Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Tinkertown (PC)
OkładkaTinkertown (PC)

Tinkertown PC

Tinkertown to osadzona w świecie fantasy sandboksowa produkcja umożliwiająca rozgrywkę samodzielną lub w towarzystwie znajomych. Eksplorując otwarty świat, walczymy z przeciwnikami i zbieramy materiały, z których budujemy własną osadę i ulepszamy ekwipunek.

RPG | fantasy | sandbox | 2D | indie | kooperacja | crafting

Tinkertown Premiera PC

wczesny dostęp

3grudnia2020

październik2021

Steam

październik2021

producent: Headup Games wydawca: Headup Games Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Tinkertown

Minecraft

Terraria

Forager

Tinkertown to niezależna gra przygodowa, w której przemierzając magiczny świat fantasy, zbieramy surowce, budujemy własną wioskę, szukamy skarbów i walczymy z napotkanymi przeciwnikami. Za stworzenie i wydanie tytułu odpowiada studio Headup, znane z dystrybucji takich tytułów jak Truberbrook, Vambrace: Cold Soul czy Silver Chains.

Mechanika

Tinkertown to połączenie gry przygodowej z elementami RPG i survivalu w proceduralnie generowanym otwartym świecie. Ten podzielony jest na kilka biomów obejmujących tereny wulkaniczne, lasy, pustynie, góry i podziemia. W każdym z nich znajdziemy inne surowce niezbędne do rozbudowy naszej osady, a także do stworzenia mocnego ekwipunku dla bohatera. Jest on podstawą w uniwersum Tinkertown, najeżonym szeroką maścią groźnych przeciwników, takich jak szkielety, nietoperze, orki, trolle i inne stwory typowe dla fantasy. Jeśli starczy nam odwagi możemy zanurzyć się w podziemiach, aby stanąć do walki z przerażającymi bossami, co jest warte ryzyka, bo za zabicie ich czekają nas wspaniałe nagrody.

W Tinkertown możemy wcielić się w maga, złodzieja czy wojownika, jednak nie wybieramy klasy na stałe, bo ta definiowana jest wyłącznie przez noszony przez naszego bohatera ekwipunek. Dzięki temu jeśli zmęczymy się walką na dystans typową dla maga, wystarczy, że zmienimy postaci broń i pancerz, a staniemy się zwinnym i śmiercionośnym bandytą.

Ogromne znaczenie w tytule ma wytwarzanie szerokiej maści przedmiotów. W tym celu bohater musi przemierzać świat z łopatą, kilofem albo siekierą w ręku, aby zdobyć niezbędne do tego surowce, takie jak różnego typu metale, czy drewno. Te następnie posłużą nam jako materiał do rozbudowy naszej osady, która z lichej drewnianej chatki może zmienić się w obwarowany zamek. Najpierw jednak czeka nas przetwarzanie zebranych surowców. I tak w piecu wytapiamy metal, przekształcając go w sztaby; ścięte drewno przekształcamy na odpowiednim stanowisku w deski czy słupki, z rozmaitych materiałów tworzymy dekorację w formie flag, oświetlenia i tak dalej.

Tryby gry

Tinkertown to produkcja oferująca zabawę zarówno dla jednego gracza, jak i tryb kooperacji dla maksymalnie czterech osób w trybie sieciowym.

Kwestie techniczne

Pod względem wizualnym Tinkertown to produkcja w pełni dwuwymiarowa wykorzystująca stylistykę piksel art.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 6.6 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Tinkertown cena w dniu premiery: 60,99 PLN

Wymagania wiekowe Tinkertown: 12+

Tinkertown Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce GTS 450 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7/8/10