Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

8. Gry WWW

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 8. Najpopularniejsze gry na platformę WWW.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Dragon Knight (2015)
Dragon Knight (2015)

RPG 15 stycznia 2015

Dragon Knight to darmowa przeglądarkowa gra MMORPG, w której naszym zadaniem jest uratowanie porwanej i zaciągniętej w głąb legendarnego legowiska potworów księżniczki. Produkcja oparta jest na zdobywaniu doświadczenia i rozwoju postaci poprzez pokonywanie napotkanych potworów, wykonywanie questów i wchodzenie w interakcje z innymi graczami.

Battle Islands
Battle Islands

Strategiczne 23 lipca 2015

Osadzona w realiach II wojny światowej społecznościowa strategia free-to-play. Akcja gry toczy się w roku 1942 na jednej z tropikalnych wysepek południowego Pacyfiku, gdzie podczas wojennej zawieruchy trafia pluton żołnierzy, dowodzony przez gracza. Zabawa polega na ustawicznej rozbudowie bazy i rekrutowaniu kolejnych jednostek, a następnie atakowaniu wysp innych graczy celem przejęcia zgromadzonych przez nich zasobów.

Fallen London
Fallen London

Przygodowe 28 września 2009

Fallen London to gra przygodowa z elementami RPG, która koncentruje się na aspekcie narracyjnym. Podczas zabawy eksplorujemy przedziwny Londyn z alternatywnej wersji epoki wiktoriańskiej i bierzemy udział w historiach, których przebieg kształtujemy własnymi decyzjami.

Operation X
Operation X

RPG 4 grudnia 2013

Prosta gra MMORPG, w której wcielamy się w międzynarodowego agenta na usługach tajnej organizacji ESCB. Rozgrywka sprowadza się do przydzielania naszemu alter ego kolejnych misji, za które nagradzani jesteśmy doświadczeniem niezbędnym do rozwoju postaci oraz gotówką, potrzebną do zakupu wyposażenia. Przewidziano także opcje rywalizacji PvP.

Kim Kardashian: Hollywood
Kim Kardashian: Hollywood

Symulacje 6 października 2014

Prosty symulator życia celebryty, przygotowany z myślą o platformach mobilnych i serwisach społecznościowych przez amerykańską firmę Glu Mobile. W grze wcielamy się w rolę zwykłej sprzedawczyni w butiku z ubraniami, która pewnego dnia spotyka na swej drodze samą Kim Kardashian, co staje się dla niej przepustką do wielkiej kariery.

Excavate!
Excavate!

Strategiczne 31 sierpnia 2015

Nietypowa gra strategiczna, która umożliwia graczom wcielenie się w szefa zespołu prowadzącego wykopaliska w niewielkiej miejscowości Nowe Monasterzysko (woj. warmińsko-mazurskie). Produkcja została opracowana przez Mateusza Sokalszczuka z firmy Scriptwelder Studio.

Tibia Micro Edition
Tibia Micro Edition

RPG 12 maja 2003

Pierwsza gra MMORPG stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych. Produkcja ta oferuje możliwość eksplorowania rozbudowanego, dwuwymiarowego świata wraz z graczami bawiącymi się na wielu różnych platformach.

Megapolis
Megapolis

Strategiczne 1 grudnia 2012

Społecznościowa strategia ekonomiczna, w której wcielamy się w rolę burmistrza wirtualnego miasteczka, a naszym celem jest uczynienie zeń tytułowej metropolii. Podczas zabawy wznosimy budynki mieszkalne, produkcyjne, obiekty użyteczności publicznej i dekoracje, dbając o zadowolenie mieszkańców oraz stały wpływ do miejskiej kasy.

Tanki Online
Tanki Online

Akcji 4 czerwca 2009

Przeglądarkowa strzelanina, stworzona z myślą o wieloosobowej rozgrywce. Gracze przejmują kontrolę nad podatnymi na modyfikacje czołgami, walcząc o jak najlepsze wyniki na wirtualnym polu bitwy.

how do you Do It?
how do you Do It?

Zręcznościowe 26 stycznia 2014

Prosta gra free-to-play bez mikropłatności. Gracz wciela się w rolę dziewczynki, która bawi się lalkami, jednocześnie zastanawiając się nad tym, czym w zasadzie jest seks.

Bubble Witch 2 Saga
Bubble Witch 2 Saga

Logiczne 4 czerwca 2014

Kontynuacja gry Bubble Witch Saga z 2012 roku. W produkcji pomagamy wiedźmie Stelli i jej kotom wypędzić złe moce z fantastycznej i niegdyś spokojnej krainy. Zabawa opiera się na strzelaniu kolorowymi bąbelkami do innych tego typu elementów znajdujących się na górze planszy.

Farm Heroes Super Saga
Farm Heroes Super Saga

Logiczne 20 czerwca 2016

Kolejna odsłona popularnej casualowej serii firmy King.com, stanowiąca bezpośrednią kontynuację wydanej w 2013 roku gry Farm Heroes Saga. Tym razem naszym zadaniem jest powstrzymanie złego Rancida, który wszedł w posiadanie superroślin (ang. supercropsies) i używa ich w swoich niecnych celach. Fabuła gry stanowi jednak tradycyjnie tylko pretekst do rozgrywki właściwej, która w Farm Heroes Super Saga toczy się wg żelaznych reguł gatunku match-3.

