Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Tagebau Simulator 2011 (PC)
OkładkaTagebau Simulator 2011 (PC)

Symulator Kopalni Odkrywkowej PC

Tagebau Simulator 2011

Wyprodukowana przez niemiecką firmę NBG EDV Handels & Verlags gra symulacyjna, pozwalająca graczom spróbować swoich sił w roli operatora gigantycznych koparek, ciężarówek, kruszarek i innych ciężkich maszyn wykorzystywanych przy wydobywaniu cennych surowców.

Symulacje | ciężarówki | maszyny i urządzenia

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Symulator Kopalni Odkrywkowej Premiera PC

25listopada2010

pudełko PL

16maja2013

producent: NBG EDV Handels & Verlags GmbH wydawca: NBG EDV Handels & Verlags GmbH wydawca PL: Techland

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Symulator kopalni odkrywkowej to kolejna, po Symulatorze złomowiska, gra symulacyjna w dorobku niemieckiej formy NBG EDV Handels & Verlags. Produkcja skierowana jest do mniej wymagających miłośników operowania różnego rodzaju ciężkim sprzętem.

Zgodnie z sugestią zawartą w tytule, gracz wciela się w rolę zarządcy kopalni, w której metodami odkrywkowymi wydobywane są cenne surowce (m.in. węgiel brunatny, torf, żwir oraz piasek). Podobnie jak w rzeczywistości, wymaga to użycia wielu specjalistycznych pojazdów i urządzeń, w tym chociażby koparki łańcuchowej, spychacza, ładowarki oraz kruszarki.

Kampania główna w grze składa się z 20 misji o rosnącym stopniu trudności. Do obowiązków gracza należy nie tylko operowanie ciężkim sprzętem, ale także troska o rentowność prowadzonej działalności. Zarabiane środki finansowe można przeznaczyć na zakup nowych maszyn, które pozwolą zwiększyć wydobycie.

Rozgrywka w Symulatorze kopalni odkrywkowej niewiele ma wspólnego z realizmem. Deweloperzy z NBG EDV Handels & Verlags zdecydowali się na mocno uproszczony silnik fizyki. Ograniczony do minimum system sterowania w grze pozwala kontrolować pracę potężnych maszyn za pomocą zaledwie kilku przycisków na klawiaturze.

Od strony technicznej, Symulator kopalni odkrywkowej bazuje na rozwiązaniach zaczerpniętych wprost z Symulatora złomowiska. Oprawa wizualna gry wyraźnie odstaje na tle konkurencyjnych tytułów i wskazuje na niskobudżetowy charakter produkcji. Uwagę zwracają jednak takie detale, jak zmieniające się cykle dnia i nocy, czy możliwość wyboru jednego z kilku ustawień pracy kamery, w tym przełączenia na widok z perspektywy pierwszej osoby.

Ostatnia modyfikacja 17 maja 2013

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Symulator Kopalni Odkrywkowej cena w dniu premiery: 49,99 PLN

Wymagania wiekowe Symulator Kopalni Odkrywkowej: Odpowiednia dla każdego wieku.