Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

10. Gry Windows Phone

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 10. Gry na platformę Windows Phone ułożone według popularności.

WP
Tematyki
Violett
Violett

Przygodowe 3 marca 2014

Violett to przygodówka z interfejsem typu point & click, wyprodukowana przez gdyńską firmę Forever Entertainment. Zadaniem gracza jest pomóc nastoletniej bohaterce, która przedostała się do alternatywnego, magicznego świata, w walce z Pajęczą Królową i znalezieniu sposób powrotu do domu.

Bridge Constructor 2
Bridge Constructor 2

Symulacje 27 kwietnia 2015

Casualowa gra logiczno-symulacyjna stworzona przez zespół deweloperski studia Clockstone Software we współpracy z wydawnictwem Headup Games. Gracz ma okazję wcielić się w rolę inżyniera i zbudować mosty, po których poruszać się będą samochody i ciężarówki. Produkcja odznacza się prostotą mechaniki rozgrywki oraz kreskówkową oprawą wizualną.

Dead Trigger 2
Dead Trigger 2

Akcji 10 marca 2015

Kontynuacja mobilnej gry akcji studia Madfinger Games z 2012 roku. Dead Trigger 2 wprowadza szereg zmian: usprawnioną oprawę graficzną, rozbudowaną kampanię, a także wersję przeznaczoną dla użytkowników serwisu społecznościowego Facebook.

Cut the Rope
Cut the Rope

Logiczne 7 listopada 2012

Konwersja jednej z najpopularniejszych gier dostępnych pierwotnie na urządzeniach mobilnych. W produkcji karmimy zielonego zwierzaka słodyczami, zazwyczaj wiszącymi nad jego głową. Zabawa polega na przecinaniu lin czy dmuchaniu w mikrofon urządzenia.

Angry Birds: Star Wars II
Angry Birds: Star Wars II

Zręcznościowe 18 września 2013

Angry Birds: Star Wars 2 to druga część gry logicznej osadzonej w komediowej wersji uniwersum Gwiezdnych Wojen. Poza nowymi postaciami produkcja oferuje również system interakcji z plastikowymi figurkami, których zakup pozwala na odblokowanie bohaterów w wirtualnym świecie.

Big Business
Big Business

Strategiczne 25 czerwca 2014

Społecznościowa strategia ekonomiczna, skupiająca się w szczególności na aspekcie przedsiębiorczości. Jako początkujący biznesmen, dbamy o rozwój naszego miasta wytwarzając surowce i produkując towary. Równocześnie troszczymy się o odpowiedni poziom zaludnienia i szczęścia mieszkańców, budując domy mieszkalne i obiekty użytkowe.

The Tribez
The Tribez

Strategiczne 30 października 2014

Społecznościowa strategia ekonomiczna. Trafiamy na odcięty od świata archipelag zamieszkany przez sympatyczne plemię, a naszym celem jest pomóc tubylcom w rozwoju ekonomicznym i technologicznym. Podczas eksploracji sukcesywnie poznajemy historię związaną z tym zapomnianym przez czas miejscem i odkrywamy różne tajemnicze znaleziska.

King Oddball
King Oddball

Zręcznościowe 6 lutego 2013

Dwuwymiarowa gra zręcznościowo-logiczna bardzo podobna do przebojowej serii Angry Birds. Gracze kontrolują ogromną kamienną kulę z twarzą unoszącą się w powietrzu, która za pomocą swojego języka wystrzeliwuje głazy w żołnierzy.

Dungeon Hunter 4
Dungeon Hunter 4

RPG 2 grudnia 2013

Czwarta odsłona bestsellerowej serii gier hack’n’slash, określanej mianem „mobilnego Diablo”. Wcielamy się w postać wojownika, wyruszającego aby ratować swoje królestwo przed inwazją pokonanej przed wiekami Rasy Demonów.

2020: My Country
2020: My Country

Strategiczne 24 stycznia 2014

Sequel popularnej społecznościowej gry ekonomicznej, która odniosła spory sukces także na urządzeniach mobilnych. W grze wcielamy się w burmistrza futurystycznego miasta, a naszym zadaniem jest zadbanie o jego rozwój oraz zadowolenie mieszkańców. W tym celu budujemy kolejne budynki mieszkalne oraz obiekty użyteczności publicznej i zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników, aby zawierać kontrakty na rozmaite usługi i uzyskiwać z tego tytułu odpowiednie profity.

Line of Defense Tactics
Line of Defense Tactics

Strategiczne 11 grudnia 2014

Taktyczna strategia czasu rzeczywistego tworzona równolegle z osadzonym w tym samym uniwersum kosmicznym MMO Line of Defense. W grze przejmujemy kontrolę nad czteroosobowym oddziałem żołnierzy GALCOMu, desygnowanym do najniebezpieczniejszych misji na powierzchni skolonizowanych planet i w przestrzeni kosmicznej. Gra wykorzystuje bazę danych bliźniaczego MMO, co czyni ją jednocześnie doskonałą aplikacją wspomagającą.

