Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweX360PCPS3
Okładka Tink (X360)

Tink

Tink to przygodowa gra akcji, wyprodukowana przez niezależne niemieckie studio deweloperskie Mimimi Productions. Wcielając się w obdarzonego magicznymi mocami chłopca musisz uratować świat wyobraźni – Tinkerworld, przed wyblaknięciem.

Przygodowe | TPP | przygodowe gry akcji

Okładka Tink (X360)

data premiery gry:

anulowana

PC X360 PS3
PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tink to ambitny projekt niezależnego studia Mimimi Productions, znanego z takich produkcji jak Grounded i daWindci. Gra zyskała spore uznanie już na etapie dewelopingu. Podczas konferencji Game Connection Europe 2011 uhonorowano ją nagrodą „Best Project 2012”. Produkcja współfinansowana była przez użytkowników platformy crowd-fundingowej Gambitious.

Akcja gry osadzona została w świecie wyobraźni - Tinkerworld, którego mieszkańcy posługując się prostymi materiałami (papier, klej i farby), potrafią dowolnie kształtować swoje otoczenie tworząc miasta, lasy czy góry. Niestety wzajemne kłótnie i niesnaski przywołały jednak biel usuwającą kolory i niszczącą życie w fantastycznych krainach.

Główny bohater gry, którego poczynaniami kieruje gracz, to młody chłopak imieniem Tink. Potrafi on wykorzystać moc kolorów, by przeciwstawić się bieli i uratować mieszkańców Tinkerworld. Heros przemierza więc krainy wyobraźni, przywracając w nich życie i barwy.

Rozgrywka w Tink łączy element gry akcji i przygodówki. Wśród źródeł inspiracji twórcy wskazują m.in. na serię Assassin's Creed, na której wzorowano sposób poruszania się bohatera (jump & run). System walki w grze pozbawiony został elementów przemocy, a pokonanie przeciwników wymaga wywołania w nich właściwych emocji.

Gra wyróżnia się niekonwencjonalną stylizacją oprawy wizualnej. Świat Tinkerworld pełen jest dziwacznych kształtów i jaskrawych kolorów. Modele postaci i obiektów wyglądają jak stworzone z plasteliny, kartonu oraz bibuły.

Zobacz pełny opis gry

Wymagania wiekowe Tink

odpowiednia dla każdego wieku

PC
X360
PS3