Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 20 marca 2014, 10:02

autor: Sarge

PlayStation 4 - więcej funkcji przycisku Share i brak zabezpieczenia HDCP już wkrótce

Firma Sony pracuje nad usprawnieniem działania przycisku Share i zamierza znieść zabezpieczenie HDCP. Wszystko to zostanie wprowadzone w nadchodzącej aktualizacji systemu. Są to usprawnienia, których wielu graczy domagało się od premiery konsoli.

Firma Sony Computer Entertainment ogłosiła za pośrednictwem europejskiego bloga PlayStation, że posiadacze konsoli PlayStation 4 doczekają się w najbliższych tygodniach istotnej aktualizacji oprogramowania. Ma ona wprowadzić mocno oczekiwane przez graczy usprawnienia przycisku Share, a także znieść zabezpieczenie HDCP, które mocno utrudniało użytkownikom nagrywanie swoich poczynań w grach za pomocą zewnętrznych urządzeń. Dokładna data wypuszczenia aktualizacji nie jest jeszcze znana. Wiele osób ucieszy się zapewne z wyeliminowania zabezpieczenia HDCP. To spowoduje, że każde urządzenie przeznaczone do nagrywania rozgrywki z konsol (wyposażone w wejście HDMI) będzie mogło w pełni współpracować z najnowszą konsolą firmy Sony. Dotychczas było to możliwe tylko w przypadku niektórych typów sprzętów i to przy stosowaniu różnych wymyślnych metod (np. wykorzystanie specjalnych przejściówek wideo).

Wraz z nadchodzącą aktualizacją konsoli, przycisk Share będzie znacznie bardziej przydatny - PlayStation 4 - więcej funkcji przycisku Share i brak zabezpieczenia HDCP już wkrótce - wiadomość - 2014-03-20
Wraz z nadchodzącą aktualizacją konsoli, przycisk Share będzie znacznie bardziej przydatny

Aktualizacja przyniesie ze sobą również możliwość zapisywania dokonań nagranych za pomocą przycisku Share na zewnętrznych nośnikach USB. Jak dotąd użytkownicy mogli gromadzić własne klipy wideo wyłącznie na swojej konsoli lub udostępnić je na Facebooku (w przypadku zdjęć także na Twitterze). Rozbudowane zostaną też możliwości edytora nagranych filmów, choć szczegóły w tej sprawie nie zostały ujawnione. Sony chce również pozwolić na tworzenie dłuższych klipów – w tej chwili nałożony jest limit 15 minut.

Oprócz tego, usprawnień doczeka się funkcja strumieniowania własnej rozgrywki na żywo. Streamy w serwisie Twitch organizowane za pośrednictwem PlayStation 4 będą archiwizowane, tak jak to ma miejsce w przypadku transmisji na PC. Sony obiecuje też poprawienie jakości nagrań na żywo – wreszcie udostępniona zostanie rozdzielczość 720p, której do tej pory brakowało.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - wszystko o konsoli i jej grach

Centrum PlayStation 5

Wszystko o konsoli i jej grach

Zobacz Więcej