Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

11. Gry WWW

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 11. Najpopularniejsze gry na platformę WWW.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Dungeon Empires
Dungeon Empires

Strategiczne 3 grudnia 2010

Darmowa, przeglądarkowa gra MMO, będąca połączeniem strategii i gry RPG. Wcielamy się w władcę podziemi i rozbudowujemy swoje lochy. Oprócz tego otrzymujemy kontrolę nad jednym z naszych bohaterów, który może penetrować podziemia przeciwników. Gra prezentuje się nieźle w przeglądarce dzięki grafice 3D.

Tauri World
Tauri World

Strategiczne 10 lutego 2010

Sieciowa strategia sci-fi, w której gracz wciela się w zarządcę jednej z wielu tysięcy niewielkich wysepek, na jakie rozpadają się planety opanowywane przez tajemniczy Kryształ.

K.O. Champs
K.O. Champs

Sportowe 4 czerwca 2010

Przeglądarkowa strategia pozwalająca wcielić się w menedżera bokserskiego. Naszym zadaniem jest naturalnie doprowadzenie podopiecznego na sam szczyt światowych rankingów. W tym celu zajmujemy się aspektami ekonomicznymi, dbamy o treningi, organizujemy walki i ustalamy taktykę na same potyczki. Gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Monopoly: Millionaires
Monopoly: Millionaires

Towarzyskie 16 lutego 2011

Towarzyska gra planszowa udostępniona w serwisie społecznościowym Facebook. Całość bazuje na zasadach przebojowej planszówki i łączy elementy strategiczne z ekonomicznymi. Zabawa podzielona jest na dwa etapy – najpierw mozolnie budujemy infrastrukturę na własnej planszy, a następnie odwiedzamy plansze przeciwników i próbujemy przejąć ich majątek.

UFO Online: Fight for Earth
UFO Online: Fight for Earth

Strategiczne 22 kwietnia 2013

UFO Online: Fight for Earth to dostępna z poziomu przeglądarki internetowej strategia turowa autorstwa niemieckiego studia Funatics Development. Osią fabuły gry jest inwazja pozornie pokojowo nastawionych obcych, którzy starają się przejąć kontrolę nad ziemskimi surowcami. Gracze przejmują kontrolę nad niewielkim oddziałem żołnierzy walczących z najeźdźcami. Rozgrywka ma charakter taktyczny, a rozbudowane funkcje PvP pozwalają zmierzyć się z żywymi przeciwnikami.

Pocket Legends
Pocket Legends

RPG 22 grudnia 2011

Produkcja z gatunku MMORPG osadzona w świecie zamieszkanym przez człekokształtne zwierzęta. Wybieramy jedną z trzech profesji (Wojownika, Zaklinacza oraz Łucznika) i wyruszamy w świat szukać zadań do wypełnienia i potworów do zabicia. Całość korzysta z modelu darmowego wzbogaconego dobrowolnymi mikropłatnościami.

Dungeon Overlord
Dungeon Overlord

Strategiczne 12 stycznia 2011

Sieciowa gra strategiczna pozwalająca graczom na budowę i zarządzanie pełnymi potworów podziemiami w typowym świecie fantasy. Całość rozgrywana jest z poziomu przeglądarki na serwisie społecznościowym Facebook i oparta została na modelu darmowym uzupełnionym dobrowolnymi mikropłatnościami.

Hearts of Iron: The Card Game
Hearts of Iron: The Card Game

Logiczne 3 października 2011

Przeglądarkowa kolekcjonerska gra karciana osadzona w czasach II wojny światowej. Kupujemy zestawy kart oraz wymieniamy się z innymi graczami, aby stworzyć jak najlepszą talię reprezentującą jedną z trzech dostępnych stron konfliktu: Aliantów, państwa Osi lub Komintern. Następnie wykorzystujemy ją w pojedynkach z żywymi przeciwnikami.

JamLegend
JamLegend

Towarzyskie 4 grudnia 2008

Przeglądarkowa gra muzyczna inspirowana serią Guitar Hero. Za pomocą klawiszy wygrywamy rytmy pojawiające się na ekranie. Autorzy przygotowali rozbudowany system wymiany piosenek, dzięki czemu również początkujący muzycy mogą publikować w grze własne utwory.

Riftforge
Riftforge

RPG 19 stycznia 2012

Gra typu RPG, oparta na modelu biznesowym free-to-play z dynamiczną historią i opcjami dla wielu graczy (PvP, PvE). Riftforge osadzone jest w fantastycznym świecie Manirak, gdzie o dominację walczą dwa potężne imperia.

Soul of Guardian
Soul of Guardian

RPG 8 marca 2013

Przeglądarkowa gra fantasy MMORPG autorstwa Wondershare Game. Soul of Guardian łączy w sobie interfejs wzorowany na Word of Warcraft z azjatycką stylistyką graficzną i światem przedstawionym w rzucie izometrycznym.

Hidden Shadows
Hidden Shadows

Logiczne 30 czerwca 2013

Detektywistyczna gra logiczno-przygodowa, zaliczana do popularnego gatunku gier typu hidden object. Wcielamy się w postać młodego detektywa, który, przeniesiony do ogarniętego korupcją miasteczka Gracetown, będzie musiał rozwiązać serię zagadek kryminalnych, wykorzystując do tego celu swoje nadprzyrodzone zdolności.

