Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 15 czerwca 2021, 13:40

Tesla może wznowić płatności w BTC - Elon Musk znów wpływa na kurs

Elon Musk informuje o możliwości wznowienia płatności za auta Tesli w BTC. Zaznacza jednak, że rozważy tę opcję tylko wtedy, gdy zostaną spełnione określone warunki. Oczywiście kurs bitcoina poszybował w górę.

Może się wydawać, że Elon Musk już wystarczająco „namieszał” na rynku kryptowalut. Jednak to tylko pozory. Najpierw Tesla inwestuje w bitcoina, a jego kurs osiąga niebotyczny poziom – 175 tys. złotych. Potem Elon stwierdza, że jednak BTC jest zły, bo jego wydobycie marnuje energię. Kurs tej kryptowaluty spada równie szybko jak nasze morale po wczorajszym meczu Polski ze Słowacją na Euro 2020. Jednak z najnowszych wypowiedzi szefa SpaceX wynika, że ponownie rozważa on uruchomienie płatności za elektryczne auta Tesli w bitcoinach.

Tym razem Elon Musk stawia jednak warunek:

Kiedy pojawi się potwierdzenie rozsądnego (~50%) zużycia czystej energii przez „górników” z pozytywnym trendem w przyszłości, Tesla ponownie zezwoli na transakcje w bitcoinach.

Oczywiście to kolejny wpis, który miał wpływ na kurs BTC. Niemal od razu po jego opublikowaniu podskoczył on o niemal 2 tys. dolarów z poziomu 37 tys. dolarów (139 tys. zł), aby na drugi dzień osiągnąć niemal 41 tys. dolarów (152 tys. zł). Obecnie emocje wywołane nową rewelacją od Elona Muska nieco opadły – aktualny kurs BTC wynosi ok. 39,9 tys. dolarów (149,9 tys. zł).

Tesla może wznowić płatności w BTC - Elon Musk znów wpływa na kurs - ilustracja #1
Reakcja kursu bitcoina na wypowiedź Elona Muska. Źródło: BitBay

Obserwujemy kolejny przykład, jak niestabilne i podatne na wpływy są kryptowaluty. Wystarczy kilka słów kogoś ważnego, aby posiadacz bitcoinowego portfela stracił np. 5% jego wartości. Strata tym większa, im więcej gotówki zainwestował. Jak widać, Elon Musk nie wychodzi z formy i nadal skutecznie skupia na sobie uwagę kopaczy kryptowalut.

Tesla może wznowić płatności w BTC - Elon Musk znów wpływa na kurs - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Arkadiusz Strzała

Arkadiusz Strzała

Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.

więcej