Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Second Guest (PC)

The Second Guest PC

The Second Guest jest podzieloną na epizody grą przygodową z rodzaju point'n'click stworzoną przez studio Twice Effect. Gracze wcielają się w postać Jacka Ice'a młodzieńca, który niespodziewanie został spadkobiercą zamordowanego lorda Avertona.

Przygodowe

PC Windows
Okładka The Second Guest (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26stycznia2012

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Epizodyczna gra przygodowa 2D typu point’n'click inspirowana twórczością Tima Burtona. Za jej powstanie odpowiada stosunkowo mało znane studio Twice Effect (wcześniej stworzyło jedynie prostą grę zręcznościową Reflector) oraz niemiecka firma HeadUp Games, wydawca m.in. takich tytułów jak: Twin Sector, Future Wars czy Trapped Dead.

W The Second Guest wcielamy się w Jacka Ice'a. Akcja gry toczy się w Kornwalii w 1923 roku, w zamczysku położonym nieopodal uroczego miasteczka Little Grace. Właściciel tej posiadłości Lord Averton niedawno zmarł, a młody człowiek został zaproszony na odczyt testamentu. Nasz bohater nie znał zmarłego, ale wiedziony ciekawością przybywa na miejsce. Szybko okazuje się, że Lord został zamordowany. Jack oraz reszta gości są następnym celem mordercy. Tajemnicza lawina odcina jedyną drogę łączącą zamek z miastem. Musimy użyć wrodzonego sprytu by przeżyć i przy okazji rozwiązać tajemnicę zabójstwa.

Tak jak w tradycyjnych przygodówkach point’n'click istotą rozgrywki jest rozmawianie z postaciami niezależnymi i odpowiednie wykorzystywanie znalezionych przedmiotów. Interakcję z otoczeniem prowadzimy za pomocą myszki. Grafika, zaprezentowana w dwóch wymiarach, skutecznie potęguje mroczny nastrój, choć nie zawsze jest ponuro - całość stanowi zręczne połączenie tajemniczości i komedii slapstickowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.8 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Second Guest

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Second Guest

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 1.2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7