Wormix
Wormix

Strategiczne 27 lipca 2011

Turowa gra taktyczna, dla której źródłem inspiracji była seria Worms. W Wormix (na komputerach osobistych – Bombix) przejmujemy kontrolę nad oddziałem składającym się z przedstawicieli jednej z kilku różnorodnych ras i bierzemy udział w zmaganiach na śmierć i życie, toczonych na dwuwymiarowych planszach generowanych proceduralnie. Tytuł pozwala tak na zabawę w pojedynkę, jak i toczenie bitew w trybie multiplayer.

Granblue Fantasy
Granblue Fantasy

RPG 10 marca 2014

Klasyczna bijatyka stworzona przez gigantów gatunku z japońskiego studia Arc System Works. Tytuł osadzony został w uniwersum niesamowicie popularnej mobilnej gry Granblue Fantasy, które stworzona została przez twórców serii Final Fantasy.

Pearl's Peril
Pearl's Peril

Przygodowe 5 marca 2013

Darmowa gra przygodowa typu hidden object, za której produkcję odpowiada niemieckie studio Wooga. Wciel się w główną bohaterkę Pearl i wraz z nią wyrusz na rodzinną wyspę Artemis Island, aby zbadać tajemnicę śmierci jej ojca.

Kick the Buddy
Kick the Buddy

Symulacje 22 marca 2018

Zabawna gra relaksacyjna, w której naszym zadaniem jest uśmiercanie Buddy’ego – kukiełki voodoo. Do dyspozycji mamy szeroką gamę zróżnicowanych metod i narzędzi mordu. Za stworzenie i wydanie tego tytułu odpowiada firma Playgendary.

Star Trek: Alien Domain
Star Trek: Alien Domain

Strategiczne 11 czerwca 2015

Kolejna próba przeniesienia uniwersum kultowego serialu Star Trek w realia przeglądarkowej gry MMO. Produkcja powstała w oparciu o wersję uniwersum Star Treka zapoczątkowaną przez film J.J. Abramsa z 2009 roku, ale kreuje w jego obrębie zupełnie nową historię. Akcja gry toczy się w tajemniczym rejonie wszechświata znanym jako Fluidic Space, gdzie trafiają przedstawiciele Zjednoczonej Federacji Planet oraz Imperium Klingońskiego aby stoczyć ze sobą kolejną walkę o wpływy.

Rising Generals
Rising Generals

Strategiczne prace wstrzymane

Zimnowojenna strategia RTS, zrealizowana w formie mobilnej gry MMO. Akcja toczy się w fikcyjnym świecie, w którym długotrwałe konflikty doprowadziły do rozpadu wielkich mocarstw na malutkie frakcje. Gracze przejmują kontrolę nad niewielką armią żołnierzy, a ich zadaniem jest jej rozwój, ekspansja i podbijanie kolejnych sektorów uniwersum.

Goodgame Empire
Goodgame Empire

Strategiczne 10 października 2012

Mobilna adaptacja popularnej przeglądarkowej strategii o tytule Goodgame Empire z 2012 roku. Rozgrywka koncentruje się na budowaniu miast oraz rywalizowaniu i/lub zawieraniu sojuszy z innymi graczami. Jest to dzieło studia Goodgame.

Truck Nation
Truck Nation

Strategiczne 17 sierpnia 2015

Społecznościowa strategia ekonomiczna, stworzona przez studia Travian Games oraz Bright Future. Gracz wciela się w rolę byłego pracownika firmy transportowej The Corporation, zwolnionego po latach ciężkiej pracy. Protagonista postanawia założyć własny biznes z dwójką znajomych, zaczynając od podupadłego budynku i dwóch zardzewiałych ciężarówek. Z czasem jego działalność poszerza się na tyle, by mógł zacząć stopniowo eliminować konkurencję i dążyć do przejęcia pałeczki lidera.

Castle Clash
Castle Clash

Strategiczne 15 listopada 2013

Popularna gra strategiczna znana przede wszystkim z urządzeń mobilnych. W produkcji zatrudniamy potężnych herosów i najmujemy żołnierzy, którzy toczą boje zarówno z przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję, jak i przez żywych graczy.

First Aid
First Aid

Symulacje 15 października 2010

Nieskomplikowana gra ekonomiczna, w której jako szef niewielkiej kliniki staramy się przekształcić ją w ogromne centrum medyczne. Zabawa polega na rozbudowie i wyposażaniu kliniki, zatrudnianiu lekarzy oraz diagnozowaniu i leczeniu pacjentów, cierpiących na fikcyjne, mocno absurdalne schorzenia.

Open Panzer
Open Panzer

Strategiczne 1 grudnia 2012

Turowa gra strategiczna, z akcją rozgrywającą się podczas II wojny światowej. Produkcja niezależnego, rumuńskiego dewelopera Nicolae Pavela stanowi próbę odświeżenia kultowej, pecetowej strategii Panzer General II, oferując graczom tysiące jednostek, dziesiątki scenariuszy i dopracowaną mechanikę zabawy.

Imperium: Galactic War
Imperium: Galactic War

Strategiczne 10 kwietnia 2013

Imperium: Galactic War to rozgrywany z poziomu przeglądarki kosmiczny RTS, pozwalający zarówno na ekonomiczny rozwój pozaziemskich kolonii, jak i dowodzenie oddziałami w trakcie gwiezdnych bitew. Do wyboru są trzy rasy, zaś każda z nich posiada inne drzewko technologiczne. Produkcja korzysta z modelu free-2-play.