Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka The Idolmaster Live For You! (X360)
OkładkaThe Idolmaster Live For You! (X360)

The Idolmaster Live For You! X360

Spin-off pierwszej odsłony serii The Idolmaster, wydanej w 2007 roku na Xboksie 360. Produkcja porzuca większość opcji menadżerskich i strategicznych oryginału, skupiając się na zabawie w formie klasycznej gry muzyczno-rytmicznej, okraszonej nieskomplikowaną kampanią fabularną.

Zręcznościowe | rytmiczne | muzyczne | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Idolmaster Live For You! Premiera X360

28lutego2008

The Idolmaster Live For You! na konsoli Xbox 360 to gra muzyczno-rytmiczna wyprodukowana przez firmę Bandai Namco. Gra jest spin-offem pierwszej odsłony serii The Idolmaster, która zadebiutowała na Xboksie 360 w 2007 roku, a wcześniej święciła triumfy w japońskich salonach arcade. Tytuł został stworzony przede wszystkim z myślą o jej fanach i osobach, które zaznajomione są z cykle. The Idolmaster Live For You! porzuca strategiczno-menadżerskie opcje oryginału na rzecz bardziej tradycyjnej produkcji zręcznościowej, w której nacisk został położony na prostą i przystępną rozgrywkę.

Fabuła

W trakcie zabawy wcielamy się w pracownika niewielkiej agencji artystycznej 765 Production, a akcja gry toczy się wokół jej nastoletnich podopiecznych, starających się zostać muzycznymi idolkami. Pewnego dnia podczas jednego z koncertów w tajemniczych okolicznościach ginie szef firmy oraz odpowiadając za zespół producent. Nie mając specjalnego wyboru wchodzimy w rolę zastępcy zaginionych współpracowników i kontynuujemy pracę agencji, odpowiadając za organizację kolejnych występów. W grze pojawiają się wszystkie bohaterki z pierwszej odsłony The Idolmaster, ale fabuła gry nie jest bezpośrednio związana z oryginałem.

Mechanika

The Idolmaster Live For You! stawia przed nami wzywanie zorganizowania i zarządzania serią koncertów wykonywanych przez piosenkarki 765 Production. Rozpoczynając zabawę wybieramy piosenkę, a także jej wykonawczynie. Na scenę możemy zaprosić jedną, dwie lub trzy artystki. Gra podzielona jest na dwa tryby. Pierwszy z nich pozwala nam na reżyserię koncertu. Zarządzamy kamerami i wybieramy poszczególne filmowe ujęcia wydarzenia, kontrolując zoom oraz ostrość każdego z dostępnych obiektywów. Drugi tryb przypomina klasyczną grę muzyczno-zręcznościową. Twórcy przygotowali w sumie trzy poziomy trudności, od których zależy liczba oraz tempo w jakim na ekranie pojawia się ikony symbolizujące poszczególne przyciski pada, które wciskamy w rytm muzyki.

Kwestie techniczne

The Idolmaster Live For You! korzysta z nieco udoskonalonego autorskiego silnika oryginału, oferującego trójwymiarowe modele wykonane w technice cel-shading. W sumie gra oferuje 72 piosenki, z czego 32 to oryginalne kompozycje pojawiające się w serii, a 42 to ich remiksy.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Wymagania wiekowe The Idolmaster Live For You!: Odpowiednia dla każdego wieku.