Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Tower defense - Gry Nintendo Wii U

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce tower defense na platformę Nintendo Wii U ułożone według popularności.

WiiU
tower defense
Czas
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG1 Strategiczne3
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO
Star Fox Guard
Star Fox Guard

Strategiczne 21 kwietnia 2016

Zrealizowana w formie strategii tower defense spin-offowa odsłona popularnej serii strzelanin TPP, znanej z kolejnych generacji konsol Nintendo. W grze Star Fox Guard śledzimy perypetie niejakiego Grippy Toada (wujka jednego z bohaterów cyklu, Slippy Toada), który trudni się wydobywaniem rzadkich minerałów. Niestety wciąż przeszkadzają mu w tym rozmaici przeciwnicy, a zadaniem graczy jest ich powstrzymać. Pod względem mechaniki, tytuł jest typowym przedstawicielem swojego gatunku, który dodatkowo czyni użytek z możliwości konsoli Wii U. Podczas gry na ekranie pada wyświetlana jest interaktywna mapa lokacji, służąca do rozstawiania kamer obronnych, strzelających do nacierających wrogów. Na ekranie telewizora obserwujemy zaś obraz ze wszystkich dwunastu kamer. Oprócz stu misji przygotowanych przez twórców, wraz z grą otrzymujemy także edytor, pozwalający na tworzenie własnych scenariuszy. Star Fox Guard dodawany jest za darmo do gry Star Fox Zero, ale można również nabyć go oddzielnie.

Dungeon of The Endless
Dungeon of The Endless

RPG prace wstrzymane

Osadzona w realiach science-fiction rogue-like’owa gra RPG z elementami strategii tower defence. Tytuł został opracowany przez niezależne studio Amplitude, znane głównie za sprawą kosmicznej strategii Endless Space, a jego akcja osadzona jest w uniwersum znanym z tej właśnie gry. Gracze wcielają się w więźniów, którzy zostali wysłani na planetę Auriga celem odkupienia swych win. Po katastrofie statku zaatakowanego przez tajemniczą rasę obcych, rozbitkowie trafiają do pradawnych podziemnych zabudowań i muszą przemierzyć lochy, wypełnione po brzegi groźnymi stworzeniami oraz reliktami dawnych cywilizacji. Ich głównym zadaniem jest walka z nadciągającymi falami przeciwników w obronie zabranego ze statku kryształu mocy. Na szczęście podczas eksploracji ekipa natyka się na kupców oraz skarby, które pozwalają na szybszy rozwój technologii i usprawnienie systemu obronnego. Całość przedstawiona została w charakterystycznej pixel-artowej oprawie, nawiązującej do gier z wczesnych lat 90-tych.

Zombie Defense
Zombie Defense

Strategiczne 17 września 2015

Reprezentant gatunku tower defense, w którym gracze stają na czele elitarnego oddziału komandosów walczącego z tytułowymi żywymi trupami. W trakcie rozgrywki w Zombie Defense naszym zadaniem jest obrona określonych punktów na mapie, co wymaga przede wszystkim właściwego rozmieszczenia poszczególnych jednostek. Tytuł jest dystrybuowany w modelu free-to-play.

The Castle Game
The Castle Game

Strategiczne prace wstrzymane

Opracowana przez studio Neptune Interactive gra strategiczna, w której wcielamy się w konstruktorów fortec, a naszym zadaniem jest obrona znajdujących się wewnątrz kryształów przed nacierającymi hordami przeciwników. Podczas budowy mamy sporą dowolność co do formy naszej twierdzy; możemy samodzielnie decydować o takich detalach, jak rodzaj murów czy ich kształt, a zatem stworzyć równie dobrze klasyczny zamek jak i coś na kształt labiryntu. Po ukończeniu prac twierdzę obsadzamy wybranymi jednostkami, takimi jak rycerze, łucznicy czy czarodzieje, wspierający nasze wysiłki swymi umiejętnościami. W odróżnieniu od reguł klasycznych tytułów z gatunku tower defense, w The Castle Game przeciwnicy nadciągają z kilku stron w kierunku środka mapy. Podczas zabawy mamy też do czynienia z różnymi typami wrogów – od zwykłych wojowników po jeźdźców latających gryfów, a każdy z nich został zaprojektowany tak, by można go było łatwo rozpoznać w ferworze walki.