W Sidłach Umysłu: Podróż Alicji
W Sidłach Umysłu: Podróż Alicji

Przygodowe 23 kwietnia 2015

Gra przygodowa z gatunku HOPA, zrealizowana w konwencji thrillera psychologicznego. Wcielamy się w postać młodej, ambitnej Alice Dahl, która przemęczona pracą ulega wypadkowi i trafia do dziwnego miejsca, przypominającego szpital. Aby wydostać się z potrzasku, kobieta musi odnaleźć cztery tajemnicze totemy oraz stawić czoła własnym lękom i demonom, uwięzionym w jej umyśle.

Koszmary z Głębin 3
Koszmary z Głębin 3

Przygodowe 4 grudnia 2014

Trzecia część pirackiej trylogii rodzimego studia Artifex Mundi, która łączy w sobie najlepsze cechy przygodówek point-and-click z zagadkami typu „znajdź ukryte obiekty”. Tym razem znana z poprzednich odsłon cyklu bohaterka, Sara Black wyruszy na pomoc swej córce, zniewolonej przez legendarnego pirata Davy Jonesa.

Chronology: Time Changes Everything
Chronology: Time Changes Everything

Zręcznościowe 2 października 2014

Gra platformowa niewielkiego duńskiego studia Osao Games, określona przez twórców dzieckiem Braid i Limbo - popularnych tytułów z gatunku indie. Rozgrywka polega przede wszystkim na pokonywaniu rozmaitych przeszkód i rozwiązywaniu środowiskowych zagadek, wymagających manipulowania czasem.

Spectra: 8bit Racing
Spectra: 8bit Racing

Wyścigi 23 czerwca 2014

Futurystyczna trójwymiarowa gra wyścigowa z trasami generowanymi losowo na podstawie jednego z 10 dostępnych utworów muzycznych. Gracze muszą uważać na to, by nie wypaść z przypominającego serpentynę toru, równocześnie zbierając rozrzucone po nim kule, za które przyznawane są punkty.

Rayman Jungle Run
Rayman Jungle Run

Zręcznościowe 29 maja 2013

Spin-off popularnej platformówki z Raymanem w roli głównej, który zadebiutował w pierwszej kolejności na urządzeniach mobilnych. W tej odsłonie gry przemierzamy 70 bajecznie kolorowych poziomów, umiejscowionych w 7 różnych światach, a celem zabawy jest uzyskanie na każdym z nich możliwie jak najlepszego wyniku.

Asphalt 8: Airborne
Asphalt 8: Airborne

Wyścigi 13 listopada 2013

Kontynuacja kultowej serii firmy Gameloft, która zdobyła popularność na telefonach i urządzeniach przenośnych. W nowej części gry otrzymujemy znacznie poprawioną grafikę i dźwięk, nowy model zniszczeń i licencjonowaną ścieżkę dźwiękową. Wprowadzono również zupełnie nowe tryby zabawy.

Bejeweled Live
Bejeweled Live

Logiczne 21 października 2010

Następna inkarnacja popularnej gry logicznej, stworzonej przez firmę PopCap Games. Dedykowana użytkownikom Windows 8 produkcja oferuje znaną z poprzednich odsłon rozrywkę, dostępną w trzech trybach: Classic, Butterflies i Diamond Mine.

Shark Dash
Shark Dash

Zręcznościowe 20 marca 2013

Zabawna gra logiczno-zręcznościowa, wykorzystująca mechanikę znaną z serii Angry Birds. Przejmujemy kontrolę nad czterema rybkami o odmiennych właściwościach, a naszym zadaniem jest zbieranie rozsianych po planszy gumowych kaczuszek oraz monet.

Gravity Guy
Gravity Guy

Zręcznościowe 29 sierpnia 2011

Prosta gra platformowa, zaliczana do gatunku endless runnerów. W grze wcielamy się w uciekającego przed agentami zbiega, który dzięki swoim zdolnościom potrafi w dowolnym momencie odwracać grawitację. Dzięki temu nasz bohater z łatwością pokonuje pojawiające się na ziemi bądź suficie przeszkody.

The Brave Furries
The Brave Furries

Logiczne 29 października 2014

Gra logiczna stworzona przez polskie studio Crazy Goat Games. Podczas zabawy musimy pomóc wesołym stworkom Furries uratować towarzyszy porwanych przez Złego Czarodzieja. Rozgrywka opiera się na rozwiązywaniu nieskomplikowanych zagadek, na które natrafiamy podczas przygody.

Draw a Stickman: EPIC
Draw a Stickman: EPIC

Przygodowe 28 lutego 2013

Oryginalna przygodówka opracowana przez niezależne, chińsko-amerykańskie studio Hitcents. Zabawę rozpoczynamy od zaprojektowania głównego bohatera przy pomocy tak zwanego „wirtualnego ołówka”.

The Firm
The Firm

Zręcznościowe 17 marca 2015

Zrealizowana w stylu retro gra zręcznościowa, będąca satyrą na współczesną korporacyjną rzeczywistość. W grze wcielamy się w szeregowego pracownika tytułowej firmy, a naszym zadaniem jest sprawne przerzucanie sterty papierów oraz ich akceptowanie bądź odrzucanie – w zależności od profitów, jakie mogą przynieść naszej korporacji.

Robotek
Robotek

Strategiczne 8 listopada 2012

Gra strategiczna z elementami RPG, w której kierujemy robotem, walczącym z innymi maszynami o wolność ludzi. Tytuł wyróżnia się przede wszystkim ciekawą mechaniką rozgrywki, na którą spory wpływ ma… szczęście.