Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCX360
Okładka Ugo Volt (X360)
OkładkaUgo Volt (X360)

Ugo Volt

Ugo Volt studia Move Interactive to gra akcji łącząca elementy strzelanek, bijatyk i przygodówek, w której poczynania postaci oglądamy z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby.

Przygodowe | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ugo Volt Premiera

anulowana

PC X360

Ugo Volt studia Move Interactive to gra akcji łącząca elementy strzelanek, bijatyk i przygodówek, w której poczynania postaci oglądamy z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby. Rzecz dzieje się na Ziemi, w nieodległej przyszłości. Bez mała cała planeta znajduje się pod wodą, efekt cieplarniany spowodował topnienie lodów polarnych i ocean pochłonął kolejne kontynenty (na powierzchni pozostały tylko najwyżej położone miejsca). Niemal całkowitą władzę nad światem objęła, stawiająca się w roli zbawców ludzkości, organizacja World Order Corporation. W rzeczywistości korporacja, powoli ale skutecznie, przejmuje kontrolę nad całym, pozostałym przy życiu społeczeństwem. Jednym z obszarów badań WOC, jest nanotechnologia i genetyka, a efektem tych eksperymentów jest stworzenie pierwszego, w pełni sztucznego człowieka, którym rzecz jasna sterujemy w grze.

Nasz bohater, Ugo Volt został oddany na wychowanie parze „normalnych” ludzi. Ten test miał trwać sześćdziesiąt lat i jeśli skończyłby się sukcesem, to ruszyłaby masowa produkcja sztucznie wyhodowanych ludzi. W piętnastym roku eksperymentu doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął przybrany ojciec Ugo. Przyczyną nieszczęścia była awaria jednego z neurotransmiterów androida. To zdarzenie stanowi punkt zwrotny w życiu Volta, który za śmierć przybranego ojca obwinia swych twórców – WCO. Ugo tworzy swe żądne zemsty alter – ego i fikcyjny, fantastyczny świat w którym może wyładować gniew i frustrację.

Do gry włączamy się wiele lat później – Ugo ma pięćdziesiąt dziewięć lat i pozostał tylko jeden rok testów. Przez ten czas nasz bohater awansował w strukturach WCO, zostając szefem zespołu inżynierów pracujących nad sztuczną inteligencją. Volt nie zaniechał jednak zemsty, znalazł nawet sojuszników w postaci organizacji Green Flame. Pewnego dnia Volt kradnie tajne plany WCO i rusza do obozu rebeliantów. Tym samym rozpoczynamy serię wielce intrygujących i dramatycznych wydarzeń, których efekty znacznie przerosną to czego oczekujemy. Ciekawostką jest sposób prowadzenia głównego bohatera: wszystko co dzieje się w świecie WCO oglądamy z perspektywy pierwszej osoby, natomiast po przeniesieniu się do alternatywnego świata Ugo, widok przełącza się na trzecią osobę.

Niezależnie od tego w której rzeczywistości wykonujemy misje, mamy do czynienia z kilkoma drogami prowadzącymi do rozwiązania pojawiających się przeciwności. Na przykład stając przed koniecznością przebycia rzeki, możemy zadecydować czy sforsujemy przeszkodę umacniając zrujnowany most czy też poszukamy jakiegoś alternatywnego przejścia. Autorzy gry stworzyli również narzędzie zwane wskaźnikiem przemocy, determinujące sposób i trudność przejścia gry. Osoby preferujące tylko i wyłącznie rozwałkę i siłowe rozwiązania mogą mieć w pewnych sytuacjach nieliche kłopoty. Uzyskanie przedmiotu od niezależnego bohatera posiadającego wybuchowy temperament, z pewnością jest wielkim wyzwaniem dla kogoś kto preferuje agresywne zachowanie.

Mimo, że generalnie wskazane jest szukanie pokojowych i opartych na myśleniu działań, z całą pewnością niejednokrotnie zostaniemy zmuszeni do stoczenia walki. Na taką okoliczność do dyspozycji mamy szeroki arsenał narzędzi bojowych, podzielony na dwie kategorie: używanych w rzeczywistym świecie (futurystyczne bronie a także moce psychiczne, służące do kontrolowania innych) oraz te przydatne w świecie alternatywnym (bardziej tradycyjny sprzęt do walki wręcz oraz zaklęcia magiczne). Od czasu do czasu udaje się także poprowadzić jeden z kilku rodzajów pojazdów (w tym służących do walki).

Twórcy Ugo Volt szczególną uwagę zwracali na to, by świat gry zamieszkany był przez intrygujące i barwne postaci, śmiertelnie niebezpieczne potwory i kreatury a nawet zestaw mistycznych zwierząt, których będziemy mogli dosiąść. Część z bohaterów niezależnych posiada swoje własne, niejednokrotnie mroczne i intrygujące pochodzenie i historie (na przykład anioł Scalix, noszący metalowy stelaż wzmacniający połamane w walce skrzydła).

Takie elementy, jak dostosowujący się do naszych umiejętności przebieg gry i nieliniowa fabuła, umożliwiają poszukiwanie różnych sposobów rozwiązywania problemów i wykonywania kolejnych questów. Dzięki temu grę możemy przejść nawet kilka razy, wciąż spotykając nowe postaci i wyzwania, choćby po to by obejrzeć każde z aż czterech alternatywnych zakończeń.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Ugo Volt: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
X360