Wartune
Wartune

RPG 12 sierpnia 2012

Wartune to rozgrywana z poziomu przeglądarki gra MMO, która łączy elementy produkcji RPG oraz strategii ekonomicznych. Podczas zabawy użytkownicy zarówno udają się bohaterami na przygody, jak i inwestują zdobyte środki w rozwój własnego miasta.

Vector
Vector

Zręcznościowe 18 lipca 2012

Dynamiczny platformowy endless runner, w którym przenosimy się do totalitarnej rzeczywistości gdzie obywatele nieustannie kontrolowani są przez władzę, a jedynymi zdolnymi przeciwstawić się uciskowi są specjalizujący się w parkourze biegacze. W grze uciekamy przed goniącymi nas agentami, wykorzystując rozmaite karkołomne ewolucje wzorowane na prawdziwych ruchach najlepszych parkourowców.

Evil Genius Online
Evil Genius Online

Strategiczne 5 maja 2015

Przeglądarkowa strategia ekonomiczna free-to-play, należąca do serii zapoczątkowanej w 2004 roku na PC. Gracze wcielają się w rolę klasycznego arcyłotra, który pragnie stać się najbardziej niesławnym geniuszem zła. Evil Genius Online utrzymane jest w humorystycznej konwencji, z którą współgra karykaturalna oprawa graficzna. Zabawę zaczynamy jako początkujący kryminalista ze skromnymi środkami i wybujałymi ambicjami. Głównym zadaniem gracza jest rozbudowa podziemnej bazy.

Robot Rising
Robot Rising

RPG prace wstrzymane

Robot Rising to opracowana przez zespół Stomp Games gra przeglądarkowa dostępna na serwisie społecznościowym Facebook. Wcielamy się w sztuczną inteligencję, która opanowuje fabrykę robotów na obcej planecie. Naszym zadaniem jest zbieranie surowców i produkcja jednostek do walki z innymi robotami. Gra łączy elementy action-RPG z silnym wątkiem strategicznym.

Clash of the Dragons
Clash of the Dragons

Logiczne 22 listopada 2011

Clash of the Dragons to kolekcjonerska gra karciana z elementami gatunku RPG osadzona w klimatach fantasy. Przemierzamy świat jako dziedzic rodu Kasanis i walczymy z napotkanymi monstrami. Każda bitwa ukazana jest jako typowa potyczka karciana.

Clash: Rise of Heroes
Clash: Rise of Heroes

Logiczne 16 czerwca 2010

Kolekcjonerska gra karciana osadzona w realiach superbohaterów rodem z kart komiksów. Na początku zabawy tworzymy swojego herosa dobierając m.in. moce jakimi będzie dysponował. Potem przy użyciu odpowiednio skonfigurowanej talii kart toczymy pojedynki z przeciwnikami. Tytuł funkcjonuje na popularnym serwisie społecznościowym Facebook.

MechWarrior Tactics
MechWarrior Tactics

Strategiczne prace wstrzymane

Przeglądarkowa strategia science-fiction oparta na licencji świata Battletech. Gra przeznaczona jest do rozgrywek wieloosobowych. Gracze wpierw tworzą własne oddziały złożone z potężnych mechów, a następnie toczą ze sobą bitwy w systemie turowym. Całość korzysta z modelu darmowego uzupełnionego dobrowolnymi mikropłatnościami.

Outernauts
Outernauts

RPG 24 lipca 2012

Przeglądarkowa gra RPG z taktycznym turowym systemem walki. Całość można opisać jako wariację na temat Pokemonów w realiach science-fiction. Naszym zdaniem jest podróżowanie po galaktyce, łapanie i tresowanie obcych zwierząt, a następnie wykorzystywanie ich w starciach. Całość oparto na modelu darmowym z mikropłatnościami.

Kartuga
Kartuga

Zręcznościowe prace wstrzymane

Kartuga to pirackie MMO rozgrywane z poziomu przeglądarki. Gracze wcielają się w kapitanów potężnych masztowców. Czas w wirtualnym świecie spędzają głównie na toczeniu bitew morskich i szukaniu skarbów. Gra korzysta z modelu darmowego uzupełnionego o dobrowolne mikropłatności.

CelebrityMe
CelebrityMe

Przygodowe 28 marca 2012

Casualowa gra o celebrytach skierowana do użytkowników serwisu Facebook. Bierzemy udział w sesjach zdjęciowych, występujemy w filmach, odwiedzamy ekskluzywne butiki i staramy się zdobyć jak największą sławę, dobrze się przy tym bawiąc.

Bubble Age
Bubble Age

Logiczne 29 października 2012

Społecznościowa gra logiczna osadzona w czasach prehistorycznych. Rodzina jaskiniowców stara się uratować zaginione dziecko. W tym celu wystrzeliwuje z ogromnej procy kolorowe kulki próbując oczyścić planszę poprzez łączenie kul o takiej samej barwie. Uzyskane wyniki porównujemy z innymi graczami z serwisu facebook.

Crazy Fairies
Crazy Fairies

Strategiczne 17 lipca 2012

Crazy Fairies to turowa gra bitewna autorstwa studia Spicy Horse. Całość inspirowana jest serią Worms. Obejmujemy kontrolę nad istotami z bajek oraz baśni i prowadzimy je do boju przeciwko innym graczom. Grę oparto na modelu darmowym z mikropłatnościami.