Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 30 czerwca 2016, 10:23

autor: Góral

Nintendo potwierdza premierę NX w marcu 2017 roku

Kilka tygodni temu w raporcie finansowym firmy Nintendo ujawniono, że konsola NX ukaże się w marcu 2017 roku. Na spotkaniu z akcjonariuszami koncern potwierdził tę informację.

Pod koniec kwietnia dowiedzieliśmy się, że firma Nintendo planuje wypuścić konsolę NX w marcu 2017 roku. Informacja ta pochodziła z raportu finansowego japońskiego koncernu. Dziś doczekaliśmy się potwierdzenia podczas spotkania z akcjonariuszami. Mimo względnie szybkiego terminu premiery, wielkie N nie ujawniło konsoli oficjalnie podczas tegorocznych targów E3, gdyż boi się naśladowców, którzy mogliby podpatrzyć niektóre rozwiązania i użyć ich u siebie. Dlatego też prezentacji NX doczekamy się w późniejszym czasie. Tym samym plotki o półrocznej obsuwie odchodzą w niepamięć.

Nintendo nie pokazało jeszcze NX, bo boi się naśladowców. - Nintendo potwierdza premierę NX w marcu 2017 roku - wiadomość - 2016-06-30
Nintendo nie pokazało jeszcze NX, bo boi się naśladowców.

NX to obecnie jedna wielka tajemnica. Co prawda otrzymaliśmy już wiele rozmaitych doniesień na temat tego sprzętu, ale ciężko stwierdzić, czy są one prawdziwe, gdyż Nintendo nabrało wody w usta i potwierdziło jedynie, że konsola powstaje. Jeżeli jednak wierzyć plotkom, to urządzenie posiadać ma wyjątkowy kontroler z ekranem dotykowym, będący czymś w rodzaju handhelda. Ponadto zamiast napędu optycznego producent zastosuje karty pamięci. Konsola ma być zdolna do wyświetlania wysokiej jakości grafiki w rozdzielczości 900p i 60 klatkach na sekundę. Ponoć pojawi się także system osiągnięć, możliwość transmitowania materiałów wideo w 4K i 60 FPS-ach i nie tylko.

Obecnie wszystko to jednak tylko plotki, które mogą, ale nie muszą okazać się prawdziwe. Czekamy więc na pierwsze oficjalne szczegóły związane z Nintendo NX, które miejmy nadzieję pojawią się w tym roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.