Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGBAANDiOS
Okładka The Revenge of Shinobi (AND)

The Revenge of Shinobi

W The Revenge of Shinobi, klasycznej grze akcji od firmy Sega, wcielamy się w postać młodego i doskonale wyszkolonego wojownika ninja, który został wyznaczony przez mędrców do niezwykle niebezpiecznej misji.

Akcji | platformówki | 2D | ninja | reedycje/remastery/remaki

Okładka The Revenge of Shinobi (AND)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

data premiery gry:

13lis2002

GBA

26lip2017

iOS AND

Sporo czasu potrzebowali mieszkańcy Japonii, aby uwolnić się spod tyranii demona Ashira-O. Potwór wykorzystujący hordę upadłych wojowników, od lat gnębił prostych ludzi, twardą ręką prowadząc rządy terroru. Wszystko zmieniło się dopiero po interwencji pięciu szogunów, którzy schwytali tyrana i uwięzili go przy pomocy swoich magicznych mieczy. Kiedy wydawało się, że nic nie zburzy z trudem odzyskanego pokoju, sytuacja zaczęła wymykać się spod kontroli.

Uwięziony Ashira-O zaczął nękać umysły swoich prześladowców i powoli wypaczał ich psychikę. Nie minęło wiele czasu, a szogunowie znajdowali się już pod całkowitą kontrolą demona. Wykorzystując ich wielką moc, potwór stał się silniejszy niż kiedykolwiek – terror ponownie zagościł na japońskich ziemiach...

W The Revenge of Shinobi, grze akcji wyprodukowanej przez studio 3d6 Games, Inc., wcielamy się w postać młodego i doskonale wyszkolonego wojownika ninja, który został wyznaczony przez mędrców do niezwykle niebezpiecznej misji. Zadanie, jakie stawia przed nami program, związane jest z odnalezieniem pięciu magicznych mieczy. Tylko w ten sposób można odzyskać władzę nad demonem i ostatecznie go pokonać.

Podstawową bronią na wyposażeniu wojownika jest katana. Jak nietrudno się domyślić, to właśnie z jej pomocą pozbędziemy się większości wrogów stojących na drodze do upragnionego celu. W trakcie wędrówki znajdziemy także shurikeny, pozwalające anihilować przeciwników z wykluczeniem bezpośredniego kontaktu. Równie sprawnie co z bronią białą, Shinobi radzi sobie z zaklęciami. Aby móc rzucać śmiercionośne czary, należy wpierw odnaleźć rozrzucone tu i ówdzie pergaminy, a także nieustannie uzupełniać poziom energii magicznej.

Gra podzielona jest na pięć dużych scenariuszy, w trakcie których zwiedzimy różnorodne lokacje, m.in. wioskę, cmentarz, bagna, pola uprawne, las, itp. O ile ukończenie początkowych etapów nie stwarza większych problemów, tak później stopień komplikacji znacznie rośnie. Wyrzynanie w pień wrogów nie załatwia sprawy. Shinobi musi przestawiać dźwignie otwierające zamknięte bramy, szukać kluczy, a także nieustannie zbierać wskazówki, pozwalające odnaleźć dalszą drogę. Oczywiście na końcu każdej misji czeka nas walka z wymagającym bossem.

The Revenge of Shinobi charakteryzuje się kolorową i ładną oprawą wizualną, z dopracowaną animacją głównego bohatera oraz jego przeciwników. Różnorodność odwiedzanych lokacji i nieustannie wzrastający poziom trudności sprawia, że zabawa nie nudzi się i zapewnia wiele emocji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do The Revenge of Shinobi

Wymagania wiekowe The Revenge of Shinobi

12+

GBA
iOS
AND