Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 maja 2015, 10:52

autor: Arantasar

AMD pracuje nad sterownikami pod Wiedźmina 3 i Project CARS

Firma AMD zapowiedziała, że pracuje nad nową wersją sterowników do swoich kart grafiki. Oprogramowanie AMD Catalyst™ 15.5 Beta ma być zoptymalizowane pod wydane ostatnio gry Wiedźmin 3 i Project CARS. Nie ujawniono daty publikacji.

Sterowniki Catalyst 15.5 Beta będą zoptymalizowane pod Wiedźmina 3 i Project CARS. - AMD pracuje nad sterownikami pod Wiedźmina 3 i Project CARS - wiadomość - 2015-05-22
Sterowniki Catalyst 15.5 Beta będą zoptymalizowane pod Wiedźmina 3 i Project CARS.

Gry Wiedźmin 3: Dziki Gon i Project CARS należą do jednych z najbardziej widowiskowych i zaawansowanych technologicznie produkcji. Niestety jest to okupione dużymi wymaganiami sprzętowymi i częstymi spadkami płynności nawet w wypadku posiadania bardzo mocnego sprzętu. W wypadku trzeciej części Wiedźmina sytuację komplikuje w dużej mierze technologia NVIDIA HairWorks odpowiedzialna za realistyczne zachowanie się włosów postaci i futer napotkanych bestii. „Zieloni” wypuścili już pierwsze sterowniki zoptymalizowane pod najnowszą produkcję studia CD Projekt, ukazała się też oficjalna aktualizacja gry poprawiająca szereg błędów związanych z optymalizacją i spadkami płynności.

Czekaliśmy jednak również na reakcję największego konkurenta firmy NVIDIA – spółki AMD, odpowiedzialnej za produkcję kart grafiki Radeon. W ostatnim czasie na oficjalnej stronie „Czerwonych” pojawiła się informacja o przygotowywaniu nowej wersji sterowników, zoptymalizowanych pod gry Wiedźmin 3 i Project CARS. Jak możemy przeczytać we wpisie:

Firma AMD jest zaangażowana w kwestię poprawienia wydajności wydanych w ostatnim czasie gier Project CARS i Wiedźmin 3: Dziki Gon. W tym celu pracujemy nad sterownikami AMD Catalyst 15.5 Beta, które zoptymalizują działanie wspomnianych tytułów, będziemy też nadal blisko współpracować z twórcami tych gier, aby poprawić jakość i wydajność tych produkcji. Opublikujemy sterowniki AMD Catalyst 15.5 Beta na naszej stronie internetowej, jak tylko będzie to możliwe.

Tymczasem udostępniono sugerowaną konfigurację oprogramowania dla osób, które doświadczają spadków płynności w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon z uwagi na technologię NVIDIA HairWorks. Prezentuje się ona następująco:

Sugerowane ustawienia sterowników kart grafiki AMD. - AMD pracuje nad sterownikami pod Wiedźmina 3 i Project CARS - wiadomość - 2015-05-22
Sugerowane ustawienia sterowników kart grafiki AMD.

Wiedźmin 3: Dziki Gon to kolejna odsłona cyklu traktującego o przygodach białowłosego Geralta z Rivii, zwanego też Rzeźnikiem z Blaviken. W przeciwieństwie do wcześniejszych części serii tytuł w znacznie większym stopniu bazuje na książkowym pierwowzorze. Po raz pierwszy do dyspozycji graczy oddano też otwarty świat.

Project CARS to symulacja wyścigów samochodowych. Tytuł pozwala spróbować swoich sił za kierownicą starannie odwzorowanych modeli samochodów różnych klas – od gokartów, poprzez auta sportowe, aż po wyścigowe bolidy Formuły 1. Twórcy położyli duży nacisk na autentyczność wrażeń, w tym realistyczny model jazdy i zaawansowany system kolizji, a także zadbali o niezwykle efektowną oprawę wizualną.