Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 sierpnia 2022, 10:14

Gry na Xbox Series S będą działać lepiej; MS wprowadza poprawki

Microsoft opublikował nowy zestaw narzędzi dla programistów na Xboxa Series S. Pozwolą one twórcom lepiej wykorzystać możliwości konsoli.

W SKRÓCIE:
  • Xbox Series S otrzymał nowy Game Development Kit.
  • Umożliwi on twórcom gier lepsze zarządzanie pamięcią RAM konsoli.
  • W przyszłości może oznaczać to poprawę wydajności gier na tym sprzęcie.

Microsoft opublikował wczoraj krótki materiał stworzony z myślną o twórcach gier (via The Verge). Przedstawia on możliwości nowego zestawu narzędzi dla programistów, który pozwoli lepiej wykorzystać potencjał konsoli Xbox Series S. W dłuższej perspektywie może przełożyć się to także na doświadczenie graczy.

Gry na Series S będą działać lepiej

Konsolę Xbox Series S zakupicie tutaj

Nowy Game Development Kit jest według Microsoftu odpowiedzią na sugestie deweloperów gier. Od dłuższego czasu jednym z największych problemów twórców był bowiem fakt, że Series S dysponuje jedynie 10 GB RAM-u w stosunku do 16 GB na Series X.

Ponadto konsola pozwalała im wykorzystywać jedynie 8 GB, ponieważ 2 GB zarezerwowane były dla procesów systemowych. Teraz ma to się jednak zmienić.

Odświeżony zestaw narzędzi pozwoli twórcom na większą swobodę w wykorzystywaniu pamięci RAM Xboksa Series S. W wideo nie zdradzono na czym dokładnie ma to polegać, lecz Microsoft twierdzi, że „setki dodatkowych megabajtów pamięci stały się dostępne dla deweloperów korzystających z Xboksa Series S”.

Ponadto poprawiona miała zostać wydajność alokacji wirtualnych adresów GPU. Zmiana ta ma pomóc w wykorzystywaniu możliwości związanych z odblokowaniem dodatkowych pokładów pamięci RAM. GPU będzie mogło szybciej uzyskać do niej dostęp, a tym samym zwiększyć prędkość przetwarzania informacji.

Obie zmiany mają pomóc twórcom w wykorzystywaniu pełni możliwości Xboksa Series S. To zaś przełoży się w dłuższej perspektywie także na doświadczenia graczy. Deweloperzy będą w stanie zoptymalizować działanie swoich gier na konsoli, a jej użytkownicy będą mogli cieszyć się lepszą wydajnością i jakością grafiki.

Oczywiście tyczy się to jednak gier, które dopiero nadejdą i będą projektowane z użyciem nowego dev kita. Na efekty zmian poczynionych przez Microsoft musimy więc nieco poczekać.

  1. Xbox – oficjalna strona

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.