Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 października 2020, 13:33

Nowy wygląd PS Store krytykowany przez graczy

Nowa wersja PlayStation Store na PC od samego początku wzbudza kontrowersje. Wraz z upływem dni pojawia się coraz więcej głosów niezadowolenia płynących ze strony graczy.

W SKRÓCIE:
  1. Nowa wersja PlayStation Store na PC dostępna jest od kilku dni.
  2. Od razu po jej uruchomieniu niezadowoleni gracze zaczęli wytykać Sony niedociągnięcia.

Nowa wersja PlayStation Store dostępna jest od kilku dni. W tym czasie spotkała się w mediach społecznościowych z falą krytyki ze strony graczy. Czy słuszną, każdy oceni sam. Niemniej, gdy spojrzymy, za co krytykowane jest Sony, ciężko nie przyznać racji rozgoryczonym użytkownikom PlayStation Store.

Nowa wersja sklepu Sony na PC zaoferowała odświeżony wygląd, który co prawda lepiej dostosowuje się do rozdzielczości ekranu, ale i tak pozostawia sporo niewykorzystanego miejsca. Jednak to nie nowy design jest największym problemem, a usunięcie wielu obecnych wcześniej funkcji.

O wyrzuceniu listy życzeń wiedzieliśmy od dłuższego czasu, ale i tak jej brak wzbudza spore kontrowersje. Do tego dochodzi usunięcie filtrowania w sklepie. Zerowa możliwość dostosowania wyszukiwania, nieobecne tytuły gier na liście wszystkich produkcji, niepowiązane DLC oraz pozbycie się galerii i zwiastunów z karty produktu. Wyliczankę można ciągnąć dalej i każdy z Was mógłby coś dodać od siebie. Mówiąc krótko - może i sklep jest nieco ładniejszy, ale stracił wiele na wygodzie używania. Z czym zgadza się reszta naszej redakcji w prywatnych rozmowach.

Tak drastyczne zmiany podyktowane są prawdopodobnie brakiem opłacalności w przygotowaniu nowego sklepu, w którym obecne byłyby starsze konsole - PSP, PS Vita i PS3. Podjęto więc niepopularną decyzję o postawieniu grubej kreski i restarcie całości. Dla kogoś, kto przygodę z Sony zacznie od PlayStation 5, taki ruch będzie czymś dobrym. Sklep już teraz na PC działa dużo lepiej niż stara wersja. Jeśli jednak, podobnie jak ja, należycie do grupy osób, które z PS Store są od początku (czyli premiery PlayStation 3), to dostęp do starszych gier w cyfrowym wydaniu będzie wyjątkowo uciążliwy.

Pozostaje mieć nadzieję, że Sony w miarę szybko zaktualizuje sklep na PC i uzupełni najbardziej palące braki.

  1. PS5 – oficjalna strona internetowa konsoli