Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 września 2020, 15:45

autor: Aquma

Cena i premiera Xbox Series X oraz Series S - już oficjalnie [aktualizacja]

W sieci pojawiły się nowe informacje na temat ceny konsol Xbox Series X oraz Xbox Series S. Towarzyszy im również film prezentujący wygląd drugiego z urządzeń.

Aktualizacja:

Microsoft podał do wiadomości oficjalną, polską cenę Xboksa Series S. Konsola będzie u nas kosztowała 1349 złotych. W jednym z kolejnych tweetów potwierdzono też, że każdą grę dedykowaną Xboksowi Series X będzie można uruchomić także na Xboksie Series S (oczywiście będziemy musieli się liczyć z niższą rozdzielczością).

Oryginalna wiadomość:

Cena i premiera Xbox Series X oraz Series S - już oficjalnie [aktualizacja] - ilustracja #1
Cena Xboksa Series X najprawdopodobniej będzie porównywalna do tej, którą trzeba było zapłacić za Xboksa One X (w dniu premiery).

W SKRÓCIE:

  1. Xbox Series X – 499 dolarów;
  2. Xbox Series S – 299 dolarów;
  3. premiera: 10 listopada.

Serwis Windows Central donosi, że konsola Xbox Series X będzie sprzedawana w cenie 499 dolarów (około 1870 złotych bez podatku VAT). Z kolei za słabszego Xboksa Series S – który właśnie został oficjalnie ujawniony, potwierdzając doniesienia wspomnianego portalu – przyjdzie nam zapłacić 299 dolarów (mniej więcej 1120 złotych bez VAT-u). Sprzęty podobno mają zadebiutować 10 listopada.

Na Twitterze pojawiły się też materiały promocyjne prezentujące wygląd Xboksa Series S i jego rozmiar w porównaniu do potężniejszej konsoli.

Wracając do ceny Xboksa Series X – jest identyczna, jak w przypadku premierowej wersji Xboksa One, który w naszym kraju był sprzedawany za 1990 złotych (mowa o wydaniu z Kinectem). Z kolei za Xboksa One X – za oceanem również wycenionego na 499 dolarów – nad Wisłą trzeba było zapłacić 2199 złotych (unikatowe egzemplarze Project Scorpio, dostępne w zamówieniach przedpremierowych, były sprzedawane o 100 złotych taniej). Wydaje się prawdopodobne, że ceny Xboksa Series X nad Wisłą znajdą się w przedziale 2200-2300 złotych.

Polska cena Xbox Series S – oficjalne stanowisko Microsoftu

Zapytaliśmy, jak będzie przedstawiać się cena konsoli Xbox Series S w naszym kraju i dowiedzieliśmy się, że w tym momencie kwota ta nie zostanie podana do publicznej informacji.

Warto odnotować, że obydwa urządzenia mają też być sprzedawane w ramach programu abonentowego Xbox All Access – wówczas cena wyniesie odpowiednio 35 dolarów (XSX) lub 25 dolarów (XSS) miesięcznie. Omawiana usługa dotychczas nie była dostępna u nas, ale według niedawnych doniesień Microsoft planuje potroić liczbę krajów, w których będzie oferowana – niewykluczone, że Polska również trafi na listę.

  1. Xbox Series X – strona oficjalna