Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 31 lipca 2020, 08:54

autor: Aquma

Mapy Google jak Facebook – teraz możesz obserwować znajomych

Aplikacja Mapy Google otrzymała aktualizację, która przypomina rozwiązania znane z portali społecznościowych. Pozwala ona „obserwować” użytkowników, dzięki czemu otrzymujemy informacje o ich wpisach i rekomendacjach.

Mapy Google jak Facebook – teraz możesz obserwować znajomych - ilustracja #1
Google Maps się zmienia.

W SKRÓCIE:

  1. Google Maps otrzymało funkcję kojarzącą się z portalami społecznościowymi;
  2. użytkownicy mogą obserwować inne osoby korzystające z aplikacji i otrzymywać informacje o publikowanych przez nich treściach czy rekomendacjach.

Mapy Google kojarzą się wszystkim wyłącznie z lokalizacją i wyszukiwaniem interesujących nas miejsc oraz firm, ale wygląda na to, że twórcy aplikacji mają wobec niej ambitniejsze plany. Program otrzymał niedawno funkcję budzącą skojarzenia z portalami społecznościowymi (za portalem Android Police) – użytkownicy mogą „obserwować” osoby, które publicznie dzieliły się fotografiami lub recenzjami (np. restauracji).

Po kliknięciu przycisku „Follow” zaczniemy otrzymywać informacje o postach i rekomendacjach danej osoby. Profile mocno przypominają Twittera lub Facebooka – widzimy na nich m.in. liczbę „followersów” oraz osób, które sami obserwujemy. Poniższy obrazek ilustruje, jak nowa funkcja wygląda w samej aplikacji.

Mapy Google jak Facebook – teraz możesz obserwować znajomych - ilustracja #2
Nowa funkcja w Google Maps.

Warto odnotować, że użytkownicy mogą oznaczyć swój profil jako zastrzeżony – wówczas mamy możliwość ręcznego przyjmowania lub odrzucania próśb o obserwowanie. Google planuje też wprowadzenie dodatkowych filtrów, które pozwolą sprawdzać, czym dany użytkownik się interesuje i na jaki temat wypowiada.

  1. Google Maps – strona oficjalna
  2. Aplikacja Mapy w Google Play