Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Książki - Gry Zręcznościowe

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku zręcznościowe o tematyce książki ułożone według popularności.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

Zręcznościowe
książki
PC
PC Windows8
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 41 Sony PlayStation 32
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X
Microsoft XBOX ONE1 Microsoft Xbox 3603 Microsoft Xbox2
Mobile
Android1 Apple iOS1 Windows Phone1
Nintendo
Nintendo Switch1 Nintendo Wii3 Nintendo DS1
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
LEGO Harry Potter Collection
LEGO Harry Potter Collection

Zręcznościowe 18 października 2016

Przygotowany z myślą o konsolach ósmej generacji zestaw dwóch odświeżonych części cyklu LEGO Harry Potter, wydanych pierwotnie w latach 2010-11 we współpracy studia Traveller’s Tales z firmą Warner Bros Interactive Entertainment. Opisywany pakiet zawiera gry LEGO Harry Potter: Lata 1-4 oraz LEGO Harry Potter: Lata 5-7, bazujące na całej książkowej serii autorstwa brytyjskiej pisarki J.K. Rowling.

PS4XONESwitch

Harry Potter for Kinect
Harry Potter for Kinect

Zręcznościowe 9 października 2012

Gra zręcznościowa stworzona z myślą o kontrolerze ruchu Kinect. Tytuł jest adaptacją filmów oraz książek z serii Harry Potter i pozwala graczom uczestniczyć w ich najważniejszych i najciekawszych momentach.

X360

Król Maciuś Pierwszy. Wyspa Togo-Pogo
Król Maciuś Pierwszy. Wyspa Togo-Pogo

Zręcznościowe 28 kwietnia 2005

Król Maciuś Pierwszy. Wyspa Togo-Pogo to gra komputerowa dla najmłodszych użytkowników komputera, nawiązująca do popularnego, animowanego programu telewizyjnego „Królestwo Maciusia”. Całość przypomina w pewnym stopniu gry familijne z Hugo, a także z Bolkiem i Lolkiem w rolach głównych.

PC

Ali Baba, Robinson Crusoe
Ali Baba, Robinson Crusoe

Zręcznościowe 17 września 2004

Zestaw dwóch gier, opartych na historiach ulubionych dziecięcych bohaterów: Ali Baby oraz Robinsona Crusoe. Każdy z tych programów zawiera liczne zabawy dla jednego lub kilku graczy.

PC

The War of the Worlds
The War of the Worlds

Zręcznościowe 26 października 2011

Platformowa gra akcji rzucająca nas do Londynu w czasie inwazji obcych. The War of the Worlds czerpie garściami z powieści H.G. Wellsa pod tym samym tytułem. Akcja ukazana jest z boku, zaś rozgrywka przypomina starsze platformówki w rodzaju Prince of Persia czy Flashback.

PCX360PS3

Król Maciuś Pierwszy. Wesołe miasteczko
Król Maciuś Pierwszy. Wesołe miasteczko

Zręcznościowe 28 listopada 2005

Król Maciuś Pierwszy. Wesołe miasteczko to kolejna, trzecia już część serii gier dedykowanych najmłodszym użytkownikom komputera. Opisywana gra jest wykorzystywana w dość popularnym, animowanym programie telewizyjnym o nazwie „Królestwo Maciusia” i stanowi kontynuację przygód na wyspie Togo-Pogo.

PC

Robin Hood, Podróże Guliwera
Robin Hood, Podróże Guliwera

Zręcznościowe 28 sierpnia 2004

Zestaw dwóch gier, opartych na historiach ulubionych dziecięcych bohaterów: Robin Hooda oraz Gulivera. Całość kierowana jest głównie do najmłodszych użytkowników komputera. Każdy z tych programów zawiera liczne zabawy dla jednego lub kilku graczy.

PC

Doktor Dolittle, Sindbad
Doktor Dolittle, Sindbad

Zręcznościowe 15 września 2004

Kolejny zestaw dwóch gier, opartych na historiach ulubionych dziecięcych bohaterów - tym razem: Doktora Dolittle oraz Sindbada. Każdy program składa się z m.in. bogato animowanej opowieści, kolorowanki, gierek logicznych i strategicznych, turniejów czy wyścigów.

PC

The Three Musketeers: One for All
The Three Musketeers: One for All

Zręcznościowe 31 lipca 2009

Trójwymiarowa, aczkolwiek ręcznie rysowana oprawa graficzna wskazuje jednoznacznie, że mamy do czynienia z produkcją dla najmłodszych. Dzieło szwedzkiej grupy Legendo należy do gatunku zręcznościowych gier akcji, z elementami platformera oraz pozycji logicznej.

Wii

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Zręcznościowe 14 września 2010

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole to zręcznościówka z sowami w rolach głównych, bazująca na bestellerowych książkach Kathryn Lasky oraz filmie w reżyserii Zacka Snydera.

X360PS3WiiNDS

The Sky Crawlers: Innocent Aces
The Sky Crawlers: Innocent Aces

Zręcznościowe 16 października 2008

The Sky Crawlers: Innocent Aces jest zręcznościową grą lotniczą, przygotowaną przez firmę Namco z myślą o użytkownikach konsoli Nintendo Wii. Akcja osadzona została w targanym nieustannymi wojnami świecie. Gracze wcielają się w rolę kompana dla obdarzonego niezwykłymi zdolnościami pilota Lynksa. Gra odznacza się innowacyjnym systemem sterowania, robiącym użytek z kontrolerów Wii Remote oraz Nunchuk.

Wii

Battlestar Galactica
Battlestar Galactica

Zręcznościowe 18 listopada 2003

Dynamiczna strzelanka, w której wcielamy się w postać pilota myśliwca. Tytuł ten w wyraźny sposób nawiązuje do słynnych seriali science-fiction, oferując przy tym szereg zróżnicowanych zadań do wykonania.

PS2XBOX

Księga Dżungli, Piotruś Pan
Księga Dżungli, Piotruś Pan

Zręcznościowe 28 sierpnia 2004

Kolejny zestaw dwóch gier edukacyjnych, w których najmłodsi użytkownicy komputera towarzyszą znanym i bardzo lubianym na całym świecie bohaterom (Piotruś Pan oraz Mogli z „Księgi Dżungli”), a także obserwują ich niezwykłe wyczyny.

PC

The Hunger Games: Catching Fire - Panem Run
The Hunger Games: Catching Fire - Panem Run

Zręcznościowe 21 listopada 2013

Towarzysząca promocji filmu Igrzyska Śmierci: W Pierścieniu Ognia gra zręcznościowa w konwencji klasycznego endless runnera. W grze uciekamy przed agentami bezpieki, przemierzając kolejne dystrykty świata Panem i omijając rozsiane po trasie przeszkody.

PCANDiOSWP