Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 25 sierpnia 2007, 14:38

autor: Metatron

Microsoft usprawnia działanie Xbox LIVE

W ostatnim czasie dało się zauważyć spadek jakości funkcjonowania usługi Xbox LIVE. Wystarczy przypomnieć sobie choćby bardzo niski transfer, z jakim spora część użytkowników musiała pobierać grywalne demo Bioshock. Microsoft postanowił zadziałać w tej sprawie i usprawnić usługę.

W ostatnim czasie dało się zauważyć spadek jakości funkcjonowania Xbox LIVE. Wystarczy przypomnieć sobie choćby bardzo niski transfer, z jakim spora część użytkowników musiała pobierać grywalne demo Bioshocka. Microsoft postanowił zadziałać w tej sprawie i usprawnić usługę.

Jak poinformowała agencja Reuters, nawiązano w tym celu porozumienie z dostawcą usług online – firmą Limelight Networks. Współpraca ma zaowocować stabilniejszymi serwerami i wyższymi transferami. Umowa została podpisana na wiele lat.

Jednocześnie podano do wiadomości, że obie firmy postanowiły połączyć swoje technologie, by wspólnie opracować nowe rozwiązania ulepszające funkcjonowanie serwisów zajmujących się e-dystrybucją.

Warto dodać, że z usług Limelight korzystają liczne serwisy online, w tym cieszący się sporą popularnością MySpace.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.