Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 marca 2016, 10:44

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Nowe sterowniki AMD Radeon Software Crimson Edition zdradzają istnienie Everybody's Gone to the Rapture na PC

Pojawiła się nowa wersja sterowników graficznych AMD Radeon Software Crimson Edition, oznaczona numerem 16.3.2. Co ciekawe, jej pierwotny opis zdradzał istnienie pecetowego portu gry Everybody's Gone to the Rapture.

Firma AMD wypuściła nową wersję sterowników AMD Radeon Software Crimson Edition z numerem 16.3.2. Oprócz podkręcenia wydajności, naprawia ona drobne błędy graficzne w kilku popularnych grach, w tym Counter-Strike: Global Offensive i XCOM 2. Szczegółową listę zmian znajdziecie w tym miejscu, a jeśli chcecie pobrać nową wersję oprogramowania dla kart grafiki z rodziny Radeon, udajcie się pod ten adres (z listy po prawej należy wybrać swoją kartę oraz system operacyjny).

Mimo powolnego tempa rozgrywki Everybody's Gone to the Rapture potrafiło oczarować.

Z najważniejszych zmian warto wymienić wsparcie dla urządzeń do wirtualnej rzeczywistości: Oculus Rift SDK v1.3 i HTC Vive. Ponadto AMD Radeon Software Crimson Edition 16.3.2 aktualizuje profile Crossfire w grze Hitman i, tu niespodzianka, Everybody’s Gone to the Rapture. Tej drugiej pozycji nie znajdziecie już na oficjalnej stronie AMD, ale różne źródła (począwszy od użytkowników Reddita) donoszą, że eksploracyjną przygodówkę studia The Chinese Room dostrzeżono tam zaraz po wypuszczeniu sterowników.

Jest to już kolejna poszlaka wskazująca na istnienie pecetowego portu Everybody’s Gone to the Rapture, produkcji oryginalnie wydanej wyłącznie na PlayStation 4 w sierpniu 2015 roku. Parę miesięcy temu pisaliśmy o pojawieniu się tytułu w bazie Steama, a wkrótce potem o jego obecności w serwisie SteamDB wraz z logiem. Do tej pory The Chinese Room nie potwierdziło tych rewelacji, ale wszystko to wygląda na dość słabo strzeżony sekret. Tak czy inaczej, zważywszy na całkiem niezły odbiór gry, konwersja Everybody’s Gone to the Rapture na komputery osobiste wydaje się być wysoce prawdopodobna.

  1. Oficjalna strona firmy AMD
  2. Oficjalna strona gry Everybody’s Gone to Rapture