Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Old City: Leviathan (PC)
OkładkaThe Old City: Leviathan (PC)

The Old City: Leviathan PC

Niezależna gra przygodowa, kładąca nacisk na eksplorację i miarowe odkrywanie fabuły. W dziele amerykańskiego studia PostMod trafiamy do opuszczonego miasta i stajemy przed zadaniem odkrycia przyczyn jego wyludnienia.

Przygodowe | FPP | indie | eksperymentalne/artystyczne | eksploracyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Old City: Leviathan Premiera PC

3grudnia2014

producent: PostMod Softworks wydawca: PostMod Softworks Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Old City: Leviathan

Dear Esther

Californium

Proteus

The Old City jest oryginalną niezależną produkcją przygodową, kładącą ogromny nacisk na zagadnienia filozoficzne. Twórcy gry – debiutujące amerykańskie studio PostMod – serwują graczom swoistą podróż epistemologiczną, skupiającą się na kwestii wyborów dokonywanych przez człowieka.

W grze wcielamy się w postać samotnika, przemierzającego podupadłe miasto, wiele lat wcześniej opuszczone przez zamieszkującą je cywilizację. Zarówno fabuła, jak i przyświecający tej wędrówce cel nie są nam znane. Tajemnice, jakie kryje w sobie tytułowe miasto, poznajemy w trakcie eksploracji półotwartych poziomów, przy czym w czasie rozgrywki zmuszeni jesteśmy do wyboru jednej z kilku dróg poruszania się. Drogi te nie łączą się ze sobą ani nie przecinają w żadnym momencie. Dlatego, by odkryć wszystkie tajemnice miasta, musimy przeżyć naszą przygodę wielokrotnie. W The Old City nie znajdziemy żadnej broni, przedmiotów ani drzewka rozwoju postaci. Liczy się tylko bohater i miasto, zaś wybory, których dokonamy, mają swoje konsekwencje dla rozwoju fabuły.

Sami twórcy The Old City wzbraniają się przed nazywaniem swej produkcji „grą” w klasycznym tego słowa znaczeniu, traktując ją raczej jako najwłaściwsze dziś medium, zdolne przekazać potencjalnemu odbiorcy jakieś głębsze przesłanie. W odróżnieniu od większości współczesnych, wysokobudżetowych produkcji, które oferują graczom głównie czystą rozrywkę, sednem The Old City jest przekaz, zaś eksploracja miasta i interakcja z rozmaitymi obiektami stanowią element drugorzędny, będący jedynie środkiem napędzającym fabułę.

Programiści ze studia SoftMod zadbali o towarzyszące rozgrywce odpowiednie wrażenia audiowizualne. Oprawa gry, stworzona przy użyciu Unreal Development Kit, stoi na wysokim poziomie, zaś klimatyczna grafika pełna zamglonych lokacji oraz gry światła i cienia doskonale pasuje do specyfiki opuszczonego miasta. Podczas rozgrywki towarzyszy nam także interesująca, dark-ambientowa ścieżka dźwiękowa autorstwa szwedzkiego Atrium Carceri.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Old City: Leviathan: Odpowiednia dla każdego wieku.

The Old City: Leviathan Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i3 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 760 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8