Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Twin Strike: Operation Thunder (Wii)

Twin Strike: Operation Thunder Wii

Zręcznościowe | helikoptery | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Twin Strike: Operation Thunder (Wii)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

28października2008

Twin Strike: Operation Thunder to niskobudżetowy shooter zręcznościowy, który pozwala graczom zasiąść za sterami helikoptera i nieco przetrzebić szeregi nieprzyjaciół. Wcielamy się w postać młodego rekruta tajnej agencji podległej siłom powietrznym Narodów Zjednoczonych i stajemy w obronie ludzkości, której zagrażają bliżej nieokreślone siły.

Nasze zadanie do najłatwiejszych nie należy, wszelkie operacje muszą być wykonane bowiem bez pogwałcenia międzynarodowych konwencji czy paktów. Podczas 20 misji, które przygotowali dla nas twórcy gry, zmierzymy się zarówno z przeciwnikami atakującymi nas z ziemi, jak również z wrogimi pilotami. Ciekawostką jest fakt, iż podczas wykonywania zadania tak naprawdę do dyspozycji mamy dwie maszyny (tytułowy człon Twin), które pokrótce można scharakteryzować słowami helikopter bojowy oraz transporter. W rzeczywistości sprowadza się to do tego, iż pierwszy z nich ma większą siłę ognia oraz prędkość i zwrotność, drugi natomiast jest mocniej opancerzony, dzięki czemu dłużej wytrzymuje ataki przeciwnika. Transporter dodatkowo może zbierać bonusy (np uzbrojenie), helikopter bojowy zaś posiada na wyposażeniu naprowadzane rakiety. Pomiędzy obydwoma maszynami możemy przełączać się w „locie”, w zależności od potrzeb.

Twórcy gry zaimplementowali dwa schematy sterowania – pierwszy wykorzystujący jedynie pilota Wii, jest intuicyjny oraz łatwy do opanowania, drugi natomiast, w którym korzystamy także z dołączonego Nunchuka, wymaga nieco więcej zaangażowania gracza, jednak oferuje dokładniejsze sterowanie helikopterem oraz obsługę zainstalowanych na pokładzie broni.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Twin Strike: Operation Thunder

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.