Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskie3DS
Okładka Theatrhythm Dragon Quest (3DS)
OkładkaTheatrhythm Dragon Quest (3DS)

Theatrhythm Dragon Quest 3DS

Dwuwymiarowa gra muzyczno-rytmiczna wzbogacona elementami RPG. Theatrhythm Dragon Quest jest trzecią częścią serii, której dwie poprzednie odsłony skupiały się na muzyce oraz bohaterach z kultowego cyklu Final Fantasy.

Towarzyskie | fantasy | elementy RPG | 2D | rytmiczne | muzyczne | crossover | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Theatrhythm Dragon Quest Premiera 3DS

26marca2015

Theatrhythm Dragon Quest to dwuwymiarowa gra muzyczno-rytmiczna z elementami RPG. Tytuł jest już trzecią częścią serii, która narodziła się w 2011 roku. Dwie poprzednie gry skupiały się na muzyce oraz bohaterach z legendarnego cyklu Final Fantasy. Twórcy ze Square Enix poszli tym razem za ciosem i powiązali nową produkcje z Dragon Questem, drugą najpopularniejszą marką jRPG należącą do japońskiego koncernu. W trakcie zabawy gracze usłyszą więc kilkadziesiąt wybranych utworów muzycznych i melodii, które wykorzystywane były w cyklu Dragon Quest na przestrzenni ostatnich dwóch dekad.

Rozgrywka w Theatrhythm Dragon Quest korzysta z rozwiązaniach zastosowanych w poprzednich odsłonach serii. Gracze muszą przyciskać wyświetlane na ekranie kolorowe ikony zgodnie z rytmem odgrywanych melodii. Znaczenie mają nie tylko refleks, ale także czas kontaktu rysika z dotykowym panelem konsoli (niektóre dźwięki wymagają szybkiego stuknięcia, inne chwilowego przytrzymania, a jeszcze inne przeciągnięcia rysika we wskazaną stronę). Gra oferuje kilka wariantów zabawy, w tym możliwość rozgrywki wieloosobowej.

Oprawa graficzna produkcji utrzymana jest w wypracowanej już wyjątkowo kolorowej stylistyce cyklu, która przywodzi skojarzenia z papierowymi wycinankami oraz animacjami flash.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Wymagania wiekowe Theatrhythm Dragon Quest: Odpowiednia dla każdego wieku.