie zaoferuje wsparcie dla 4K i bardziej pojemnych kartridży.

Jeśli wszystkie te doniesienia się potwierdzą, to ciekawi nas, czy Nintendo będzie sprzedawało wszystkie trzy modele, czy też podstawowa wersja Switch z 2017 roku zniknie z rynku.

  1. Oficjalna strona firmy Nintendo

Ostatnia aktualizacja: 2020-01-07

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach