Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Marvel Comics - Gry Strategiczne

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku strategiczne o tematyce Marvel Comics ułożone według popularności.

Gry strategiczne. Gatunek gier, w których zwycięstwo uzależnione jest od strategii i taktyki, jaką obierze gracz. Głównym zadaniem w tych grach jest odpowiednie dowodzenie podległymi zasobami (oddziałami wojskowymi, pracownikami cywilnymi etc.), aby pokonać przeciwnika lub osiągnięć inny wyznaczony cel. Rozgrywka może być prowadzona w turach lub w czasie rzeczywistym (RTS – Real-time strategy). Gatunek ten reprezentują także różnego rodzaju gry ekonomiczne i tzw. tycoony.

Strategiczne
Marvel Comics
PC
PC Windows1
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 4
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable1
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X
Microsoft XBOX ONE
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android2 Apple iOS2
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS1
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Marvel Avengers Academy
Marvel Avengers Academy

Strategiczne 4 lutego 2016

Przeznaczona na platformy mobilne strategia ekonomiczna studia TinyCo, w której zajmujemy się zarządzaniem szkołą dla superbohaterów z popularnego uniwersum firmy Marvel. W grze Marvel Heroes Academy naszym zadaniem jest wykształcenie nowego pokolenia herosów i choć podczas zabawy spotykamy również tak znane postaci jak Loki, Hulk, Czarna Wdowa, Iron Man czy Kapitan Ameryka, to są one znacznie młodsze, mniej doświadczone i obarczone całą masą typowych dla nastolatków problemów.

ANDiOS

Marvel Trading Card Game
Marvel Trading Card Game

Strategiczne 27 lutego 2007

Marvel Trading Card Game to opracowana i wydana przez firmę Konami elektroniczna wersja karcianej gry strategicznej, w której rozgrywamy pojedynki między postaciami znanymi z komiksowego uniwersum Marvela.

PCPSPNDS

Marvel Battle Lines
Marvel Battle Lines

Strategiczne 24 października 2018

Karcianka na licencji komiksowego uniwersum Marvela, w której występuje plejada bohaterów i złoczyńców znanych z komiksów, filmów i bajek (m.in. Iron Man, Loki, Kapitan Ameryka, Czarna Pantera, Ghost Rider i wielu, wielu innych). Model rozgrywki nawiązuje do hitowego Hearthstone, jednak twórcy urozmaicili zabawę kilkoma własnymi pomysłami.

ANDiOS