Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCSwitchXONEPS4
Okładka Stranded Sails: Explorers of the Cursed Islands (PC)

Stranded Sails: Explorers of the Cursed Islands

Survivalowo-rolnicza gra RPG z otwartym światem od studia rokapublish. Wcielamy się w rolę rozbitka, który wraz ze swoją załogą ma zadanie wydostać się z przeklętego archipelagu, na którym utknął po zatonięciu statku.

RPG | TPP | sandbox | widok izometryczny | rolnicze | elementy przygodowe | indie | crafting

Okładka Stranded Sails: Explorers of the Cursed Islands (PC)

data premiery gry:

17paź2019

PC Switch PS4 XONE

Stranded Sails to gra z otwartym światem łącząca takie elementy jak survival, eksploracja, rozwiązywanie zagadek, zarządzanie farmą i walka z potworami. Inspiracją dla studia Lemonbom Entertainment były między innymi: The Legend Of Zelda, Harvest Moon czy Yonder: The Cloud Catcher.

Fabuła

Załoga statku rozbija się na wyspie należącej do tajemniczego archipelagu. Podczas incydentu kapitan statku zostaje ciężko ranny, a my (jako jego syn lub córka – możemy wybrać płeć kierowanej postaci) zmuszeni jesteśmy przejąć dowodzenie. Naszym zadaniem jest znaleźć sposób na zapewnienie wszystkim pożywienia i wydostanie się z archipelagu. Zwłaszcza że ten okazuje się być przeklęty.

Mechanika

Stranded Sails to gra z otwartym światem, w której mamy możliwość swobodnej eksploracji wysp należących do archipelagu. Wszystko po to, aby zdobyć surowce potrzebne do budowy nowego statku, który zabierze nas do domu. Nie jest to proces krótki, a nasza załoga musi mieć siłę, by się za to zabrać, więc na początku priorytetem jest zdobycie jedzenia dla wszystkich. Ilość pożywienia dostępnego na wyspie jest ograniczona, więc zmuszeni jesteśmy założyć własną farmę, na której uprawiamy różnorakie warzywa. Zadbanie o pełne żołądki członków załogi sprawia, że ta jest bardziej zadowolona i w czasie naszych wypraw eksploracyjnych zajmuje się naszą małą plantacją.

Aby odkryć wszystkie wyspy, gracz zmuszony jest opuścić swój tymczasowy obóz. W tym celu potrzebuje lunety ojca, ale nie tylko. Dostęp do niektórych miejsc związany jest z posiadaniem określonego przedmiotu, który zwyczajnie musimy stworzyć z wymaganych do tego składników. Jest to warte zachodu, gdyż każda wyspa różni się posiadanymi dobrami. Każda z nich skrywa również niesamowity skarb czekający na zdobycie.

Pomimo panującej na miejscu sielankowej atmosfery, nie jesteśmy tu bezpieczni. Okazuje się, że archipelag jest przeklęty, a my nie jesteśmy na nim sami. Przed nami zręcznościowe potyczki z istotami nadnaturalnymi przebywającymi na wyspach i będącymi będącymi częścią tajemnicy archipelagu, którą musimy odkryć.

W grze znajduje się ciąg questów fabularnych. Te są zróżnicowane i za ich pomyślne ukończenie czekają na nas nagrody – między innymi możliwość rozbudowy obozu, efektywniejsze zbieranie zasobów, zdobywanie receptur do craftowania czy rozwijanie umiejętności naszej postaci.

Kwestie techniczne

Stranded Sails to gra w pełni trójwymiarowa, utrzymana w jasnych i żywych barwach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Stranded Sails: Explorers of the Cursed Islands

Klasyfikacja PEGI Stranded Sails: Explorers of the Cursed Islands

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Stranded Sails: Explorers of the Cursed Islands

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7/8/10

PC
Switch
PS4
XONE