Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka World's Scariest Police Chases (PC)

World's Scariest Police Chases PC

World's Scariest Police Chases to samochodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), bazująca na licencji popularnego programu telewizyjnego World's Wildest Police Videos.

Akcji | policyjne

PC Windows
Okładka World's Scariest Police Chases (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Telewizyjne show World's Wildest Police Videos, przedstawiające rekonstrukcje autentycznych akcji policyjnych opatrzonych komentarzem emerytowanego szeryfa Johna Bunnella, emitowane było przez trzy sezony na antenie komercyjnej stacji FOX. Program okazał się na tyle popularny, że postanowiono na jego podstawie przygotować grę wideo. Za opracowanie wersji przeznaczonej na komputery PC odpowiedzialna była firma FOX Interactive oraz studio Teeny Weeny Games.

Zgodnie z założeniami deweloperów rozgrywka miała łączyć elementy gry akcji i realistyczną fizykę jazdy (wzbogaconą m.in. o zmienne warunki pogodowe). Gracz kierowałby poczynaniami funkcjonariusza policji, ścigającego niebezpiecznych przestępców na ulicach fikcyjnej metropolii Ashland. Kampania główna oferowałaby około 50 połączonych wątkami fabularnymi misji, w których można byłoby kierować kilkunastoma pojazdami – od zwykłych radiowozów aż po policyjne czołgi.

Twórcy przewidzieli kilka wariantów zabawy umożliwiających m.in. swobodne patrolowanie miasta, eskortę VIP-ów, udział w pościgach, a nawet wcielenie się w rolę przestępcy i umykanie obławom (bad-boy). Planowany tryb wieloosobowy pozwolić miał na wspólną zabawę maksymalnie czterem graczom w opcji rywalizacji lub kooperacji.

Ambitny projekt został anulowany w grudniu 2000 roku. Część elementów nieukończonej wersji PC wykorzystana została jednak przez szwedzkie studio Unique Development przy redesignu gry na konsolę PlayStation, która ostatecznie wydana została przez koncern Activision w 2001 roku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Oczekiwania czytelników: 8.3 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe World's Scariest Police Chases

12+

Wymagania sprzętowe World's Scariest Police Chases

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 300MHz, 64MB RAM, akcelerator 3D