Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWWW
Okładka Universal Monsters (WWW)
OkładkaUniversal Monsters (WWW)

Universal Monsters WWW

Universal Monsters to przeglądarkowa gra MMORPG, w której główną rolę grają wszelkiej maści monstra z klasycznych horrorów studia Universal.

RPG | zagraj za darmo | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Universal Monsters Premiera WWW

anulowana

producent: Bigpoint wydawca: Bigpoint Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Przeglądarkowa gra RPG ze słynnymi potworami w roli głównej. Firma Bigpoint stworzyła Universal Monsters na bazie licencji udostępnionej przez wytwórnię Universal Pictures. To amerykańskie studio filmowe posiada prawa do takich hitów jak Frankenstein, Dracula, The Wolf Man, i to właśnie postacie z tych kinowych produkcji posłużyły deweloperom jako baza do gry.

Wspomniany już Wilkołak, Mumia z filmu Karla Freunda, Niewidzialny Człowiek z powieści H.G. Wellsa - wszystkie te monstra powracają by siać zniszczenie w spokojnych amerykańskich miasteczkach. Graczom z kolei przypada zadanie pozbycia się zagrożenia i przywrócenie ładu.

Naszego bohatera, na początku słabowitego, możemy wytrenować w szeregu umiejętności, przydatnych w walce z potworami. Potrzebujemy do tego punktów doświadczenia, które otrzymujemy pokonując kolejnych przeciwników i wykonując zlecone nam zadania. Równie ważna jest zdobywana przez nas gotówka, którą możemy wydać na lepsze uzbrojenie i wyposażenie naszego łowcy.

Wraz z kolejnymi poziomami wtajemniczenia możemy coraz bardziej modyfikować nasz styl walki, co pozwala dostosować go do własnych upodobań i wymagań stawianych przez potwory. Po zdobyciu większej gotówki możemy też wynająć kilku pomocników, którzy przydadzą się podczas starć z potworami.

Podczas naszej wędrówki zwiedzimy kilka historycznych miejsc, znanych z filmów wytwórni Universal. Zbadamy laboratorium, w którym doktor Henry Frankenstein ożywił zwłoki, paryską operę nawiedzaną przez ducha, przespacerujemy się też po walijskich wzgórzach, w poszukiwaniu wilkołaka.

Wszystko to oglądamy z perspektywy trzeciej osoby. Za oprawę audiowizualną w Universal Monsters odpowiada popularny w grach przeglądarkowych silnik Unity 3D. Z tego samego narzędzia skorzystali autorzy tytułów takich jak Battlestar Galactica MMO, Cartoon Network Universe: FusionFall czy Dawn of the Tyrant.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 3.8 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Universal Monsters: Odpowiednia dla każdego wieku.