Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 23 września 2021, 12:25

Discord i YouTube w jednym - nowa funkcja Watch Together

W reakcji na działania YouTube'a w sprawie botów muzycznych Discord pracuje nad bezpośrednią integracją z tym serwisem. Na niektórych serwerach rozpoczęto już testy funkcji nazwanej Watch Together.

W SKRÓCIE:
  • Discord pracuje nad Watch Together – funkcją, która może zrekompensować utratę botów muzycznych.

Nie tak dawno serwis YouTube zainterweniował wobec popularnych botów muzycznych na Discordzie – Groovy i Rythm. Skutkiem tego oba projekty zakończyły swoją działalność. Twórcy Rythma twierdzą, że spodziewali się tego i dlatego rozwijają inny projekt. Discord też nie pozostał bierny i właśnie testuje funkcję, która w pewnym stopniu może wielu osobom zastąpić stratę muzycznych doświadczeń. Watch Together integruje serwis YouTube w aplikacji – pozwoli na wspólne oglądanie filmów i słuchanie muzyki.

Discord i YouTube w jednym - nowa funkcja Watch Together - ilustracja #1
Discord testuje integrację serwisu YouTube w aplikacji. Źródło: TheVerge

Nowa opcja z grubsza ma przypominać streaming podczas konferencji głosowych, jednak każdy z uczestników będzie mógł wkleić link do materiału na YouTube, kolejkując go na liście. Możliwe będzie także sterowanie odtwarzaniem. Przypomina to nieco sposób kontrolowania bota muzycznego. W odróżnieniu jednak od nich Watch Together może także wyświetlić reklamy, takie jak te spotykane w serwisie YouTube. Funkcja testowana jest na kilku wybranych serwerach. Zainteresowanych zapraszam np. na DiscordGamesLab. Watch Together powinno zostać szerzej udostępnione w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Discord i YouTube w jednym - nowa funkcja Watch Together - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.