Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDSPS2Wii
Okładka SpongeBob SquarePants featuring Nicktoons: Globs of Doom (NDS)
OkładkaSpongeBob SquarePants featuring Nicktoons: Globs of Doom (NDS)

SpongeBob SquarePants featuring Nicktoons: Globs of Doom

SpongeBob SquarePants featuring Nicktoons: Globs of Doom to zabawna gra opowiadająca o przygodach różnych postaci znanych z seriali animowanych wyświetlanych przez stację Nickelodeon TV. Bohaterzy muszą połączyć siły i przeciwstawić się nowemu zagrożeniu.

Zręcznościowe | seriale animowane | platformówki 3D | crossover

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SpongeBob SquarePants featuring Nicktoons: Globs of Doom Premiera

20paź2008

PS2 Wii NDS

producent: Natsume Inc. wydawca: THQ Inc. Strona oficjalna

Gry podobne do SpongeBob SquarePants featuring Nicktoons: Globs of Doom

Shrek the Third

SpongeBob's Atlantis SquarePantis

SpongeBob SquarePants: Creature from the Krusty Krab

SpongeBob SquarePants featuring Nicktoons: Globs of Doom to kolejna zręcznościowa platformówka, opowiadająca między innymi o niezwykłych mieszkańcach dna oceanu, znanych z serialu animowanego. Gra została opracowana przez dwa studia: Incinerator Studios (odpowiedzialne za wersje na PlayStation 2 i Wii) oraz Natsume (edycja na przenośną konsolę DS). Wydawcą jest firma THQ.

W grze otrzymujemy aż 10 postaci do wyboru. Oprócz głównego gąbczastego bohatera, czyli SpongeBoba, pojawiają się więc: Danny Phantom, Jimmy Neutron, Tak, Invader Zim, Plankton, Technus, Beautiful Gorgeous, Traloc oraz Dib. Wszystkie niezwykłe osobistości pochodzą z rozmaitych seriali animowanych współtworzonych przez stację Nickelodeon TV. Także lokacje, które zwiedzamy w Globs of Doom,nawiązują do znanych z telewizji bajek. Przemierzamy między innymi: Retroville, Amity Park oraz Bikini Bottom.

Jak widać z powyższej listy dostępnych bohaterów wcielamy się zarówno w postacie pozytywne i negatywne. Każda z nich posiada rozmaite unikalne cechy oraz zdolności, które można w pewnych momentach zabawy polepszać i rozwijać. Wspólnym celem wesołej gromady jest pokonanie złych Morphoidów oraz ich przywódcy - Globulousa, zagrażających całemu światu Nicktoons. Po raz pierwszy więc możemy zobaczyć przeciwstawne sobie charaktery połączone we wspólnej walce przeciwko większemu złu.

Tytuł jest dość klasyczną platformówką, w której przemierzamy poszczególne lokacja, skacząc, rozwiązując łamigłówki oraz zagadki i przede wszystkim walcząc z zabawnymi przeciwnikami. Podczas licznych pojedynków możemy wyprowadzać specjalne, potężniejsze ciosy solowe lub dwuosobowe. W tym drugim przypadku obie postacie łączą swoje umiejętności i wykonują różnego rodzaju podwójne ataki. Specyficzne zdolności przydają się również do pokonywania innych napotykanych przeciwności. Przykładowo SpongeBob potrafi unieść siebie i partnera na bąbelkach, a Plankton wysadzić ścianę rakietą, odblokowując tym samym dalszą drogę.

Ważnym aspektem zabawy jest możliwość prowadzenia rozgrywki kooperatywnej. Wszystkie poziomy możemy ukończyć w dwójkę. Oczywiście w przypadku braku partnera jego rolę zastąpi postać prowadzona przez sztuczną inteligencję. Całość została opracowana w charakterystycznej, kolorowej stylistyce, wykorzystującej motywy z różnych seriali animowanych. Poszczególne lokacje są bardzo zróżnicowane. Tytuł oferuje również sporą porcję dobrego humoru, przejawiającego się zarówno w przerywnikach filmowych, ale i w pozostałych fragmentach gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI SpongeBob SquarePants featuring Nicktoons: Globs of Doom

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PS2
Wii
NDS