Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 lipca 2019, 11:07

autor: orson_dzi

„Niewidzialne” głośniki Sonos w ofercie IKEA

W polskich sklepach IKEA można już kupić nową linię głośników. Ich głównym zadaniem, poza oczywiście dostarczaniem dobrej jakości dźwięku, ma być wtapianie się w otoczenie.

IKEA Symfonisk w pełnym składzie. - „Niewidzialne” głośniki Sonos w ofercie IKEA - wiadomość - 2019-07-09
IKEA Symfonisk w pełnym składzie.

Jedną z najważniejszych cech głośników jest ich wygląd, tak aby stanowiły naturalny element wystroju wnętrza. Do takiego wniosku doszły z pewnością firmy Sonos i IKEA. Na początek w ofercie szwedzkiego sklepu pojawiły się dwa głośniki, a ich nazwy nawiązują do wyglądu. Mamy więc – Lampę oraz Półkę na książki.

„Niewidzialne” głośniki Sonos w ofercie IKEA - ilustracja #2

Głośniki Symfonisk to jednak nie tylko wygląd. W obu urządzeniach znajdziemy dwa wzmacniacze cyfrowe klasy D, jeden głośnik wysokotonowy oraz jeden niskotonowy. Ze źródłem dźwięku łączą się za pomocą Wi-Fi (zabrakło modułu Bluetooth) oraz są kompatybilne z Apple AirPlay 2 i obsługują komendy głosowe wydawane za pomocą asystenta Siri. Dodatkowo można je włączyć do systemu głośników Sonos. W parze mogą działać jako sprzęt stereo, ale równie dobrze można ich użyć jako satelity w zestawie głośników 5.1.

„Niewidzialne” głośniki Sonos w ofercie IKEA - ilustracja #3

Głośniki miały zadebiutować na polskim rynku w sierpniu, ale już są dostępne w sklepach IKEA w Gdańsku i na warszawskim Targówku. Cena Lampy to 799 zł, a za tańszą Półkę trzeba zapłacić 499 zł. Do wyboru są dwa warianty kolorystyczne – czarny i biały. Urządzenia z serii Symfonisk zostały przygotowane wraz z firmą Sonos. Obie firmy rozpoczęły współpracę na początku 2019 roku.

Wygląda na to, że IKEA chce coraz mocniej zaistnieć na rynku szeroko pojętej elektroniki. Na początku roku firma zapowiedziała współpracę z Xiaomi. Pierwsze informacje na temat głośników zostały ujawnione w kwietniu, a niedawno mieliśmy okazję zobaczyć zapowiedź urządzeń dla graczy.